پروفایل من

پروفایل من

تنظیم وضعیت
Follow
  • instagram
  • pinterest
  • telegram
  • facebook
profile profile پروفایل من

کاربر عزیز، به خانواده طراحان لباس خوش آمدید.

متوجه شدم
برخی از طراحان لباس برنده گلدن‌گلوب در طول تاریخ

برخی از طراحان لباس برنده گلدن‌گلوب در طول تاریخ

همون طور که می‌دونید یکی از رویدادهای مهم در زمینه‌ی انتخاب برترین‌های سینما و تلویزیون، مراسم گلدن گلوبه که امسال هم هفتاد و نهمین دوره‌اش، البته با حواشی زیاد، برگزار شد و برترین‌های هر بخش، معرفی شدن. اصولا حاشیه، جزو جدایی ناپذیر خیلی از رویدادهای مهم و بین المللی است اما حاشیه ی به وجود اومده‌ی امسال رو میشه یکی از پر سر و صدا ترین حواشی دونست.

حالا جنجالش کجاست؟

قضیه از این قراره که وقتی خیلی از عاشقای سینه چاک سینما تو سراسر دنیا از خوابشون زدن و منتظر بودن تا مراسم گلدن گلوب رو از طریق تلویزیون در حالی که پیژامه به پا دارن و لیوان چاییشون دستشونه، نگاه کنن، خبر رسید که امسال بخاطرنژاد پرستی و خیلی داستانای دیگه از فرش قرمز خبری نیست و اگر خیلی پیگیر هستی، باید سایتای خبری و شبکه‌های اجتماعی رو هی رفرش کنی تا ما بهت بگیم اخر سر کی برنده شد. 

برای همین هم ما طراحانی‌ها با خودمون گفتیم حالا که امسال اینطور شد، ولی این دلیل نمیشه برنگردیم عقب و یه نگاهی به فیلم‌های جایزه گرفته سال‌های قبل نکنیم. البته این بار فیلم‌هایی که توسط مشهورترین طراحان لباس دنیا طراحی شدن و ترکوندن. البته که شما می‌تونید از طریق این لینک، بهترین استایل‌های گلدن گلوب در تمام دوران رو ببینید.  

 

طراحی لباس فیلم black swan توسط خواهران مالیوی

خواهران مالیوی (لورا و کیت) که از قضا صاحب برند رودارته هم هستن، برای طراحی یک لباس باله که قرار بود کاراکتر نینا سیرز (ناتالی پورتمن) برای نقش قوی سیاه بپوشه رو با همکاری طراح اصلی این فیلم یعنی ایمی وستکات طراحی کردن که حاصل این همکاری خفن باعث شد این لباس باله در سال 2018 توی موزه‌ی ملی زنان هنرمند به نمایش گذاشته بشه. ناتالی پورتمن هم به نتیجه‌ی تلاش هاش برای این فیلم رسید و برنده جایزه بهترین بازیگر زن درام از گلدن گلوب شد.

طراحی لباس فیلم I am Love  توسط راف سیمونز

راف سیمونز یکی از طراحان برجسته حوزه فشنه که برند جیل ساندر هم برای اونه و لباس های شخصیت تیلدا سویینتون در این فیلم کار این خانم هنرمند بوده. لباس‌هایی که خیلی خوب حس و حال جامعه و فرهنگ ایتالیایی و طبقه‌ی ثروتمند رو به نمایش می‌ذاره. جالبه بدونید که این فیلم توی بخش بهترین فیلم خارجی نامزد دریافت جایزه شده و مخاطبا حسابی دوستش داشتن. 

طراحی لباس فیلم James Bond: Spectre (2015) توسط جینی تمیم با همکاری تام فورد

شاید اولین مواجهه با اسم جیمز باند در ذهن اکثرمون ماموری مخفی باشه که اغلب استایل‌هاش کلاسیک همراه با کت‌وشلوارهای اتو کشیده و شق‌ورق، عینک‌های آفتابی با قاب بزرگ و ساعت‌های گرون‌قیمت باشه. سبک و استایلی که در تمام سری‌های جیمز باند رعایت شده که البته این قاعده در جیمز باند تولید شده در سال 2015 با بازی دنیل کریگ هم رعایت شده و پای یک برند مشهور رو هم به این فیلم باز کرده.

بله! اون برندی نیست جز تام فورد.

یک برند آمریکایی که توی سری (شبح) جیمز باند، سیمای یه استایل آمریکایی رو در قامت جیمز باند به تصویر میکشه. جالبه بدونید که تمام لباس‌های پوشیده شده و حتی عینک آفتابی و بقیه جزییات استایل کاراکتر جیمز باند در این سری با همکاری طراح لباس فیلم توسط برند تام فورد به صورت اختصاصی برای دنیل کریگ طراحی شده و خب مسلما این خیلی اتفاق خفنیه، نه؟ حالا خفن بودن این فیلم به اینجا ختم نمیشه و باید خدمتتون عارض بشم که این سری از فیلم‌های جیمز باند توی مراسم گلدن گلوب هم جایزه بهترین آهنگ رو به‌دست آورده.

این هم مروری بود به فیلم‌هایی که توسط طراحان لباس بزرگ طراحی شدن و همون فیلم‌ها جایزه‌ی گلدن گلوب هم گرفتن. امسال که نشد بشینیم دور هم در مورد فیلم‌ها و استایل‌ها صحبت کنیم، ولی امیدوارم این بلاگ کمک کنه تا فیلم‌هایی رو که از دستمون در رفته و ندیدیم ببینیم و از دیدن لباس‌هاشون کیف کنیم.

پس تا گلدن گلوب بعدی، فعلا!

ارسال نظر به عنوان