پروفایل من

پروفایل من

تنظیم وضعیت
Follow
  • instagram
  • pinterest
  • telegram
  • facebook
profile profile پروفایل من

کاربر عزیز، به خانواده طراحان لباس خوش آمدید.

متوجه شدم
پیشنهاد استایل برای سفر به کیش، قشم و جزایر زیبای جنوب ایران

پیشنهاد استایل برای سفر به کیش، قشم و جزایر زیبای جنوب ایران

کیش و قشم، جزایری رویایی و دارای سواحل افسانه‌ای

کیش و قشم، جزیره‌ای زیبا و دیدنی که هرساله مقصد گردشگری و انتخاب بسیاری از افراد است. جزیره‌ای با طبیعت بی‌نظیر که خورشید و آفتاب میزبان همیشگی این مکان شگفت‌انگیز است. این جزایر که در امتداد یکدیگر قرار دارند و از لحاظ جغرافیایی در جنوب کشور و نزدیک به خط استوا هستند، سرزمینی گرمسیر شناخته شده که احاطه شده از آب‌های آزاد خلیج فارس است و دارای آب‌وهوایی شرجی و مرطوب است.

کیش و قشم، جزایری رویایی و دارای سواحل افسانه‌ای


کیش و قشم که از لحاظ شرایط اقلیمی در یک راستا قرار داشته و دمایی مشابه را تجربه می‌کنند، دارای تفاوت‌هایی نیز هستند. تفاوت‌هایی که طبیعت‌گردی، تفریحات، بوم‌گردی و تجمل‌گرایی، هتل و اقامتگاه‌ها و انواع غذاها را شامل می‌شود و در فصول مختلف سال نیز پوششی خاص را می‌طلبد و شما می‌توانید باتوجه به روحیات و ویژگی‌های هر منطقه، سفری دلپذیر و فراموش نشدنی مطابق با سلیقه و خواسته‌ی خود داشته و لحظاتی سرشار از شادی را تجربه کنید.
در ادامه‌ی این مقاله قصد داریم تا با نگاهی مختصر به این جزایر بی‌نظیر، به بررسی استایل‌های مناسب برای سفر به این مناطق بپردازیم تا لحظاتی سرشار از شعف و سرور را تجربه و خاطراتی دلپذیر را ثبت کنید.

کیش و قشم، جزایری رویایی و دارای سواحل افسانه‌ای

کیش، جزیره‌ای روح‌نواز و مدرن

این منطقه که دارای مساحتی کوچکتر نسبت به جزیره‌ی قشم است، سفری مدرن را به شما هدیه می‌دهد. سفری که باتوجه به روحیات هر فرد می‌تواند لحظاتی دلپذیر را برای شما به ارمغان آورد. پس اگر شما فردی دارای روحیات سازگار با مدرنیته هستید، سفر به کیش را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

عکسی از کیش، جزیره‌ای روح‌نواز و مدرن

جزیره‌ای زیبا که به دلیل امکانات مناسب و فراهم بودن شرایط رفاهی مانند؛ وجود رستوران‌ها و هتل‌های لوکس و تفریحات آبی، اینک به یکی از قطب‌های گردشگری ایران تبدیل شده است که سالانه گردشگران بسیاری را در فصول مختلف به سوی خود جذب می‌کند.

عکسی از دریا در جزیره کیش

عکسی از تفریحات در جزیره کیش

قشم، جزیره‌ای شکوهمند و شگفت‌انگیز

سنتی و بومی اما درخشان و چشمگیر، واژه‌هایی هستند که بخشی از این منطقه‌ی زیبا را توصیف می‌کند. منطقه‌ای که حس و حالی سرشار از شگفتی را به شما هدیه می‌دهد و لحظاتی را غرق قدرت خالق و جلوه‌های بی‌نظیر طبیعت می‌شوید. پس اگر شما فردی دوستدار طبیعت هستید، سفر به این منطقه‌ی زیبا را به شما پیشنهاد می‌کنیم. جزیره‌ای که کمی از مدرنیته فاصله دارد و دارای اقامتگاه‌های سنتی و جاذبه‌های طبیعی از جمله سواحل خارق‌العاده‌ی هنگام و هرمز است که در قیاس با کیش، جمعیت کمتری مخصوصا در سواحل را دارا می‌شود‌.

