پروفایل من

پروفایل من

تنظیم وضعیت
Follow
  • instagram
  • pinterest
  • telegram
  • facebook
profile profile پروفایل من

کاربر عزیز، به خانواده طراحان لباس خوش آمدید.

متوجه شدم
انتخاب عینک آفتابی مناسب براساس فرم صورت

انتخاب عینک آفتابی مناسب براساس فرم صورت

آیا شما هم تا به حال هنگام خرید عینک آفتابی مردد شده‌اید و متوجه نشدید دقیقا کدام مدل شما را زیباتر می‌کند؟ راه حل این چالش انتخاب عینک بر اساس فرم صورت است. دانستن دقیق شکل صورت و این که چه مدل عینکی به آن می‌آید به شما کمک می‌کند بهترین و دقیق‌ترین گزینه را انتخاب کنید. ما در این مقاله به شما خواهیم آموخت چگونه فرم صورت خود را بشناسید و سپس یک عینک آفتابی مناسب با آن انتخاب کنید. اگر شما هم می‌خواهید ظاهری جذاب مانند آدری هپبورن یا آنجلینا جولی داشته باشید تا انتهای مقاله همراه ما باشید. پیشنهاد می‌کنیم مقاله "مدل موی مناسب براساس فرم صورت هر فرد" را مطالعه نمایید.
عینک آفتابی آدری هپبورن و آنجلینا جولی

تعیین اندازه و فرم صورت

اندازه‌گیری ابعاد صورت به شما کمک می‌کند تا در مورد فرم صورت خود بدانید. برای اندازه‌گیری صورت خود، جلوی آینه بایستید و مراحل زیر را انجام دهید:

اندازه‌گیری استخوان گونه: انتهای یک متر نواری را درست زیر چشم خود قرار دهید تا قسمت بالای استخوان گونه خود را پیدا کنید. در سمت دیگر صورت خود را تا همان نقطه اندازه بگیرید. این عدد را یادداشت کنید.
تعیین اندازه و فرم صورت، اندازه گیری استخوان گونه

اندازه‌گیری خط فک: زیر گوش خود را تا انتهای استخوان فک پیدا کنید. از انتهای استخوان فک تا انتهای دیگر اطراف پایین صورت خود را اندازه بگیرید و یادداشت کنید. 
تعیین اندازه و فرم صورت، اندازه گیری فک

اندازه‌گیری طول صورت: از وسط خط موی خود به‌طور مستقیم از جلوی بینی تا پایین چانه اندازه بگیرید و بنویسید. 
تعیین اندازه و فرم صورت، اندازه گیری طول صورت

اندازه‌ها را با یکدیگر مقایسه و مشخص کنید که شکل صورت شما با کدام یک از فرم‌های زیر مطابقت دارد. 

فرم صورت گرد

صورت‌های گرد با انحناهای ملایم و زوایای کم شناخته می‌‌شوند. عینک‌های مناسب برای این فرم، انحنای صورت را کمتر نشان داده و به کشیده‌تر شدن آن کمک می‌‌کنند. استفاده از فریم‌های رنگارنگ نیز می‌‌تواند برای این فرم صورت جذاب باشد. عینک‌های مستطیلی، مربعی، ‌شیلد و warp، بهترین انتخاب برای صورت‌های گرد هستند.
فرم صورت گرد

فرم صورت مربع

صورت‌های مربعی با طول و عرض تقریبا مساوی، پیشانی پهن و خط فک قوی مشخص می‌‌شوند. عینک‌های گرد یا بیضی شکل بهترین انتخاب برای این فرم صورت هستند و به متعادل شدن خطوط صورت کمک می‌‌کنند. عینک‌های خلبانی، پروانه‌ای و هر نوع فریمی که دارای انحناهای بیضی یا دایره‌ای باشد، برای صورت‌های مربعی مناسب هستند.
فرم صورت مربع

