پروفایل من

پروفایل من

تنظیم وضعیت
Follow
  • instagram
  • pinterest
  • telegram
  • facebook
profile profile پروفایل من

کاربر عزیز، به خانواده طراحان لباس خوش آمدید.

متوجه شدم
چه لباسی برای پای پرانتزی مناسب است؟

چه لباسی برای پای پرانتزی مناسب است؟

همه ما بنا به دلایلی قسمتی از بدن خود را دوست نداریم و در انتخاب لباس خود را بسیار محدود کرده‌ایم. بعضی‌ها ران‌های پری دارند، بعضی بالاتنه بلندی دارند، بعضی پاهای پرانتزی دارند و نسبت به این نواحی از بدن خود احساس خوبی ندارند. اما با شناخت آیتم‌های مناسب در پوشش و پوشیدن لباس‌های مناسب می‌توان حس بهتری نسبت به خود داشت و به فرم ‌اندامی متعادل‌تری رسید. در این مقاله به بررسی آیتم‌ها و لباس‌های مناسب برای پای پرانتزی می‌پردازیم.

پای پرانتزی چیست؟

وقتی زانوهای یک فرد در حالت ایستاده از یکدیگر فاصله دارند و این فاصله بیشتر از حد طبیعی است به آن پای پرانتزی می‌گویند. پای پرانتزی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. افرادی که پای پرانتزی دارند، در انتخاب لباس بسیار دغدغه‌مند هستند، به‌خصوص در انتخاب دامن و شلوار، چرا که انتخاب شلوار و دامن نامناسب می‌تواند باعث شود که فرم پاهای آن‌ها بیشتر به چشم بیاید. 

لباس مناسب برای پای پرانتزی

در ابتدا باید بدانید که شما آزاد هستید که هر لباسی که دوست دارید بپوشید و اولین چیزی که باعث می‌شود شما زیباتر بنظر بیایید اعتماد به نفس شماست. باید به این باور برسید که شما با پاهایتان تعریف تعریف نمی‌شوید و افراد زیادی از نعمت داشتن پا محروم هستند و آرزوی داشتن پاهای شما را دارند. بنابراین در وهله ‌ی اول برای رسیدن به یک استایل مناسب، اعتماد به‌ نفس داشته باشید. در ادامه به معرفی آیتم‌های مناسب برای پاهای پرانتزی می‌پردازیم.

 لباس مناسب برای پای پرانتزی

شلوار مناسب پای پرانتزی چیست؟

انتخاب شلوار متناسب برای پنهان کردن پاهای پراتنزی بسیار موثر است. از پوشیدن شلوارهای برمودا خودداری کنید زیرا قد آن‌ها بالای زانوست و دقیقا برعکس آن‌ چیزی عمل می‌کند که شما می‌خواهید، چرا که توجه  بیننده را بیشتر به سمت زانوهای شما جلب می‌کند. شلوارهای کشی، جذب یا راه راه عمودی نیز شلوارهایی هستند که باید از پوشیدن آن‌ها دوری کنید. درعوض شلوارهای راسته و دمپا گشاد بلند را انتخاب کنید که گشادتر هستند و پاهای شما را خوش فرم‌تر نشان می‌دهند.

شلوار مناسب برای پای پرانتزی

دامن مناسب پای پرانتزی چیست؟

از دامن‌های تنگ که قد آن‌ها بالای زانو است خودداری کنید چرا که آن‌ها هم مانند شلوار برمودا عمل کرده و توجه را به سمت زانوهای شما می‌برند. دامن مینی (کوتاه) و تنگ هم برای افرادی که پاهای پرانتزی دارند، با توجه به اینکه با پوشیدن این دامن‌ها زانو و پاها دیده می‌شوند، مناسب نیست. بهترین انتخاب برای شما دامن‌های ماکسی و دامن‌های میدی است که قد آن‌ها تقریبا تا وسط ساق پاست.

دامن مناسب برای پای پرانتزی

پیراهن مناسب برای پای پرانتزی چیست؟

اگر بالاتنه‌ی ظریفی دارید، می‌توانید با پوشیدن لباس‌هایی با یقه دکلته و باز تمرکز را به سمت بالاتنه ببرید. پیراهن‌هایی با قد میدی و ماکسی و دامن فون، کلوش، چین دار و راسته گزینه‌های مناسبی برای افرادی با پاهای پرانتزی است.

پیراهن مناسب برای پای پرانتزی

کفش مناسب پای پرانتزی چیست؟

از پوشیدن کفش‌های بندی که بند آن‌ها دور ساق پا پیچیده می‌شود خودداری کنید، به‌خصوص زمانی که پیراهن یا دامن شما هم کوتاه است. کفش‌های با پاشنه کوتاه یا فلت و تخت بهترین انتخاب برای پاهای شماست. اگر مجبور به پوشیدن کفش پاشنه بلند هستید، حتما آن‌را با لباس بلند بپوشید تا تمرکز بیشتر روی  بلندی قدتان باشد تا پاهایتان.

کفش مناسب برای پای پرانتزی

آیا کسی که پای پرانتزی دارد، فقط باید لباس گشاد بپوشد؟ 

در مورد شلوار و دامن، پوشیدن لباس‌های راسته، گشاد و بلند توصیه می‌شود اما در مورد بالاتنه آزاد هستید و اگر بالاتنه ظریف و متناسبی دارید می‌توانید لباس‌های تنگ و باز با رنگ‌های درخشان و پارچه‌های براق بپوشید و این موضوع باعث تمرکز بیشتر در بالاتنه می‌شود تمرکز از پاها برداشته می‌شود. به طور مثال تاپ یقه قایقی یا تی شرت با رنگ‌های روشن و درخشان را می‌توانید با دامن میدی چین دار میدی ست کنید.

در پایان سعی کنید بدن و پاهای خود را دوست داشته باشید، چرا که هیچ زنی را نمی‌بینید که بدن بی عیب و نقصی داشته باشد. قطعا با داشتن اعتماد به نفس، چند قدم بیشتر به خوش پوشی نزدیک‌تر خواهید شد.

ارسال نظر به عنوان

زهرا یکه فلاح
زهرا یکه فلاح
مهمان

این تاکیدتون بر دوست داشتن خود علیرغم وجود نقص ها و داشتن اعتماد به نفس خیلی خوب بود.

۰۱/۰۲/۰۴ پاسخ دهید

هما
هما احمدی
استایلیست
هما
هما احمدی
استایلیست

۲۸ ساله، حقوق خوان، عاشق مد و فشن، استایلیست، نویسنده مد..

شلوارهای بگ بهترین انتخاب برای پوشاندن پای پرانتزی ست

۰۱/۰۱/۳۰ پاسخ دهید