پروفایل من

پروفایل من

تنظیم وضعیت
Follow
  • instagram
  • pinterest
  • telegram
  • facebook
profile profile پروفایل من

کاربر عزیز، به خانواده طراحان لباس خوش آمدید.

متوجه شدم
۱۵ ترند سال ۲۰۲۳ با عمری کوتاه

۱۵ ترند سال ۲۰۲۳ با عمری کوتاه

ترند سال ۲۰۲۳ با عمری کوتاه

ترندها، روندی فراگیر که گاه مورد استقبال قرار نمی‌گیرند

دنیای مد و فشن، دنیایی غیرقابل پیش‌بینی است که گاهی غافلگیرانه توجهات را به سمت خود جلب می‌کند. توجهاتی که گاه می‌تواند واکنش‌های مثبت و گاه واکنش‌های منفی را به همراه داشته باشد. ترندها یا گرايشات دنیای مد، همیشه در حال تغییر هستند و این تغییرات که به‌ سرعت در حال حرکت است، در بازه‌ی زمانی خاصی مورد توجه عموم قرار می‌گیرد.
هرساله و در هر فصل، ترندهایی معرفی و به بازار عرضه می‌شود که گاه موفقیت آمیز بوده و مورد توجه و استقبال بسیاری از افراد قرار می‌گیرد و گاهی نیز مورد انتقاد قرار گرفته و به سرعت از مسیر مد خارج می‌شود.
در این بلاگ قصد داریم تا به معرفی و بررسی ترندهای ناپایدار در سال ۲۰۲۳ بپردازیم که در ادامه این مطلب به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

ترند سال ۲۰۲۳ با عمری کوتاه


پیروی سلبریتی‌ها از ترندهای ناپایدار

بسیاری از سلبریتی‌ها و افراد مشهور، همراه با دنیای مد گام برمی‌دارند و پیرو ترندها هستند. ترندهایی که گاه محبوب هستند و پرطرفدار و گاه ناپایدار هستند و واکنش‌های منفی را در پی دارند. پیروی از ترندها توسط افراد مشهور، حمایت آن‌ها از دنیای مد را نشان می‌دهد، اما گاهی استفاده از ترندهای ناپایدار می‌تواند واکنش‌های متفاوتی را برای آن‌ها به همراه داشته باشد. اغلب سلبریتی‌ها و افراد مشهور، به آیتم‌های ترندی در استایل بسنده نکرده و ظاهر خود که شامل استایل مو، آرایش و اندام و ... می‌شود را نیز همراه با ترندهای دنیای مد، تغییر می‌دهند. افرادی چون؛ کیم کارداشیان، کایلی جنر، دوا لیپا، جنیفر لوپز، مگان فاکس، هیلی بیبر، بیلی آیلیش، جورجینا رودریگز، پاریس هیلتون، جی‌جی حدید، بلا حدید، ریحانا و ... از پیروان ترندها هستند. ترندهایی که گاه محبوب و گاه ناپایدار هستند.
شما برای ما بنویسید:
از ترندها پیروی می‌کنید؟ چه افراد دیگری از نظر شما پیرو ترندها هستند؟

ترند سال ۲۰۲۳ با عمری کوتاه

ترند سال ۲۰۲۳ با عمری کوتاه

ترند سال ۲۰۲۳ با عمری کوتاه
ترند سال ۲۰۲۳ با عمری کوتاه
ترند سال ۲۰۲۳ با عمری کوتاه


۱۵ ترند سال ۲۰۲۳ که به سرعت از دنیای مد خارج شدند!

 

۱_ برش‌های عجیب و نامتقارن یا Extreme cutouts

ترندی که انتقادات بسیاری را به همراه داشت. برش‌های نامتقارن در لباس به‌طور معمول از زیبایی خاصی برخوردار هستند که هنر طراح و خیاط را به‌ نمایش می‌گذارد. اما گاهی استفاده‌ی بیش از حد از برش‌ها در لباس، استایلی نامنظم را برای شما به همراه خواهد آورد.

