پروفایل من

پروفایل من

تنظیم وضعیت
Follow
  • instagram
  • pinterest
  • telegram
  • facebook
profile profile پروفایل من

کاربر عزیز، به خانواده طراحان لباس خوش آمدید.

متوجه شدم
به بهانه‌ی روز جهانی لباس پوشاندن به حیوان خانگی

به بهانه‌ی روز جهانی لباس پوشاندن به حیوان خانگی

 بله! تیترو درست خوندید.

امروز روز جهانی لباس پوشوندن به حیوون خونگیه.

حالا این به کنار که خارجی‌ها برای همه‌ چی روز جهانی دارن ولی بنظرتون این روز یه کم عجیب نیست؟

راستش نانازی‌تر و قشنگ‌تر از حیوون‌ها که نداریم داریم؟

درسته که این روز، خیلی روز قشنگ و بانمکیه ولی خب به چند دلیل خیلی از حامیان حیوانات مخالف این روز هستن.

حالا چه دلایلی؟

اون‌ها معتقدن که حیوانات باید آزاد باشن و پوشوندن لباس به اون‌ها باعث میشه تا نتونن درست نفس بکشن، خودشون رو تمیز کنن و یا ممکنه بنا بر طبیعتشون لباس رو بجون و این باعث بشه تا مشکلاتی براشون به وجود بیاد. برای همین، اون‌ها می‌گن که اگر شما انقدر کشته مرده‌ی حیوون خونگی‌تون هستین و چپ می‌رید راست می‌یایید قربون صدقشون می‌رید، بذارید این روز رو راحت باشن و بجاش ببریدشون بیرون و بذارید یه بادی به کلشون بخوره.

اصلا این روز رو چه کسی به مناسبت‌ها اضافه کرد؟

قصه از اونجا شروع می‌شه که یه روزی آقایی به اسم کالین پیج، که اتفاقا متخصص سبک زندگی و رفتار حیوانات خانگی و البته بنیانگذار روز ملی سگ و گربه هم هست‌، پشت میزش نشسته بود و در حالیکه دست به چونه زده بود، حس کرد باید برای شادی جمع کثیری از مردم دنیا و پت‌هاشون یه کاری کنه. خلاصه جونم واستون بگه که تقویم رو باز کرد و با  خودش گفت: ای بابا! بده که همه روزای هفته آدم‌ها از خوشحالی قلبشون اکلیلیه جز 14 ژانویه. اینطور شد که در سال 2009 این مناسبت هم قاطی تقویم شد.البته ایشون به کسایی که دوست دارن این روز رو به نوبه‌ی خودشون به همراه پت‌هاشون گرامی بدارن هم توصیه کرده که حتما قبل از گرامیداشت این روز خجسته، از ایمن بودن و سازگار بودن جنس لباس با پوست حیوون خونگیشون اطمینان حاصل کنن و در نظر داشته باشن که حیوونای گوگولی هرگز وسیله‌ی سرگرمی و بازی آدم‌ها نیستن و نباید تحقیر بشن.(خدا بده شانس )

راستی ادامه‌ی بلاگ برای شماییه که دلتون می‌خواد خیلی مسالمت آمیز این روز رو با حیوون خونگیتون جشن بگیرید. طوریکه در آخر روز نشونه‌ای از هیچ گونه گاز، چنگ و یا سایر آثار ضرب و جرح نباشه.

چطوری؟

با ما همراه باش تا بگیم برات.

اولین نکته‌ای که باید رعایت کنید اینه که اگر حیوون خونگیتون بارها از پوشیدن لباس ممانعت کرده و هر بار که شما خواستین لباس تنش کنین، تو نگاهش یه تو رو خدا ولمون کن خاصی دیدید، دست از سر اون بنده‌ خدا بردارید و از آیتم‌هایی مثل پاپیون یا باندانا (در صورتی که حیوون خونگیتون با بودن این آیتم‌ها مشکلی نداشت) استفاده کنید. در واقع حتما لازم نیست لباس پلوخوری تنش کنید تا به همه دنیا ثابت بشه بچه‌ کوچولوی شما خیلی کیوت و استایلیشه چون همینجوریشم شما یه فرشته همراهتونه.

نکته‌ی بعدی اینه که اگر حیوون خونگیتون قرتیه و با لباس پوشیدن مشکلی نداره، حواستون باشه تا لباس مد نظر از تکه‌های کوچیک تشکیل نشده باشه تا یه وقت زبونم لال اون قسمت‌ها رو بجون و مریض بشن. پس حتما موقع خرید نهایت دقت رو به کار ببرید و در کنارش حتما لباس متناسب با فصل رو برای پت قشنگتون تهیه کنید.

حالا جدا از شوخی‌‌ها و فلسفه‌ی اصلی این مناسبت، این روز بهانه‌ی خوبی برای توجه هرچه بیشتر به تمام حیوون‌هاست.

 می‌دونی!؟

 به نظرم هر روز یا مناسبتی که باعث می‌شه بیشتر حواسمون به قشنگ‌ترین آفریده‌های خدا باشه و بیشتر بهشون برسیم، روز قشنگ وخوبیه. بهانه‌ای که یادمون میاره غیر از پت ما که خیلی آروم بغلمون نشسته و نوازشش می‌کنیم، هزاران هزار موجود مهربون دیگه هست که نیاز به مهر ما داره و چه روزی مناسب‌تر و زیباتر از امروز که بهشون توجه کنیم؟ 

خلاصه که با پت‌هاتون خوش بگذرونید اونا چه با لباس و چه با پوست‌های جذاب خودشون، زیباترینن :)  

ارسال نظر به عنوان