پروفایل من

پروفایل من

تنظیم وضعیت
Follow
  • instagram
  • pinterest
  • telegram
  • facebook
profile profile پروفایل من

کاربر عزیز، به خانواده طراحان لباس خوش آمدید.

متوجه شدم
مدل موی مناسب براساس فرم صورت هرفرد

مدل موی مناسب براساس فرم صورت هرفرد

می‌خواهید موهای خود را کوتاه کنید اما مطمئن نیستید چه مدلی مناسب شما است؟ نگران نباشید! ما اینجا هستیم تا این دغدغه‌ی همیشگی را برطرف کرده و شما را یاری کنیم تا با شناخت بیشتر از فرم صورت‌تان، مدلی متناسب با ویژگی‌ها‌ و هم‌جهت با سلیقه‌ی خود برگزینید و زیبایی را بیش از پیش تجربه کنید.
درواقع پیرایش، یکی از راه‌های داشتن ظاهری دلپذیرتر در دنیای ما محسوب می‌شود. روشی که قدمتی دیرینه داشته و در دوران باستان باتوجه به جایگاه اجتماعی، فرهنگ، روند مد و... توسط ابزارآلات گوناگونی برروی افراد انجام می‌گرفت.
اما گذر زمان، پیشرفت تکنولوژی و توسعه‌ی اصول بهداشتی، ابزاری متنوع را روانه‌ی بازار کرده و این امکان را برای افراد فراهم کرد تا فارغ از هر موقعیتی، مدل مویی متناسب با سلیقه‌ی خود را انتخاب کنند.
حقیقت این است که همگی ما تنوع ظاهری را خواستاریم و آن را اتفاقی هیجان‌انگیز تلقی می‌کنیم اما برای تجربه‌ی این حس ناب، کافی است تا اعتمادبه‌نفس خود را جانی دوباره بخشیده و با چاشنی جسارت، جذابیتی دو‌چندان را مهمان چهره‌ی خود کنیم.
پس در این مقاله که بخشی از آن از مجله‌ی Instyle ترجمه شده است، از شما دعوت می‌کنیم دقایقی همراه ما باشید تا با پرداختن به موضوع انواع مدل مو براساس فرم صورت، به شناختی بیشتر از خود دست پیدا کرده و درنهايت ظاهری بی‌نقص را برای خود به ارمغان آورید.
انواع فرم صورت


انواع فرم صورت و مدل موی پیشنهادی برای آن‌ها

۱_ صورت الماسی شکل یا مثلت وارونه

اگر در قسمت پیشانی خود زوایایی به‌مانند یک الماس را دارا هستید به‌طوری که استخوان شقیقه تا گونه، عریض‌ترین قسمت از چهره‌ی شما را شامل می‌شود و چانه‌ای باریک دارید، در این دسته قرار می‌گیرید. افرادی مشهور مانند؛ جنیفر لوپز، تسا تامپسون و مگان فاکس نیز در این رده قرار دارند.

صورت الماسی شکل یا مثلت وارونه مانند مگان فاکس و جنیفرلوپز

مدل موی مناسب برای الماسی شکل‌ها

مدل موی باب، ترندی و جذاب برای این روزها

تناسب بین فرم صورت و بلندی قد موهای شما، یکی از اصلی‌ترین فاکتورهای قابل توجه برای دستیابی به ظاهری بی‌نقص است. درنتیجه اگر شما فردی با این ساختار هستید، مدل موی باب با قدی نزدیک به چانه را انتخاب کنید زیرا که به بزرگ‌تر دیده شدن قسمت انتهایی صورت شما کمکی شایان کرده و تعادلی زیبا به شما می‌بخشد.
مدل موی باب

مدل موی خرد با قد متوسط، هوشمندانه و جذاب

یکی از افرادی که معمولا با این ساختار در مراسم و موقعیت‌هایی متفاوت دیده می‌شود، جنیفر لوپز است. موهایی مجعد با قالبی خُرد که بلندی متوسطی را دارا است، تضادی چشمگیر در صورت شما ایجاد کرده و حجمی دلنشین را به شما هدیه می‌دهد.
مدل موی خرد با قد متوسط

مدل موی مجعد اما بلند، مناسب برای علاقه‌مندان به موی بلند

فِر درشت در موهای بلند مانندی امواجی است که انعطافی دلپذیر را چاشنی زوایای پنهان صورت شما می‌کند. پس اگر قد بلند در مو، برای شما در اولویت قرار دارد، پیشنهاد می‌کنیم از این ساختار غافل نشده و نشاط را به صورت خود بازگردانید.
مدل موی مجعد اما بلند، مناسب برای علاقه‌مندان به موی بلند

