پروفایل من

پروفایل من

تنظیم وضعیت
Follow
  • instagram
  • pinterest
  • telegram
  • facebook
profile profile پروفایل من

کاربر عزیز، به خانواده طراحان لباس خوش آمدید.

متوجه شدم
5 کتاب مرجع استایلینگ

5 کتاب مرجع استایلینگ

استایلینگ یکی از شاخه‌های پر طرفدار حوزه مد و فشن است که در سال‌های اخیر، نامش را بیش از پیش شنیده‌ایم تا جایی که علاقه‌مندان بسیاری را به سوی خود جذب کرده است. به طور کلی، استایلینگ به انتخاب سبک‌ها، مدل‌ها، رنگ‌ها و... در شاخه‌های متفاوت می‌پردازد. استایلینگ آنقدر اهمیت دارد که می‌تواند روی نگاه مخاطبان به نوع استایل شخصی، پوشش فرد و فشن استایلیستی که راهنمای او در این خصوص بوده است، تاثیر زیادی بگذارد. با مطالعه کتاب در مورد استایلینگ می‌توانید دانش و تخصص خود را در این حوزه افزایش دهید.

معرفی کتاب‌‌ استایلینگ

یکی از موضوعاتی که متأسفانه تا به امروز در حیطه استایلینگ در ایران با آن روبرو هستیم کمبود کتاب‌های مرجع برای این حوزه بسیار مهم و البته دوست داشتنی مد‌ و فشن است. کافی است قصد خرید چند کتاب در مورد استایلینگ را داشته باشید، آن وقت است که متوجه خواهید شد تعداد کتاب‌های مفیدی که در این حوزه کار شده است حتی به تعداد انگشتان یک دست هم نمی‌رسد. از این رو، تنها راهکاری که می‌توان به افراد علاقه‌مند و فعال در حوزه استایلینگ به منظور مطالعه و پژوهش هرچه بیشتر در این خصوص را پیشنهاد داد، اولویت استفاده و مطالعه کردن منابع اصلی استایلینگ و قوانین چرخه رنگ است که تا حد زیادی کمک کننده هستند. در این مطلب، قصد داریم به معرفی کوتاه پنج کتاب در حوزه استایلینگ بپردازیم که مطالعه آن‌ها می‌تواند خالی از لطف نباشد.

1-استایلینگ؛ ایجاد یک استایل، مد یا تصویر

(Styling,Creating a Style fashion or Image)

کتاب استایلینگ، نوشته ژاکلین مک اسی و کلر باکلی بوده و توسط ملیحه ملائی ترجمه شده است. انتشارات تخصصی طراحی پارچه و لباسِ جمال هنر، ناشر این کتاب استایلینگ است. در فهرست این کتاب، عناوین مختلفی چون استایلیست مد‌ و لباس، پژوهش‌های ضروری، بخش‌های موجود در استایلینگ، آمادگی برای عکسبرداری، مراحل خلق تصاویر و پیشرفت مد و لباس وجود دارد. در بخشی از این کتاب، در خصوص استایلینگ این طور نوشته شده است که این شاخه از مد و فشن می‌تواند تعابیر چالش برانگیزی از مد و استایل تا حرکت به سوی شیوه‌های نوین هماهنگ کردن اجزای مختلف لباس را با هم شامل شود به نحوی که اساساً مدنظر طراح نبوده است.

2-استایلیست: مترجمان مد

(Stylist:The Interpreters od Fashion)

یکی از کتاب‌های خوب است که درمورد بسیاری از استایلیست‌های سراسر جهان نوشته شده است و تصاویر باورنکردنی دارد. اگر به حوزه استایلینگ علاقه دارید و دوست دارید که فشن استایلیست شوید و یا به طور کلی، در این شاخه فعالیت می‌کنید، این کتاب می‌تواند به شما انگیزه مضاعفی دهد تا برای این حرفه، قدم‌های محکمی بردارید. چرا؟ چون وقتی شما به عنوان فشن استایلیست در ابتدای این راه هستید دیدن نمادها و تصاویر موجود می‌توانند به شما کمک زیادی کنند و به دلیل این که هنوز آن طور که باید تجربه کافی ندارید، داشتن یک فرهنگ مُدِ بصری می‌تواند تا حد زیادی شما را نجات دهد. البته به جز اطلاعات مفید کتاب، از طراحی زیبایش هم غافل نشوید و همیشه آن را روی میز خود داشته باشید تا جلوی چشمانتان باشد و با علاقه زیاد به مطالعه و کار در این حوزه بپردازید.

