پروفایل من

پروفایل من

تنظیم وضعیت
Follow
  • instagram
  • pinterest
  • telegram
  • facebook
profile profile پروفایل من

کاربر عزیز، به خانواده طراحان لباس خوش آمدید.

متوجه شدم
پشیمانی سلبریتی‌ها از پوشیدن پوست حیوانات

پشیمانی سلبریتی‌ها از پوشیدن پوست حیوانات

سلبریتی‌ها و افراد محبوب، همیشه تاثیر ویژه‌ای روی افکار عمومی داشتند. افرادی که طرفدار سلبریتی‌ها هستند از روی علاقه یا هر چیز دیگری آن‌ها را به عنوان الگوی خود انتخاب می‌کنند، گاها به چیزهایی، که سلبریتی محبوبشان علاقه دارد، علاقه پیدا می‌کنند، مثل آن‌ها رفتار یا حتی مثل آن‌ها لباس می‌پوشوند.

حالا تصور کنید چنین افراد پُر نفوذی یک مسیر غلط و غیر اخلاقی را در پیش بگیرند!

اینجاست، که جامعه به دو جبهه‌ی مخالفان و موافقان تبدیل می‌شود. تعدادی، که کور کورانه روی سلبریتی محبوبشان تعصب دارند، بدون داشتن اطلاعات یا حتی بدون اینکه بخواهند غلط بودن مسیر آن فرد را قبول کنند، از او حمایت کرده و حتی مثل او رفتار می‌کنند. حالا تصور کنید سلبریتی محبوبتان از پوست و خز حیوانات استفاده می‌کند!

واکنشتان چه خواهد بود؟

سلبریتی‌ها و پوست حیوانات

اگر به سال‌های نه چندان دور برگردیم، تعداد سلبریتی‌هایی که از پوست حیوانات برای لباس استفاده می‌کردند، کم نیست! لوکس و با ارزش بودن یک محصول همیشه برای افراد معروف جذاب بوده است.

پوست حیوانات هم از همان ابتدا جزو کالاهای گران به حساب می‌آمد؛ مخصوصا وقتی پوست حیوانات وحشی در لباس استفاده می‌شد!

حالا از آنجایی، که پوست جنبه‌ی کالای لوکس دارد، سلبریتی‌ها تا چندسال قبل خیلی راحت و بدون در نظر گرفتن عواقبی که لباس تنشان برای حیوانات داشته از این محصولات استفاده می‌کردند.

سلبریتی‌هایی که از پوست حیوانات استفاده می‌کردند

خانواده کارداشیان و جنر

دختران کاردشیان و جنر، از کیم کاردشیان گرفته تا کایلی و کندال جنر که همیشه‌ی تشنه‌ی توجه بوده‌اند، تا چندسال قبل همگی از پوست حیوانات در لباس‌هایشان استفاده می‌کردند.

پالتوهای خز و کیف‌ها و چکمه‌های چرم کروکودیل و مار این خواهران همیشه سر تیتر اخبار می‌شد و تا مدت‌ها دست به دست می‌چرخید تا اینکه بلاخره کیم در سال ۲۰۱۸ از صفحات اجتماعیش اعلام کرد، که دیگر از خز طبیعی استفاده نخواهد کرد و خز مصنوعی را جایگزین آن می‌کند.

 کندال و کایلی نیز مدت‌هاست با چکمه‌های چرم و لباس‌های خز طبیعی دیده نشده‌اند.

جنیفر لوپز

جنیفر لوپز از جمله افرادی بود، که به خز علاقه شدیدی داشت. او در استریت استایل‌ها و کنسرت‌هایش به راحتی از خز استفاده می‌کرد. با وجود طرفداران زیادش انتقادهای زیادی به جنیفر از طریق سازمان‌ها و افراد حامی حقوق حیوانات می‌شد. 

البته تا همین چندسال پیش آنچنان توجهی به انتقادهای شدید نداشت، اما جدیدا جنیفر لوپز با خز طبیعی دیده نشده است، البته لازم به ذکر است، که او مستقیما اعلام به نپوشیدن خز نکرده است.