۲_ فرم صورت گرد

در صورت خود کمترین زوایا را شاهد هستید؟ پس بدون شک در این دسته قرار می‌گیرید. در صورت‌های گرد، طول و عرض چهره یکسان بوده به‌طوری که استخوان‌های گونه عریض‌ترین قسمت صورت محسوب‌ می‌شوند. افرادی صاحب‌نامی چون؛ سلینا گومز، جنیفر گودوین و تاراجی پِندا هِنسون، نیز در این دسته قرار می‌گیرند.
فرم صورت گرد مانند سلنا گومز

مدل موی مناسب برای صورت‌های گرد

مدل موی پیکسی، مناسب برای افراد ریسک‌پذیر و جسور

 اگر چنین فرمی را دارا هستید، پیشنهاد می‌کنیم بدون لحظه‌ای درنگ مدل پیکسیِ کوتاه را برگزینید که بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. این مدل به دلیل ساختاری متفاوت، چهره‌ی شما را کشیده‌تر از همیشه نشان داده و زیبایی چشمان‌تان را بيش از پيش جلوه می‌بخشد.
مدل موی پیکسی، مناسب برای افراد ریسک‌پذیر و جسور

مدل موی باب خرد شده، مناسب برای هر سلیقه‌ای

این مدل با بلندی قدِ بین گوش و چانه و حالت مقطع، علاوه‌بر زیبایی از حجم موهای شما کاسته و تعادلی جالب را به شما هدیه می‌دهد. اگر چهره‌ی شما چنین خصوصیاتی را دارد این گزینه را فراموش نکنید چرا که هرگز از برگزیدن آن پشیمان نخواهید شد!
مدل موی باب خرد شده

مدل موی قد متوسط، مدلی مناسب برای افراد محتاط

اگر فردی با خصوصیات گفته شده هستید اما موهای کوتاه را نمی‌پسندید، این گزینه شایسته‌ترین انتخاب برای شما خواهد بود. زیرا این مدل با قدی متناسب و کمی بلندتر از شانه، طراوتی دل‌انگیز را برای شما به ارمغان می‌آورد.
مدل موی قد متوسط

۳_ صورت قلبی شکل

همانطور که از نام آن مشخص است، چهره‌ی این افراد ساختاری شبیه به شکل قلب داشته به‌طوری که نقطه‌ی رویش موی آن‌ها کمی پایین‌تر از نیمه‌ی پیشانی است. همچنین این اشخاص استخوان فک و چانه‌ای کوچک‌ را دارا بوده و افراد معروفی چون؛ اسکارلت جوهانسون، روآن بلانچارد و ریس ویترسپون نیز در این لیست جای دارند.

صورت قلبی شکل مانند اسکارلت جوهانسون

مدل موی مناسب برای صورت‌های قلبی شکل

مدل موی پیکسی بلند، مخصوص خاص‌پسندان

به موهای چتری و کوتاه علاقه دارید؟ اگر چهره‌ای قلبی شکل دارید قطعا مدل موی پیکسی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این کوتاهی به‌دلیل چتری و ساختاری متفاوت، ظاهری منحصربه‌فرد و تعادلی چشم‌نواز را به شما بازمی‌گرداند.

مدل موی پیکسی بلند

مدل موهای بلند و شلوغ، انتخابی مناسب و شایسته

اگر در این لیست قرار دارید، مو و چتری بلند که قسمتی از پیشانی شما را پوشش دهد، نیز گزینه‌ای مناسب برایتان محسوب می‌شود. ساختار شلوغ و رها به‌همراه چتری، از پهنای پیشانی کاسته و تعادلی جالب را برای شما فراهم می‌کند.

مدل موهای بلند و شلوغ

مدل موی فر، انتخابی بی‌نظیر برای قلبی شکل‌ها

ساختار حجیم و بلند، به‌صورتی شگفت‌انگیز ظاهری جذاب را برای شما به ارمغان می‌آورد. پس موهای فِر شده را امتحان کنید و تعادل بیشتری را چاشنی صورت خود کنید.

مدل موی فر، انتخابی بی‌نظیر برای صورت های قلبی شکل‌

۴_ صورت بیضی شکل

این فرم که از لحاظ بصری ایده‌آل‌ترین ساختار را دارد، با اکثر مدل‌ها ساختاری زیبا را ایجاد می‌کند. درواقع افرادی که عرضی بیشتر نسبت به طول در سیمای آن‌ها قابل مشاهده است، از جمله؛ کیت میدلتون، بلا حدید و جردن دان، در این لیست قرار دارند.

