پروفایل من

پروفایل من

تنظیم وضعیت
Follow
  • instagram
  • pinterest
  • telegram
  • facebook
profile profile پروفایل من

کاربر عزیز، به خانواده طراحان لباس خوش آمدید.

متوجه شدم
۱۰ روش برای تغییر لباس‌های قدیمی

۱۰ روش برای تغییر لباس‌های قدیمی

قطعا همه‌ی ما در موقعیتی قرار گرفته‌ایم که با وجود داشتن کمدی مملو از لباس‌های گوناگون، چیزی برای پوشیدن پیدا نکنیم. شاید این جمله کمی عجیب به نظر برسد اما حقیقت این است طبق آمار، تمامی ما تنها ۳۰ درصد از لباس‌های خود را مورد استفاده قرار می‌دهیم و این بدان معنی است که اکثر انسان‌ها به‌طور طبیعی تمایل به پوشش تعدادی از آیتم‌های همیشگی خود را دارند و زمانی‌که از پوشش آن‌ها خسته شده یا دیگر قابل استفاده نباشند، به خرید محصولات جدید رو می‌آورند.

اما ما اینجا هستیم تا با ارائه‌ی ایده‌هایی، شما را یاری کرده تا تنها با استفاده از آیتم‌هایی قدیمی، بتوانید استایل شخصی خود را کشف کرده و اوت‌فیت‌هایی منحصربه‌فرد را بسازید. پس اگر به‌دنبال تنوع در پوشش بدون خریداری آیتم‌های جدید هستید، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را از دست ندهید!

این روزها بسیاری از سلبریتی‌ها و افراد معروف با مصرف‌گرایی مقابله می‌کنند و به مد پایدار رو آوردند. یکی از راه‌های مفید، گسترش این فرهنگ در جامعه است که به شما توصیه می‌کنیم اگر طرفدار این روش هستید مقاله "مد پایدار چیست و چرا بسیار مهم است؟ " را مطالعه کنید.

تغییر لباس های قدیمی به لباس های جدید


چگونه با لباس‌های قدیمی استایلی به‌روز داشته باشیم؟

می‌خواهید متفاوت اما ممتاز به نظر برسید؟ پیشنهاد می‌کنیم قبل از اینکه لباس‌های قدیمی خود را دور بیندازید، کمی صبر کرده و آن را به‌عنوان فرصتی جهت بهتر دیده شدن تلقی کنید. چرا که راه‌های فراوانی برای تغییر لباس‌ها و تبدیل آن‌ها به آیتم‌های جدید و درنهايت پوششی بی‌نقص وجود دارد که در ادامه بیشتر به آن می‌پردازیم.
با لباس‌های قدیمی استایلی به‌روز داشته باشیم

۱_ آیتم‌ها را کنار یکدیگر چیدمان کنید

همان‌طور که در قبل اشاره کردیم، نزدیک به ۷۰ درصد آیتم‌های موجود در کمد لباس هر‌شخصی بلا استفاده بوده اما اکنون زمان آن فرارسیده تا آن‌ها را نادیده نگرفته و از کمد لباس‌هایتان خارج کنید و ظاهری بی‌نقص را به خود هدیه دهید.
چیدمان کردن آیتم‌ها به معنی کنارهم قرار دادن آن‌ها است. شاید در ابتدا این امر کمی زمان‌بر به نظر برسد اما نگران نباشید، زیرا از نتایج شگفت‌انگیز آن شوکه خواهید شد! به‌طوری که پس از مدت کوتاهی، در سریع‌ترین زمان ممکن، می‌توانید اوت‌فیت‌هایی درخشان را برای خود بسازید. 
در این روش تنها کافی است تا کمی از دایره‌ی امن خود خارج شوید و آیتم‌های موجود خود را مرور کرده و آن‌هایی که به‌ندرت مورداستفاده‌ی شما قرار می‌گرفت را از کمد خارج کنید و درنهایت آن‌ها را براساس سلیقه و مکان موردنظر خود کنار یکدیگر قرار دهید.
با لباس‌های قدیمی استایلی به‌روز داشته باشیم

۲_ از تصاویر الهام بگیرید!