ترند سال ۲۰۲۳ با عمری کوتاه


۲_ برش‌های میانی در قسمت بالاتنه لباس، ترند ناپایدار سال ۲۰۲۳

ترندی که حس آرامش و امنیت را از بین برده و درکنار هر آیتمی از جمله دامن‌های ماکسی و مینی، شلوار‌های جین و پارچه‌ای و ... قرار می‌گیرد. این ترند و برش‌های نامزون در قسمت میانی، ظاهری نامنظم را به همراه دارد.

ترند سال ۲۰۲۳ با عمری کوتاه


۳_ شلوار‌های گشاد با الهام از استایل هیپ‌هاپ یا Saggy pants

شلوار‌هایی که برای اولین بار در دهه‌ی ۹۰ میلادی وارد دنیای مد شد و تبدیل به نوعی سبک نیز شده است. سبکی که تحت‌تأثیر موسیقی هیپ‌هاپ است و طرفداران خاص خود را  دارد. افرادی چون جاستین بیبر، جی‌زی و ریحانا از این سبک پیروی کرده و استفاده از این آیتم را در استایل آن‌ها به وفور مشاهده کردیم. شلوار‌هایی گشاد که فاق آن‌ها در قسمت پایین‌تری نسبت به شلوار‌های معمول قرار دارد و با نمایش در کالکشن برندها، به سرعت راه  خود را در میان جوامع باز کرده و تبدیل به یکی از ترندهای سال ۲۰۲۳ شد. ترندی که به دلیل فاق کوتاه و پایین در شلوار و نمایان بودن لباس زیر، انتقادات بسیاری را در پی داشت به‌طوری که در برخی مدارس، دانش‌آموزان را از پوشیدن این نوع شلوار منع کردند.

ترند سال ۲۰۲۳ با عمری کوتاه


۴_ لباس‌های شفاف و بدن‌نما یا Sheer clothing

پارچه‌های شفاف و لباس‌های بدن‌نما که از ترندهای امسال محسوب می‌شود، به دلیل نمایان بودن لباس‌زیر چندان مورد استقبال قرار نگرفت. این ترند که در کالکشن سال گذشته‌ی برندهایی چون؛ Jason Wu, Bottega Veneta, Alberta Ferretti  نمایش داده شده بود، به عنوان نمادی از حس رهایی و آزادی معرفی شد اما چندان موفق عمل نکرد و مورد‌پسند عموم قرار نگرفت و به‌سرعت از مسیر مد خارج شد. البته شایان ذکر است سلبریتی‌ها و افراد مشهور، اغلب برای حمایت و همراهی با دنیای مد، از ترندها پیروی کرده و در استایل خود از این آیتم‌ها بهره می‌برند که در ادامه بیشتر به این موضوع می‌پردازیم.

ترند سال ۲۰۲۳ با عمری کوتاه

ترند سال ۲۰۲۳ با عمری کوتاه


۵_ عینک‌های فانتزی و نمادین یا Shutter shades

 عینک‌های نمادین و تزئینی که از دهه‌ی ۸۰ میلادی به اوج محبوبیت خود رسید، برای بار دیگر به دنیای مد برگشت و با پخش موزیک ویدئویی از "کانیه وست" به عنوان یکی از ترندهای سال ۲۰۲۳ معرفی شد. ترندی که نه تنها از زیبایی خاصی برخوردار نبود، بلکه کاربردی نیز نداشت. آیتمی که نه تنها دید افراد را مختل می‌کرد، بلکه از آن‌ها در برابر نور خورشید نیز محافظت نمی‌کرد و درنهايت سبب شد تا زودتر از موعد از مسیر مد خارج شود.