ویکتوریا بکهام

ویکتوریا بکهام تا سال‌ها پیش یکی از معروف‌ترین خزپوشان بود. البته او خیلی وقت پیش اظهار پشیمانی کرده بود، اما زمانی که در سال ۲۰۱۹ تصمیم گرفت دیگر از پوست حیوانات در کالکشن برند لباسش استفاده نکند کاملا از ارتباطش با خز طبیعی دوری کرد.

لیدی گاگا

بانوی آوانگارد پوش هالیوود، از جمله افرادی بود، که بدون توجه به انتقادهای بی‌شماری، که بهش می‌شد، همچنان به پوشیدن خز ادامه می‌داد.

حتی زمانی که لباسش از گوشت واقعی را پوشید انتقادهای زیادی به او شد، که پوست برای گاگا کافی نبوده و حالا گوشت هم به لباس‌هایش اضافه شده است.

فعالین حقوق حیوانات انتقادهای زیادی در راستای تحریم کنسرت‌های گاگا یا مقاله‌هایی در مورد اینکه اگر پوست سگ‌های گاگا را بپوشند چه حسی خواهد داشت منتشر کرند، اما حالا مدت‌هاست که گاگا دیگر با خز و چرم طبیعی دیده نشده است.

ریحانا

اگر استریت استایل‌های ریحانا رو دنبال کرده باشید قطعا چکمه‌های مار و کروکدیل، کت‌ها و پالتوهای خزش را دیدید. ریحانا از جمله طرفداران پر و پا قرص چرم‌های طبیعی بود، اما حالا مدت‌هاست که ریحانا از چرم و خز استفاده نکرده است، البته به طور رسمی هم اعلام نکرده که دیگر استفاده نمیکنم!

چرا سلبریتی‌ها از خز و چرم دوری کردند؟

با آگاهی رسانی و افزایش حامیان حقوق حیوانات افراد زیادی از خز و چرم طبیعی دوری کردند. به دنبال آن وقتی سلبریتی‌ها با چنین لباس‌هایی در بین عموم حضور پیدا می‌کردند، تعداد زیادی از منتقدین در لحظه از آن‌ها انتقاد می‌کردند و تعداد زیادی از طرفدارانشان علاقه‌‌شان به آن سلبریتی را از دست می‌دادند، حتی در مراسماتی که حضور داشتند مورد حمله قرار می‌گرفتند.

تاثیر چنین اتفاقاتی باعث شد سلبریتی‌های زیادی به فکر تغییر سلایق خود باشند و روند پوششی خود را تغییر دهند.

کدام سلبریتی‌ها از پوست حیوانات استفاده می‌کنند؟

افراد معروف زیادی هستند که هنوز هم نمی‌توان به قطعیت آن‌ها را به استفاده از پوست حیوانات محکوم کرد. از جمله خواننده، مدونا، که قبلا خیلی از خز استفاده می‌کرد اما بازهم نمی‌توان به قطع در این مورد صحبت کرد.

اما جدیدا یکی از طراحان مد معروف ترکیه  که همیشه از خز طبیعی استفاده می‌کرد در تلوزیون هم با صراحت اعلام کرد، که از پوشیدن خز خوشش می‌آید و دوست دارد خز بپوشد. گولشاه ساراچ‌اوغلو، خیاط و طراح مد سطح‌بالای ترک، که از داوران برنامه‌ی doya doya moda  هم بود بعد از چنین اظهاراتی مورد انتقاد و نظرات منفی زیادی قرار گرفت.

در هر صورت استفاده از پوست طبیعی توسط هر شخصی، حتی اگر از طرفداران و علاقه‌مندان آن شخص باشیم، به هیچ وجه قابل قبول نیست و امیدواریم افراد به سطحی از آگاهی برسند، که هیچ‌گاه از کنار چنین مسائلی بی تفاوت نگذرند و از کنار فروش پوست حیوانات به راحتی عبور نکنند.

ارسال نظر به عنوان