پروفایل من

پروفایل من

تنظیم وضعیت
Follow
  • instagram
  • pinterest
  • telegram
  • facebook
profile profile پروفایل من

کاربر عزیز، به خانواده طراحان لباس خوش آمدید.

متوجه شدم
مروری بر زندگی و استایل دوناتلا ورساچه

مروری بر زندگی و استایل دوناتلا ورساچه

دوناتلا ورساچه، افسانه‌ی دنیای مد، از تاثیر گذارترین افراد شناخته شده در این صنعت است. دوناتلا فرزند آخر و چهارم خانواده بود. اما زندگی او پر از فراز و نشیب‌هاست و قصه اصلی او با برند ورساچه، درست از زمانی شروع شد که عزیزترین کس خود یعنی برادرش را از دست داد. با وجود دردهای فراوان و بعد از عبور از اعتیاد به مواد مخدر، دوناتلا تصمیم گرفت میراث برادرش را زنده نگه دارد و الحق که به خوبی توانسه از پس این کار بیاید و برند ورساچه هم‌چنان بعد از ۲۵ سال از لوکس‌ترین و موفق‌ترین برندهای دنیا می‌باشد.

دوناتلا ورساچه

دوناتلا ورساچه کیست؟


دوناتلا فرانچسکا ورساچه، متولد ۲ می ۱۹۵۵، طراح مد، تاجر و مدل ایتالیایی است. او خواهر جیانی ورساچه، مدیر هنری برند لوکس ورساچه است که پس از مرگ برادرش در سال ۱۹۹۷ بخشی از آن را به ارث برد.
جیانی و دوناتلا، طراحی لباس را از مادر خود که خیاط بود، یاد گرفتند و منطقه‌ای که در آن بزرگ شدند، در موفقیت آن‌ها بی‌تاثیر نیست. دوناتلا از سال ۱۹۷۹ و وقتی که شرکت تاسیس شد به‌عنوان مشاور با برادرش کار می‌کرد و در سال ۱۹۸۹ جیانی، لاین ورسوس از کمپانی ورساچه را به دوناتلا هدیه داد تا طراحی این بخش را به عهده بگیرد. جیانی دو سال آخر زندگیش با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می‌کرد و قبل از اینکه به قتل برسد هم بیشتر کارهای شرکت را دوناتلا به عهده داشت، چرا که جیانی کمتر به شرکت می‌آمد و دوناتلا برای تایید طرح‌هایش به آپارتمان برادرش می‌رفته است. بعد از شکست بیماری سرطان، در سال ۱۹۹۷ جیانی به ضرب گلوله در خانه ساحلی خود در کالفرنیا کشته شد. قاتل یک مرد ۲۷ ساله با تی‌شرت خاکستری بود که یک هفته بعد از قتل او خودکشی کرد و استایلیست جیانی شاهد صحنه قتل بوده است.

جیانی ورساچه و دوناتلا ورساچه
دوناتلا وقتی ۱۱ سال داشت موهایش را به پیشنهاد جیانی بلوند کرد و او همیشه الهام بخش جیانی بوده است، به خصوص در یکی از عطرهایش به نام blonde.
دوناتلا در دهه ۱۹۸۹ با پاول بک که مدل است ازدواج کرد و صاحب دو فرزند به نام های آلگرا و دانیل شدند. آلگرا بسیار به جیانی نزدیک بود و پس از مرگ او نیمی از سهام شرکت به او رسید. آلگرا در سال ۲۰۰۴ وقتی که ۱۸ ساله بود ارثیه‌اش را دریافت کرد و اکنون یکی از مدیران کمپانی ورساچه است. با این حال ثروت دوناتلا ورساچه چیزی در حدود ۴۰۰ میلیون دلار برآورد شده است.

جیانی ورساچه و آلگرا

آیکونیک‌ترین لباس طراحی شده توسط دوناتلا ورساچه

دوناتلا برای سلبریتی‌های بسیاری لباس‌ طراحی کرده است اما آیکونیک‌ترین لباسی که توسط او طراحی شده، لباس جنیفر لوپز با پترن جنگلی است. در چهل و دومین دوره جوایز گرمی در سال ۲۰۰۰، جنیفر لوپز برای اولین بار نامزد دریافت جایزه گرمی شد. لوپز به لطف لباس فراموش نشدنی ورساچه‌اش، گرمی را به عنوان پربحث‌ترین فرد شب ترک کرد. این لباس برای کالکشن بهار و تابستان ۲۰۰۰ ورساچه طراحی شده بود. 
 در سال ۲۰۱۵، اریک اشمیت، مدیر اجرایی گوگل، فاش کرد که این لباس نمادین دلیل ایجاد Google Images بوده است، زیرا افراد زیادی در گوگل به دنبال یافتن تصویری از لباس جنیفر بودند. دو دهه بعد جنیفر ورژن دیگری از این لباس را در یکی از موزیک ویدیوهایش و در کالکشن بهاره ۲۰۲۰ ورساچه پوشید. 

لباس جنگلی جنیفر لوپز

دوناتلا ورساچه و دوستی‌اش با سلبریتی‌ها


از دوستان دوناتلا می‌توان افراد مشهوری از جمله لیدی گاگا، آنا وینتور، مدونا و… را نام برد. لیدی گاگا در طول زندگی حرفه‌ای‌اش به طرق مختلف با برند ورساچه همکاری داشته است، بنابراین تعجبی ندارد که این ستاره موسیقی پاپ، پیوند نزدیکی با مدیر این برند داشته باشد. گاگا اولین کسی بود که به آرشیو ورساچه دسترسی پیدا کرد و اولین بار برای موزیک ویدیوی خود این کار را انجام داد. گاگا همچنین در سال ۲۰۱۳ در کمپین ورساچه ایفای نقش کرد. گاگا در آلبوم سال ۲۰۱۳ خود به نام Artpop ترانه‌ای برای دوناتلا نوشت و در مورد سبک خاص و کار او به عنوان یک طراح لباس صحبت کرد. 

لیدی گاگا و دوناتلا ورساچه

 دوناتلا ورساچه قبل از عمل و بعد از عمل


دوناتلا ورساچه یکی از فاجعه‌بارترین جراحی‌های زیبایی را در میان افراد مشهور داشته است و عکس‌های قبل و بعد از عمل جراحی او در اینترنت بسیار جنجالی و پربحث بوده است. به طور کلی با مقایسه عکس‌‌های بعد از عمل او با عکس‌های قبل عمل او، مشخص است که کارهای زیادی روی صورتش انجام داده است که واضح‌ترین آن‌ها فیلر لب است. بسیاری ادعا می‌کنند که این طراح مد قبل از جراحی چهره‌ی جذاب‌تری داشته است.

 دوناتلا ورساچه قبل از عمل و بعد از عمل

در این مقاله نگاهی به فعالیت‌های دوناتلا ورساچه در برند ورساچه و موفقیت‌ او در حفظ میراث به جای مانده از برادرش داشتیم.

ارسال نظر به عنوان