قشم، جزیره‌ای شکوهمند و شگفت‌انگیز

عکسی از جاذبه های قشم

عکسی از جاذبه های قشم

بهترین زمان سفر به جزایر کیش و قشم در فصول مختلف سال

همانطور که در قبل اشاره کردیم، کیش و قشم به لحاظ قرارگیری در یک مسیر جغرافیایی، دارای اشتراکاتی از جمله شرایط آب‌وهوایی مشابه هستند که در ادامه به تفکیک فصول سال و بهترین زمان برای سفر به این مناطق می‌پردازیم. این جزایر جذاب و زیبا اما گرمسیر که در ایام نوروز و روزهای ابتدایی سال میزبان تعداد بسیاری از گردشگران است، در فصل بهار دارای بهترین شرایط آب‌وهوایی است و تجربه‌ی لحظاتی دلپذیر را به شما هدیه می‌دهد.
استایل دختران در جزایر کیش و قشم

اما با گذر زمان و نزدیک شدن به فصل تابستان، گاهی دمای هوا در این جزایر به ۵۰ درجه‌ی سانتیگراد نیز می‌رسد که درکنار رطوبت شدید حاصل از آب‌های آزاد، سفر کردن و گردش در کیش و قشم را برای افراد دشوار می‌سازد.

چند پیشنهاد برای استایل در جزایر کیش و قشم

پس از بهار، بهترین فصل برای سفر به این جزایر دلنشین، پاییز است. این فصل که دارای گرمایی معمول است و وزش بادهای ساحلی را شامل می‌شود، تجربه‌ی تفریحات دریایی را از شما دریغ نکرده و سبب می‌شود تا لحظاتی مملو از شادی و آرامش را داشته باشید.

چه لباس هایی در جزایر کیش و قشم بپوشیم

فصل زمستان در کیش و قشم که تنها باران را شامل شده و گاهی نیز وزش بادهای سرد را به این جزایر هدیه می‌دهد، سبب می‌شود تا افرادی که علاقه و تمایلی به سرمای زمستان ندارند را به این مناطق زیبا دعوت کرده تا لحظاتی دلپذیر را تجربه و خاطراتی ماندگار را ثبت کنند.
استایل مناسب برای سفر به کیش و قشم

استایل مناسب برای سفر به کیش و قشم

انتخاب مقصد سفر و به‌همراه داشتن آیتم‌های مناسب و درخور وضعیت شهر منتخب، از دغدغه‌های هر شخصی محسوب می‌شود. دانش درباره‌ی فرهنگ و اطلاع از شرایط اقلیمی و آب‌وهوایی، کمک شایانی درجهت داشتن استایلی منسجم، مناسب و درعین‌حال زیبا به تمامی ما می‌کند.

کیش و قشم، جزایری که به دلیل گرمای هوا در اکثر روزهای سال، خورشید میزبان آن‌ها و رطوبت بخش جدایی‌ناپذیر از این مناطق است، در فصول مختلف سال نیز شرایط آب‌وهوایی متفاوتی را تجربه می‌کنند که شما باتوجه به فصول منتخب خود برای سفر به این مناطق، می‌توانید آیتم‌هایی مناسب را همراه داشته و اوت‌فیت‌هایی چشم‌نواز را برای خود برگزینید. آیتم‌هایی که درکنار بخشیدن ظاهری چشمگیر، تجربه‌ی لحظاتی به یاد ماندنی را برای شما به ارمغان آورد.
لباس های سنتی زیبای مناطق جنوبی ایران


رنگ‌های درخشان و روشن، انتخابی شایسته و مناسب برای سفر به کیش و قشم

از مهم‌ترین موارد در رعایت نکات استایلینگ در این مناطق، استفاده از رنگ‌های روشن و درخشان و پرهیز از رنگ‌های تیره است. رنگ‌های روشن درکنار زیبایی خاص و بخشیدن روح به ظاهر شما، از جذب گرمای بیشتر در پارچه نیز خودداری می‌کند و بهترین انتخاب درجهت داشتن پوششی مناسب در این جزایر محسوب می‌شود.