ترند سال ۲۰۲۳ با عمری کوتاه


۶_ کرست، زیبا اما آسیب‌زننده به سلامت

کرست‌ها که از قرن شانزدهم وارد دنیای مد شدند، به سرعت در بین عموم محبوب گشتند. آیتمی که در سال‌های دور مورد‌پسند و استفاده‌ی قشر مرفه جامعه بود و در جهت پنهان کردن نقص‌های اندام خود از آن استفاده می‌کردند. این آیتم در عین بخشیدن ظاهری زیبا، مشکلاتی نیز برای افراد به‌همراه داشت. مشکلاتی که به مرور سبب آسیب دنده‌ها و مشکلات تنفسی در افراد شده بود. آیتمی که به عنوان یکی از ترندهای امسال معرفی شد اما به دلیل دانش درباره‌ی تجربه‌ی پیشینیان، مورد‌پسند عموم قرار نگرفت و به‌مرور استفاده از کرست‌ها به حداقل‌ترین شکل ممکن رسید.

ترند سال ۲۰۲۳ با عمری کوتاه


۷_ کراکس، آیتمی راحت ولی با ظاهری ناخوشایند Crocs or Yeezy crocs and Uggs

آیتمی نه‌چندان موفق که طرفداران خاص خود را دارد. طرفدارانی که شامل اقلیت جامعه می‌باشند. این آیتم به دلیل ظاهر ناخوشایند و شکل بزرگ و نامناسب، چندان مورد استقبال و حمایت قرار نگرفت و تنها مورد توجه تعدادی از سلبریتی‌ها و افراد خاص پسند قرار گرفت و همین موضوع سبب شد تا زودتر از تصورات از مسیر دنیای مد خارج شود.

ترند سال ۲۰۲۳ با عمری کوتاه

ترند سال ۲۰۲۳ با عمری کوتاه


۸_ عینک‌های آفتابی بزرگ و غول‌پیکر

این عینک که در ۲۰ سال گذشته، توسط افراد مشهور مورد‌استفاده قرار گرفت و به سرعت به اوج محبوبیت رسید، این روزها نیز دوباره به دنیای مد بازگشته است. آیتمی که به دلیل بزرگی بیش از حد، سبب می‌شود تا چهره‌ی افراد نه تنها زیبا، که عجیب به نظر رسد و ظاهری نامناسب را برای شما به همراه داشته باشد.

ترند سال ۲۰۲۳ با عمری کوتاه


۹_ ابروهای سفید شده یا Bleached eyebrows

ابروهای رنگ شده به رنگ سفید، به عنوان ترندی نامیده شد که سعی در ناپدید کردن عضوی از اجزای صورت را داشت. این ترند ناپایدار که به سرعت از مسیر مد خارج شد، با سنگین‌ترین حالت از آرایش صورت نیز نامتعادل به نظر رسیده و همین عامل سبب شد تا این ترند مورد استفاده و استقبال عموم قرار نگرفته و از دنیای مد خارج شود.

ترند سال ۲۰۲۳ با عمری کوتاه


۱۰_ استفاده از لباس‌زیر به عنوان پوشش در اجتماع یا Underwear as outerwear

با معرفی این ترند، بسیاری بر این باور بودند که استفاده از این روند نه تنها ظاهری جذاب، دلپذیر و جسورانه به شما هدیه نمی‌دهد، بلکه سبب می‌شود تا ظاهری نامناسب و ناموزون را داشته باشید که درخور حضور در فضای اجتماعی نبوده و هویت شما را زیر سوال خواهد برد و درنهايت سبب شد تا این ترند، زودتر از تصورات از دنیای مد خارج شود.

ترند سال ۲۰۲۳ با عمری کوتاه


۱۱_ شکل‌های بزرگ و عجیب یا Big shapes

از ترندهای ناپایدار سال ۲۰۲۳ میتوانیم به شکل‌های بزرگی که با تکنیک‌های مختلف برروی لباس‌ها قرار گرفته و ظاهری عجیب و ناهماهنگ را به همراه داشته است اشاره کنیم. روندی که درکنار کاربردی نبودن نیز باب سلیقه‌ی هر فردی نبوده و پیامد مثبتی نیز به همراه نداشته است.