فرم صورت بیضی

خوشبختانه، تقریبا هر نوع فریمی به فرم صورت بیضی می‌‌آید! این فرم با ویژگی‌های متقارن و گرد شناخته می‌‌شود و به‌طور کلی با هر نوع عینکی جذاب به نظر می‌‌رسد. فقط از قاب‌های بزرگ که این ویژگی‌های متقارن را می‌‌پوشانند، خودداری کنید. عینک آفتابی را انتخاب کنید که از ابرو تا استخوان گونه را بپوشاند.
فرم صورت بیضی

فرم صورت مستطیلی

صورت‌های مستطیلی با عرض کم و زوایای ملایم شناخته می‌‌شوند. عینک‌های آفتابی بزرگ به زیبایی بر این صورت‌ها می‌‌نشینند و عینک‌های آفتابی با فریم ضخیم می‌‌توانند عرض این شکل صورت را بیشتر نشان دهند. عینک‌هایی با زوایای تیز و خطوط پررنگ به چهره‌های مستطیلی حالت می‌‌دهند. بهتر است افراد با صورت کشیده از عینک‌های Wayfarer، ‌شیلد و مربعی استفاده کنند و به دنبال عینک‌های کوچک نباشند. 
فرم صورت مستطیلی

فرم صورت الماس

صورت‌های الماسی با خط فک و پیشانی باریک و استخوان گونه به‌عنوان پهن‌ترین قسمت صورت شناخته می‌‌شوند. فریم‌های بیضی و بدون لبه می‌‌توانند گونه‌های پهن یا بلند را برجسته‌تر نشان دهند. برای صورت الماسی شکل، عینک‌هایی با انحنای ملایم و پهن‌تر از استخوان گونه مناسب هستند.
فرم صورت الماس

فرم صورت قلبی

صورت‌های قلبی یا مثلثی شکل در شقیقه‌ها پهن و در چانه باریک‌ هستند. عینک‌های آفتابی با لبه‌های پایینی پهن و بدون خطوط مستقیم در بالا برای این فرم صورت مناسب هستند؛ زیرا توجه را به سمت پایین جلب می‌‌کنند و صورت را کشیده‌تر نشان می‌‌دهند. همچنین، مدل‌های چشم گربه‌ای یا عینک‌هایی با لبه‌های گرد می‌‌توانند ظاهری متعادل‌تری به آن بدهند. عینک‌های شیلد، پروانه‌ای و خلبانی به بهترین وجه با صورت مثلثی شکل هماهنگ می‌‌شوند.
فرم صورت قلبی

انواع عینک آفتابی 

در ادامه این بخش رایج‌ترین و محبوب‌ترین عینک‌های آفتابی را معرفی کرده‌ایم. پیشنهاد می‌کنیم مقاله "6 ترند مخصوص تابستان که حتما باید امتحان کنید!" را مطالعه نمایید.

عینک آفتابی خلبانی

مدل خلبانی در ابتدا توسط خلبانان استفاده می‌شد و سپس با فیلم‌هایی مانند هاوایی Five-0 و با ستارگانی مثل تام کروز به شهرت رسید، مورد علاقه بسیاری در سراسر جهان شده است. این عینک با رنگ‌های ساده، فریم فلزی و شیشه‌های قطره‌ای شکل شناخته می‌شود و به فرم صورت قلبی، مربعی و بیضی ‌می‌آید. پیشنهاد می‌کنیم مقاله "بهترین استایل‌ سلبریتی‌ها در بهار 1403" را مطالعه نمایید.
عینک آفتابی خلبانی

عینک آفتابی پروانه یا گربه‌ای

فریم عینک آفتابی پروانه‌ای یا گربه‌ای معمولاً بزرگ است و می‌تواند از نظر عرض، ارتفاع و حتی شکل تنوع داشته باشد. اندازه، مزیت کاربردی این عینک‌ها است؛ زیرا بیشتر صورت را از اشعه‌های مضر خورشید می‌پوشانند. همچنین اگر بینی بزرگی دارید، می‌تواند توجه ها را از آن دور کند. اندازه بزرگ این مدل، برای پنهان کردن چهره نیز مناسب است.
عینک آفتابی پروانه یا گربه‌ای