ستفاده از رنگ‌های روشن و درخشان و پرهیز از رنگ‌های تیره

استفاده از حداقل‌ترین آیتم‌ها، استایلی خاص و چشم‌نواز را در جزایر کیش و قشم به شما هدیه می‌دهد

آیتم‌هایی مانند پیراهن‌های آزاد و بلند با طرح‌های دلپذیر و رنگ‌های درخشان و روشن را جایگزین مانتو و شلوار کنید و حال‌وهوایی سرشار از سرزندگی و نشاط را تجربه کنید. آیتمی چون؛ پیراهن‌های بلند، پانچ (مانتوهای بلند با آستين سرخود) و کفتان (پیراهن‌های بلند سنتی که ریشه در فرهنگ ایرانی دارد و در شهرهای جنوبی مورداستفاده قرار می‌گیرد) به عنوان آیتمی پایه، انتخابی هوشمندانه و مناسب است که به همراه شال‌های سنتی مانند لِیسی (شال‌هایی طویل با پارچه‌ای از جنس نخ است که منشأ این شال‌های بندری، کشورهای آفریقا و هند هستند و اینک نیز مورداستفاده‌ در شهرهای جنوبی کشور و گردشگران این مناطق قرار می‌گیرد)، صندل، کلاه‌های حصیری و عینک آفتابی برای حفاظت دربرابر نور خورشید که به همراه کیف‌های حصیری می‌تواند تکمیل‌کننده‌ی استایل شما باشد و ظاهری منسجم و بی‌نقص را در فصول گرم سال به شما هدیه می‌دهد. اما اگر انتخاب شما برای سفر به این جزایر زیبا، فصول سرد سال است، توصیه می‌کنیم به‌ آیتم‌هایی چون پلیور، ژاکت، بافت‌ و شلوار اکتفا کرده، زیرا سرمایی غیرقابل وصف را در این جزایر تجربه نخواهید کرد.

 پیراهن‌های آزاد و بلند با طرح‌های دلپذیر و رنگ‌های درخشان و روشن

شال‌های بندری در جزایر جنوبی ایران کیش و قشم

استایلی خاص و چشم‌نواز را در جزایر کیش و قشم

اگر خواستار استایلی خاص و منحصربه‌فرد هستید پیشنهاد می‌کنیم از اکسسوری‌های سنتی و جذاب این مناطق غافل نشده و آیتم‌هایی چون؛ پابندهای پارچه‌ای که با رنگ‌ها و جزئیات خاصی مزین شده را به‌همراه برقع (برقه) که نوعی روبند برای چهره است و در مناطقی چون؛ هرمزگان، افغانستان و پاکستان نیز رایج است و امروزه به عنوان‌ اکسسوری سنتی از این پوشش زیبا استفاده می‌شود را به‌همراه آیتم‌هایی که با جزئیاتی چون سکه‌های تزئینی و تکنیک گلابتون‌دوزی (تکنیکی مانند گلدوزی که در شهرهای جنوبی کشور مرسوم است و با نخ‌های طلایی و نقره‌ای، طرح‌هایی چشم‌نواز را برروی لباس‌های خود ایجاد می‌کنند) همراه است و دارای نقش‌هایی زیبا هستند را به استایل خود اضافه کرده و پوششی بی‌نقص و ملموس از فرهنگ غنی ایرانی را تجربه کنید.

اکسسوری پابندهای پارچه‌ای در جزایر جنوبی ایران

اکسسوری برقع (برقه) که نوعی روبند برای چهره  در جزایر جنوبی ایران

اکسسوری سکه‌های تزئینی و تکنیک گلابتون‌دوزی در جزایر جنوبی ایران

کلام آخر

در این مقاله نگاهی مختصر به جزایر بی‌نظیر کیش و قشم داشته و به بررسی استایل‌های مناسب و آیتم‌های خاص و پرطرفدار این مناطق پرداختیم. امیدواریم که مطالب گفته شده مفید واقع شود و با سفر به این جزایر رویایی و شگفت‌انگیز لحظاتی دلپذیر و فراموش نشدنی را تجربه کنید.
شما برای ما بنویسید؛ به این جزایر سفر کردید؟ کیش یا قشم؟ کدام‌یک مورد‌پسند شما است؟‌

ارسال نظر به عنوان