3-فشن‌پدیا

(Fashionpedia)

درمورد این کتاب باید بگوییم که اگرچه درمورد استایل نیست، امّا از آن به عنوان کتاب مقدس مُد یاد می‌شود و شاید برای شما جالب و حتی سؤال‌برانگیز باشد که چرا از این عنوان برای این کتاب استفاده شده است. در پاسخ باید بگوییم همه استایلیست‌های حرفه‌ای، این کتاب را همراه خود دارند تا از آن برای کارشان استفاده کنند. زیرا یکی از دایرة‌المعارف‌هایی است که تمامی اطلاعات مُد از جمله انواع کت، لباس، درز پارچه و ... در آن وجود دارند. در حقیقت این کتاب یکی از کتاب‌های فنی مُد است که به نوعی مثل یک دوره آموزشی مینی مُد عمل می‌کند که این مهارت‌ها، برای علاقه‌مندان و فعالان در این حوزه بسیار مفید هستند. این کتاب به علاقه‌مندان این حوزه کمک می‌کند تا تسلط لازم در این خصوص را کسب کنند.

4-ژاکت مشکی کوچک

(The Little Black Jacket)

کتاب ژاکت مشکی کوچک، به استایل‌های متنوع یکی از طراحی‌های لباس نمادین شانل می‌پردازد. این کتاب توسط کارل لاگرفلد(Karl Lagerfeld)، مدیر خلاقِ سابقِ شانل(Chanel) و کارین رویتفلد(Carine Roitfeld)، سردبیر مجله ووگ در فرانسه و خالقِ کتاب فشنCR (CR Fashion Book) نوشته شده است و به نوعی، ماجراجویی در استایل به حساب می‌آید و به بررسی استایل شخصی برخی از افراد مشهور مانند کلودیا شیفر(Claudia Schiffer)، یوکو اونو(Yoko Ono) و سارا جسیکا پارکر(Sarah Jessica Parker) می‌پردازد که ژاکت مشکی کوچک طراحی شده توسط شانل را به تن کرده‌اند.

5-پانک: از هرج و مرج تا کوتور

(Punk: From Chaos to Couture)

کتابی که درمورد سبک پانک است و نباید مطالعه آن را از دست دهید چراکه شما را به جایی می‌برد که جنبش‌های پانک در دهه 1970 از آن جا شروع شد و حتی به ترندهای DIY که نتیجه جنبش پانک بودند هم اشاره می‌کند و قطعا این اطلاعات برای شما که به استایلینگ علاقه دارید، می‌تواند مفید باشد.

کلام پایانی

می‌دانیم که پیدا کردن کتاب در مورد استایلینگ کار سختی است، به همین دلیل سعی کردیم در این مقاله کوتاه کتاب‌های مربوط به حوزه استایلینگ را به شما معرفی کنیم تا کارتان راحت شود. اگر می‌خواهید پا در حوزه استایلینگ بگذارید، پیشنهاد می‌کنیم حتما کتاب‌های مربوط به استایلینگ را مطالعه کنید تا بتوانید در کارتان موفق شوید. این کتاب‌ها علاوه براینکه کمک بزرگی به استایلیست‌ها می‌کنند، کمک بزرگی برای مسیر طراح لباس شدن نیز هستند.

ارسال نظر به عنوان

شهرزاد موسوی
شهرزاد موسوی
مهمان

سلام خسته نباشید این کتاب هارو از کجا میشه تهیه کرد

۰۱/۰۶/۱۹ پاسخ دهید