امروزه با وجود منابع و پلتفرم‌های گوناگون، دسترسی به تصاویر راحت بوده و می‌تواند ایده‌هایی بسیار را به شما هدیه دهد. درواقع تفاوتی ندارد چه عکسی را می‌پسندید؛ گاه می‌تواند تصویری از استایل موردعلاقه‌ی شما باشد، گاه رنگ‌ها، طبیعت، اشیا، بناها و حتی فیلم‌ها می‌توانند به‌عنوان یک منبع الهام عمل کرده و ظاهری خیره‌کننده به شما ببخشد. 
پس ناامید نشده و لباس‌هایتان را جستجو کنید چرا که امکان دارد آیتم‌هایی مشابه با منابع الهام خود را دارا باشید و بدان وسیله، پوششی مطابق با سلیقه‌ی خود را نیز تجربه کنید.
ایده گرفتن از اشیا و تصاویر در استایل و ست

۳_ کت‌ها را با یکدیگر پیوند دهید

قطعا در کمد لباس هر‌فردی یک کت وجود دارد. اما اگر ایراداتی جزئی بر آن‌ها وارد است یا حتی از پوشش آن خسته شده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم دو کت با جنس‌های متفاوت را با یکدیگر ترکیب کنید و استایلی خاص را برای خود بسازید. این روش که بدون نیاز به دانش خیاطی بوده، تنها با جدا کردن قسمتی از آیتم‌ها و پیوندشان باهم انجام می‌گیرد و نشان‌دهنده‌ی خلاقیت شما خواهد بود و استایلی خاص را برایتان به ارمغان می‌آورد.

ترکیب کتهای قدیمی و طراحی یک کت جدید

۴_ از روسری‌های خود به شکلی متفاوت استفاده کنید

گاهی بهتر است برای ایجاد تنوع روسری‌های خود را به شکلی خلاقانه ببندید و ظاهری بی‌نقص داشته باشید. اما روش‌هایی دیگر برای ایجاد استایلی متفاوت با لباس‌های قدیمی نیز وجود دارد. به‌عنوان مثال؛ با اضافه کردن روسری به لباس و یا کیف‌های ساده‌ی خود می‌توانید ترکیبی چشم‌نواز را ایجاد کنید یا حتی تنها با گره زدن، آن را به آیتمی دیگر مانند؛ بلوز، تاپ، کیف و ... تبدیل کرده و پوششی خاص را تجربه کنید.
استفاده از روسری در استایل
استفاده از روسری در استایل


۵_ نقاشی روی پارچه را امتحان کنید

نقاش خوبی نبوده اما علاقه‌مند به داشتن استایلی هنری هستید؟ این گزینه مخصوص شما است! تفاوتی ندارد نقاش خوبی باشید یا خیر؛ می‌توانید با رجوع به ذهن خود تصاویری را برروی لباس‌هایتان حک کنید و متفاوت اما ممتاز به نظر برسید.
این تصاویر می‌تواند یک نوشته یا حتی خطوطی نامتقارن باشد. اما اگر طرفدار نقش و نگار‌های پیچیده ولی زیبا هستید، شابلون یا الگوی پیش‌فرض گزینه‌ای مناسب برای شما محسوب می‌شود زیرا به‌راحتی، تنها با استفاده از یک رنگ، درعین راحتی نتیجه‌ای چشمگیر را به شما هدیه می‌دهد.

نقاشی روی پارچه و ایجاد استایل جدید
نقاشی روی پارچه و ایجاد استایل جدید


۶_ قدرت جزئیات را دست کم نگیرید!

حقیقت این است که استفاده از جزئیات در استایل، معجزه می‌کند. پس توصیه می‌کنیم از قدرت آن‌ها غافل نشوید زیرا جذابیتی دو‌چندان را مهمان اوت‌فیت شما می‌کند. 
اگر آیتم‌های قدیمی شما متشکل از پارچه‌های پترن‌دار است، استفاده از کمربند و اکسسوری‌ پیشنهاد ما به شما خواهد بود. اما اگر آیتمی قدیمی و ساده را در کمد خود پیدا کرده‌اید، می‌توانید با انبوهی از جزئیات، خلاقیت خود را نشان داده و بیش از پیش بدرخشید. 
به‌طور مثال؛ طرحی را در ذهن خود متصور شوید و با تعداد زیادی سنجاق‌قفلی آن را اجرا کنید و مدرن‌تر از هميشه به نظر آیید، چرا که این وسیله در بسیاری از اوت‌فیت‌های سلبریتی‌ها استفاده شده و ظاهری به‌روز را به شما می‌بخشد.

استفاده از سنجاق قفلی در استایل

اگر علاقه‌مند به سنجاق‌سینه هستید، استفاده از آن را قطعا به شما پیشنهاد می‌کنیم. پس تعداد فراوانی از آن‌ها با هر شکل و ساختاری را به‌صورت نامنظم، در قسمتی از لباس خود نصب کرده و متفاوت‌تر از گذشته دیده شوید.
استفاده از سنجاق سینه در استایل

روبان‌ها از دیگر جزئیاتی هستند که می‌توانید باتوجه به روحیات و سلیقه‌ی خود به لباس‌هایتان اضافه کنید و استایلی خاص را برای خود بسازید. چنانچه پیرو دنیای مد هستید قطعا استفاده از روبان به شکل پاپیون و نصب آن برروی آیتم‌های ساده را توصیه می‌کنیم تا شیک‌تر از همیشه دیده شوید و درنهايت استایلی مدرن و ترندی را داشته باشید.