صورت بیضی شکل مانند بلا حدید و کیت میدلتون

مدل موی مناسب برای صورت‌های بیضی

مدل موی باب با قد کوتاه، انتخابی بی‌نقص و مدرن

اگر چنین ویژگی‌هایی را دارا هستید، انتخاب مدل مو برای شما بسیار ساده خواهد بود، زیرا این فرم از چهره به‌طور طبیعی متعادل است. به‌طور مثال؛ اگر خواستار ظاهری کلاسیک و بی‌نقص هستید، مدل باب را به شما توصیه می‌کنیم تا شیک‌تر از همیشه دیده شوید.

مدل موی باب با قد کوتاه، انتخابی بی‌نقص و مدرن

مدل موی فر درشت، آراسته و چشم‌نواز

حقیقت این است که موهای آراسته جذابیتی دو‌چندان را به ظاهر شما می‌بخشد. پس از تغییرات اجتناب نکرده و موهایی فر شده را برگزینید تا درعين حجیم‌تر به نظر رسیدن، یکنواختی نیز از شما دور شود.

مدل موی فر درشت، آراسته و چشم‌نواز

مدل موی بلند و شلوغ، ترند این روزهای دنیای مد

گاهی حتی فرم طبیعی موها سبب می‌شود تا به طرز چشمگیری زیبا به نظر برسید. پس اگر زمان کافی برای رسیدگی به آرایش موهای خود را ندارید، پیشنهاد می‌کنیم با دنیای مد همراه شده و از ترند کاربردی امسال پیروی کرده و زیبایی خاصی را تجربه کنید. 

مدل موی بلند و شلوغ، ترند این روزهای دنیای مد

۵_ صورت مربع یا مستطیلی شکل

هم‌راستایی زاویه‌ی فک و شکست پیشانی و به وضوح دیده شدن زوایای صورت از اصلی‌ترین ویژگی‌های این فرم محسوب می‌شود. افراد شناخته شده‌ای چون؛ آنجلینا جولی، سلما هایک و لوسی بوینتون، مثال‌هایی بارز هستند که در این دسته جای دارند.

صورت مربع یا مستطیلی شکل مانند انجلینا جولی

مدل موی مناسب برای صورت‌های مربعی شکل

مدل موی باب حجیم، پوشش‌دهنده‌ای توانمند

قطعا یکی از بهترین انتخاب‌ها برای این افراد مدل موی باب است. مدلی که با اکثر فرم‌های چهره سازگاری داشته و تنها با آرایش مناسب می‌توان متعادل‌سازی را به شکلی بی‌نقص در چهره اجرا کرد. به‌طور مثال، سشوار به سمت داخل، درعین پوشش زوایای پیشانی و فک، ظرافت را چاشنی چهره‌ی شما می‌کند.
مدل موی باب حجیم، پوشش‌دهنده‌ای توانمند

مدل موی خرد و حالت‌دار، انتخابی هوشمندانه و امن

آیا مایل هستید انحنا را به ظاهر خود بازگردانید؟ این پیشنهاد مخصوص شما است! موهای حالت‌دار که آزادانه بر روی شانه‌های شما رها شده‌اند، انتخابی بی‌نقص است زیرا لطافت را برای شما فراهم می‌کند.
مدل موی خرد و حالت‌دار، انتخابی هوشمندانه و امن

مدل موی بلند و مواج اما نامتقارن، گزینشی مدبرانه از تضادها

این گزینه که تلفیقی جذاب از تضادها بوده، چهره‌ی شما را زیباتر از همیشه جلوه می‌دهد. پس از آن غافل نشده و با رعایت جزئیاتی مانند؛ به یک سمت رها کردن موها، تعادل و نشاطی چشمگیر را مهمان ظاهر خود کنید.
مدل موی بلند و مواج اما نامتقارن

کلام آخر

داشتن موهایی آراسته و جذاب از دغدغه‌های هرفردی محسوب می‌شود و ما این مقاله سعی داشتیم تا با پرداختن به این موضوع، یکایک شما را یاری کرده تا با در نظر گرفتن مشخصه‌های چهره‌ی خود، انتخابی درخور و درنهايت ظاهری بی‌نقص را برای خود برگزینید. در آخر متشکریم از همراهی همیشگی شما عزیزان و امیدواریم این بلاگ و نکات گفته شده مفید واقع شود.
حال شما برای ما بنویسید؛
چند بار تصمیم به کوتاهی گرفتید اما انجام ندادید؟ فرم صورت شما چیست؟ بیضی، مربعی یا قلبی شکل؟

 

ارسال نظر به عنوان