پروفایل من

پروفایل من

تنظیم وضعیت
Follow
  • instagram
  • pinterest
  • telegram
  • facebook
profile profile پروفایل من

کاربر عزیز، به خانواده طراحان لباس خوش آمدید.

متوجه شدم
حاشیه‌های اولین روزهای جشنواره فیلم فجر چطوری گذشت؟

حاشیه‌های اولین روزهای جشنواره فیلم فجر چطوری گذشت؟

همیشه بازه‌ی 12 تا 22 بهمن برای فیلمبازها یه دهه‌ی پر جنب‌و‌جوش و شیرینه؛ پر از نشست خبری و فتوکال، جلسه‌های نقد و بررسی کوچولوکوچولو کنج کافه‌ها یا برنامه‌ها و جلسات رسمی با حضور منتقدها و صاحب‌نظرهای این عرصه.

یکی از بخش‌های جدا نشدنی هر رویداد و جشنواره، حاشیه‌ها و اتفاقات بحث‌برانگیز اون جشنواره‌ست و خب کاملا مشخصه که این حاشیه‌ها از جشنواره‌ی مهمی مثل فجر که ازش به‌عنوان سال نوی سینمای ایران هم یاد می‌شه، دور نیست. پس در ادامه‌ی این بلاگ با ما همراه باشین تا چند اتفاق بحث‌برانگیز این جشنواره‌ی تقریبا 40 ساله رو که این روزا داره چل‌چلیشو می‌گذرونه، مرور کنیم. اولین خبر مربوط می‌شه به:

انصراف کیمیایی پدر و کیمیایی پسر بعد از اعلام اسامی داورها

داستان به اون شبی برمی‌گرده که تمام خبرگزاری‌ها، لیست داوران جشنواره‌ی فجر رو منتشر کردن که اتفاقا اسم شهاب حسینی هم بین اون اسامی دیده می‌شد و به فاصله‌ی یک روز طی بیانه‌ای، مسعود کیمیایی که توی جشنواره‌ی امسال با فیلم خائن کشی حضور داره از حضور و قضاوت توی جشنواره انصراف داد؛ البته قصه به اینجا ختم نشد و پسر هم به‌دنبال پدر از قطار جشنواره‌ی فجر پیاده شد. 

داور خانم پس کو؟

یکی از اتفاقات دیگه‌ای که امسال باعث شد باز هم داوری جشنواره فجر سروصدا به‌پا کنه، حضور نداشتن خانم‌ها به‌عنوان داور توی این سری از جشنواره‌ست؛ طوری‌که خیلی از خانم‌های سینما با گذاشتن پست‌ها و استوری‌های متفاوت واکنش‌هایی به این اتفاق نشون دادن. شب گذشته هم لادن مستوفی توی نشست خبری فیلم برف آخر، به این مسئله اشاره کرد.

ناهماهنگی در پوشش یکتا ناصر

استایل بازیگرها توی فرش قرمز، یکی از نکته‌های بحث برانگیز و به‌اصطلاح «شاخک تیزکن» هر جشنواره‌ایه. فرقی نداره اون رویداد، خارجی یا داخلی باشه، هر جایی که سلبریتی‌ها حضور داشته باشن، این تیزبینی به‌خصوص برای علاقه‌مندان فشن و استایل به‌وجود میاد.

گاهی اوقات پیش میاد که یک سلبریتی از تریبون و قابلیت وایرال شدن عکس استایلش استفاده می‌کنه و دغدغه و مفهومی رو به مخاطب‌ها انتقال می‌ده و خودش سروصداهای زیادی هم به‌پا می‌کنه؛ اما استایلی که امسال تا به اینجای جشنواره سروصدا داشته، استایلی نبوده که دغدغه‌مند باشه، بلکه استایلی بود که به‌شدت ناهماهنگ و گل‌درشت بود و از این طریق شاخ شد و واکنش‌های زیادی داشت. بعضیا معتقد بودن که انگار یکتا ناصر از دنیای سریال نیسان آبی بیرون اومده و خیلی شوخی‌های دیگه هم با این استایل شد. استایلی که به‌قولی از هر دری سخنی بود و  این ناهماهنگی توی نگاه اول به‌شدت چشم رو می‌زد. برای همین شاعر می‌گه استایلیست داشته باش و پادشاهی کن.

خلاصه که حاشیه‌ها و خبرهای جورواجور نمک جشنواره‌ست و اصلا رویداد به همین خبرهاست که زنده و پویاست. ما هم به اندازه‌ی خودمون سعی می‌کنیم که توی جشنواره‌ی فیلم فجر مهم‌ترین خبرها رو باهاتون به صورت ام‌پی‌تری و مختصر به‌اشتراک بذاریم. پس همراهمون باشین.

ارسال نظر به عنوان