استفاده از روبان در ستایل و ایجاد استایل جدید


۷_ تغییراتی در پوشش خود ایجاد کنید

کمی از دایره‌ی امن خود خارج شوید و لباس‌هایتان را با کمی تغییر ساختاری بر تن کنید. به‌عنوان مثال؛ اگر تاکنون پیراهن یا تی‌شرت خود را به‌شکلی ساده استفاده می‌کردید، می‌توانید تنها با یک گره در قسمت انتهایی این آیتم ظاهری جذاب و مدرن را داشته باشید.

گره زدن انتهای شومیز و ساخت یک استایل جدید

۸_ از یقه‌ی پیراهن‌های قدیمی خود استفاده کنید

گاهی تعدادی از لباس‌ها به دلایلی مانند؛ وجود ایراداتی جزئی، از بین رفتن الیاف پارچه و... قابل استفاده نمی‌باشند. اگر پیراهنی با این مشخصات دارید، توصیه می‌کنیم این گزینه را از دست ندهید! در این روش می‌توانید یقه‌ی پیراهن را جدا کرده و آن را در زیر بلوز یا بافت خود ببندید و استایلی لایه‌لایه و درنهايت پوششی فوق‌العاده را تجربه کنید.

ساخت استایل لایه لایه با کمک یقه پیراهن های قدیمی

۹_ جواهردوزی، تکنیکی جذاب و چشم‌نواز

این تکنیک که طرفدارانی فراوان دارد و در سال‌های اخیر نیز مورداستفاده‌ی بسیاری از افراد قرار گرفته، با انواع متریال ازجمله؛ مروارید، منجوق، پولک، انواع سنگ‌ها برروی انواع آیتم‌ها اجرا می‌شود. درنتیجه می‌توانید با انتخاب متریال مورد‌پسند خود و استفاده از این تکنیک، به لباس‌های قدیمی‌تان جلا بخشیده و استایلی خیره‌کننده را برای خود فراهم سازید.

جواهر دوزی بر روی لباس های قدیمی و ایجاد استایل جدید
جواهر دوزی بر روی لباس های قدیمی و ایجاد استایل جدید
جواهر دوزی بر روی لباس های قدیمی و ایجاد استایل جدید

۱۰_ لباس‌های کوچک شده‌ی خود را به آیتم‌های قابل استفاده تبدیل کنید

گذر زمان سبب تغییر سایز در شما شده است؟ نگران نباشید، چرا که برای این مشکل هم راه‌حل وجود دارد. قطعا تمامی ما با این چالش روبه‌رو شده‌ایم و چه‌بسا که راهی برای حل آن نیز وجود نداشت. اما خلاقیت همیشه چاره‌ساز بوده و می‌توان از آن به‌عنوان عاملی برای تغییر نام برد.
اگر شلوار‌های شما کوچک شده، می‌توانید با اضافه کردن پارچه‌ای متفاوت از نظر جنس و رنگ، در سایز آن تغییر ایجاد کرده و متفاوت و زیبا به نظر برسید و یا اگر تی‌شرت‌های شما کوتاه شده، با اضافه کردن قد آن توسط پارچه‌ای متفاوت، ظاهری بی‌نظیر را برای خود ایجاد کنید.

تبدیل لباس‌های کوچک شده‌ به آیتم‌های قابل استفاده
تبدیل لباس‌های کوچک شده‌ به آیتم‌های قابل استفاده

کلام آخر

مواجهه با انبوهی از لباس‌های قدیمی که غیرقابل استفاده به نظر می‌آیند و فضای زیادی از کمد را اشغال کرده، از دغدغه‌های هر شخصی محسوب می‌شود. در این مقاله سعی داشتیم شما را با روش‌هایی آشنا سازیم تا با استفاده از آن‌ها بتوانید آیتم‌های قدیمی خود را مجددا بازیابی کرده تا بیش از پیش بدرخشید و طراوتی دوچندان را چاشنی استایل خود کنید. اگر دغدغه‌ی محیط زیست و بقای زمین برای آیندگان را دارید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله "هر لباس موجود در کمدمان، یک لباس جدید است" را نیز مطالعه نمایید.
حال شما بنویسید؛
یک لحظه به لباس‌هایتان فکر کنید؛ حالا بگویید کدام لباس را بیش از بقیه استفاده می‌کنید؟ مثلا؛ هودی مشکی، شلوار جین آبی، مانتو سفید و ...

 

ارسال نظر به عنوان