عینک آفتابی مستطیلی

مدل مستطیلی دارای فریمی است که طول آن بیشتر از عرضش است. این مدل برای صورت‌های گرد بسیار مناسب است و می‌تواند صورت کوتاه را کشیده‌تر نشان دهد. همچنین، چهره‌های بیضی می‌توانند از فریم‌های مستطیلی با لبه‌های نرم‌تر استفاده کنند.
عینک آفتابی مستطیلی

عینک آفتابی گرد

اگر به دنبال مدلی با فریم کلاسیک و شیک هستید، قاب گرد می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. فریم گرد، یکی دیگر از سبک‌های عینک آفتابی است که سابقه طولانی در دنیای فشن دارد و اخیراً دوباره محبوبیت خود را به دست آورده است و به صورت‌های الماس، بیضی، مربعی و مستطیلی شکل ‌می‌آید.
عینک آفتابی گرد

عینک آفتابی شیلد

این مدل دارای شیشه یک تکه و بزرگی است که به خوبی از چشم‌ها در برابر نور خورشید محافظت می‌کند؛ زیرا ناحیه اطراف چشم را نیز می‌پوشانند. این قاب‌ها برای روزهای طولانی زیر نور خورشید عالی هستند. عینک آفتابی شیلد به طور کلی برای فرم‌های صورت مربعی، مستطیلی و گرد مناسب است.
عینک آفتابی شیلد

عینک آفتابی مربعی

مدل مربعی برای افرادی که صورت باریک یا گرد دارند و می‌خواهند فک خود را برجسته‌تر نشان دهند، مناسب است. این نوع عینک به دلیل زوایای متضاد، روی صورت‌های بیضی و مستطیلی نیز به زیبایی می‌نشیند. مدل بزرگ این عینک می‌تواند ظاهری مدرن به شما بدهد و در صبح از تابش اضافی نور به چشم‌های شما جلوگیری کند.
عینک آفتابی مربعی

عینک آفتابی Wayfarer

مدل Wayfarer از دهه 1950 به‌عنوان یک عینک کلاسیک شناخته شده است. نام این عینک تداعی‌کننده جیمز دین و برادران بلوز است. Wayfarer به دلیل انعطاف‌پذیری و ماندگاری، تقریباً بر روی هر فرم صورتی زیبا به نظر می‌رسد.
عینک آفتابی Wayfarer

عینک آفتابی Wrap

مدل Wrap برای ورزشکاران و افرادی که به دنبال ظاهری ورزشی هستند، ایده‌آل است. طراحی این نوع عینک با خطوط سیال، ویژگی‌های آیرودینامیکی صورت را برجسته می‌کند و فریم سبک وزن آن حس راحتی را به شما القا می‌کند. فریم‌های پیچیده با شیشه‌های بزرگ این مدل، پوشش کاملی برای چشم‌ها ایجاد می‌کنند و مانع از نفوذ اشعه‌های UV از کناره‌ها می‌شوند. این نوع عینک برای فعالیت‌های زمستانی نیز مناسب است. برخی از عینک‌های Wrap دارای دسته‌های فنردار هستند که در طول فعالیت‌های ورزشی، عینک را روی صورت شما ثابت نگه می‌دارند.
عینک آفتابی Wrap

سخن پایانی

حالا که با فرم صورت خود و عینک‌های آفتابی مناسب آن آشنا شدید، نوبت شماست که تجربه و نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید! آیا تا به حال پیش آمده که از عینک آفتابی خود ناراضی باشید؟ دلیل نارضایتی شما چه بود؟ 

ارسال نظر به عنوان