ترند سال ۲۰۲۳ با عمری کوتاه


۱۲_ بازگشت طراحان به سال‌های دور با دامن‌های عجیب و حجیم

با روند احیای گذشته و الهام گرفتن از دوره‌هایی چون "باروک" و "روکوکو"، شاهد معرفی ترند دامن‌های حجیم بودیم که برگرفته از دوران گذشته بودند. دامن‌هایی که اکنون با برش‌های عجیب و آیتم‌های نامناسب درکنار یکدیگر، ظاهری نامنظم را به همراه خواهد داشت. ترندی که مورد‌پسند قرار نگرفت و به سرعت از روند مد خارج شد.

ترند سال ۲۰۲۳ با عمری کوتاه


۱۳_ آستین‌های بلند، ترندی که یکپارچگی را از استایل شما دور می‌کند!

در کالکشن‌های برندهایی چون Sacai, Proenza Schouler, Stella McCartney  شاهد چنین روندی بودیم، کت‌های اورسایز و یا پیراهن‌های با آستین‌های بلندتر از حد معمول و حجیم که در واقع به یکی از ترندهای امسال تبدیل شده است. ترندی که شاید در نگاه اول جدید و خاص به نظر رسد اما در نهايت نشان‌دهنده‌ی استایلی نامرتب خواهد بود. استایلی نه‌چندان منسجم که ظاهری نامتعادل را به همراه خواهد داشت.

ترند سال ۲۰۲۳ با عمری کوتاه


۱۴_ کفش‌های حجیم، آیتمی که جذابیت را از شما دور می‌کند!

در کالکشن‌های بسیاری از برندها شاهد چنین آیتمی بودیم. آیتمی حجیم که ظرافت را از پاهای شما می‌گیرد. استفاده از این کفش‌ها برای افراد کلاسیک پسند غیرقابل استفاده خواهد بود و درنهایت سبب شد تا  این ترند مورد استقبال قرار نگرفته و از دنیای مد دور شود.

ترند سال ۲۰۲۳ با عمری کوتاه


۱۵_ شکاف یا چاک‌های فوق‌العاده بالا در دامن‌ها

در کالکشن‌های بهار و تابستان سال ۲۰۲۳ شاهد استفاده از شکاف یا چاک‌های بسیار باز و بالا در دامن‌ها و پیراهن‌ها بودیم. روندی که به یکی از ترندهای امسال تبدیل و به سرعت در بین عموم فراگیر شد و به همان سرعت نیز از دنیای مد نیز خارج شد. این ترند به علت عدم‌استفاده‌ی افراد از دسترس خارج شد. عدم استفاده ای که گاه می‌تواند به دلیل اندام‌ها با شکل‌های متفاوت و گاه نیز به علت کاربردی نبودن در جامعه باشد.


ترند سال ۲۰۲۳ با عمری کوتاه


کلام آخر

همانطور که در این مقاله به آن پرداختیم، مد و فشن دنیایی پویا و فعال و پیشرو است که هرگز از حرکت نمی‌ایستد و شامل رویدادهایی است که این صنعت را تبدیل به دنیایی غیرقابل پیش‌بینی می‌کند. صنعتی که بسیار مرتبط با استقبال و سلیقه‌ی عموم گام برمی‌دارد و شامل ترندهایی می‌شود که گاه موفقیت‌آمیز بوده و گاه انتقاداتی را به همراه دارد.

اگر خواستار اطلاعاتی در زمینه‌ی ترندهای جذاب و پرطرفدار سال ۲۰۲۳ هستید به بلاگی که پیشتر در این زمینه نوشته‌ایم مراجعه کنید و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. نظر شما راجع‌به ترندها چیست؟ پیرو آن‌ها هستید؟

ارسال نظر به عنوان