پروفایل من

پروفایل من

تنظیم وضعیت
Follow
  • instagram
  • pinterest
  • telegram
  • facebook
profile profile پروفایل من

کاربر عزیز، به خانواده طراحان لباس خوش آمدید.

متوجه شدم
سیر تا پیاز تحلیل کالکشن مردانه ورساچه برای هفته مد میلان

سیر تا پیاز تحلیل کالکشن مردانه ورساچه برای هفته مد میلان

زمان مطالعه: 3 دقیقه

هفته مد میلان 2023 که از تاریخ 17ام تا 21ام ژوئن ادامه داشت، چند روز قبل به اتمام رسید. این رویداد مهم، یک هفته‌ی مد مختص به آقایان است و بسیاری از برندهای مطرح و سرشناس صنعت فشن مانند ورساچه، موسکینو، فندی، پرادا و ... کالکشن‌های جدید خود را در آن به نمایش می‌گذارند. در این مقاله نگاهی به کالکشن مردانه ورساچه که این هفته‌ی مد به نمایش درآمده خواهیم انداخت. با ما همراه باشید.

هفته مد میلان ۲۰۲۲ -  هفته مد میلان چیست

کالکشن جدید ورساچه: شجاع، بی‌پروا و جوان

کالکشن جدید ورساچه - مدل لباس ورساچه مردانه
کالکشن جدید ورساچه - کت مردانه ورساچه

پس از گذشت سه سال، بالاخره فشن‌شوی آقایانِ ورساچه در میلان برگزار شد و کالکشن جدید این برند به نمایش عموم درآمد. این کالکشن که توسط دوناتلا ورساچه طراحی شده، توجه بسیاری را از جهات مختلفی به خود جلب کرده است. دوناتلا در این فشن‌شو با پسران سوپر مدل‌های سابق ورساچه مانند انجلا لیندوال، مارک وندرلو، هلینا کریستنسن و ... همکاری داشته است و این تصمیم دوناتلا را می‌توان عطش او و سیاست‌گذاران برند ورساچه به منظور جذب نسل جوان و همگام شدن با سلیقه‌ی آن‌ها تلقی کرد.

پترن‌ها، پوست‌های مصنوعی، مد پایدار

کالکشن برند ورساچه - مدل ترنچ کت مردانه ورساچه

 کالکشن برند ورساچه با یک لوک شامل ترنچ کت پوست مار که طرح آن بر روی چرم مصنوعی چاپ شده، آغاز شد و با پترن‌های راه راه و سردیس‌های باستانی و کلاسیک اما مدرن‌شده ادامه پیدا کرد. سپس ترکیب رنگ‌های تند و تیز مانند صورتی، زرد و آبی، پیراهن‌ و شلوارهای ابریشمی با سیلوئت آزاد و گشاد وارد صحنه شدند و خنکی و رهایی نسیم بهار و تابستان را به یاد آوردند. این کالکشن با رنگ مشکی، آیتم‌های چرمی که برش‌های لوزی شکل معروفی که از جیانی ورساچه به یادگار مانده و لوگوی جاودانه‌ی مدوسا نیز به پایان رسید.

کالکشن برند ورساچه - کت و شلوار مردانه ورساچه

اگر طرح سردیس‌‌هایی که روی پیراهن‌های کالکشن جدید ورساچه به کار رفته توجه شما را نیز جلب کرده است، بد نیست بدانید که این طرح‌ها متعلق به تندیس‌ها و مجسمه‌هایست که در ویرانه‌های شهر پومپئیِ ایتالیا یافت شده‌اند و دوناتلا آن‌ها را به طرز خلاقانه‌ و بامزه‌ای تغییر داده و در کالکشن خود به کار گرفته است.

در این کالکشن، دوناتلا از متریال‌هایی نظیر چرم مصنوعی و لاتکس‌های قابل بازیافت به جای پوست حیوانات استفاده کرده است. این اقدام از دید بسیاری، گام بزرگی در جهت پیوستن برندهای لوکس به جنش‌های مد پایدار و در نظر گرفتن مسائل محیط زیستی در صنعت فشن محسوب می‌شود.

اکسسوری‌های مردانه: از گردنبند تا گلدان

اکسسوری‌های این کالکشن هیجان‌انگیز، کمی متفاوت‌تر از دفعات قبل بود. به کارگیری اکسسوری‌های خانه مانند گلدان‌، فنجان‌ و بطری‌های منقش به لوگوی مدوسا که توسط مدل‌ها حمل می‌شدند تحسین زیادی را از دید مخاطبین به خود جلب کرد. دوناتلا در رابطه با این اکسسوری‌ها می‌گوید: «چرا که نه! این جا خانه‌ی ورساچه است.»

کیف‌های هوبوی این کالکشن که رنگ‌های شارپی دارند، نسخه‌ی تغییریافته‌ی کیف‌های معروف La Medusa Hobo هستند که این بار در سایز XL ارائه شده‌اند. کیف‌های توت چرمی این کالکشن نیز برش‌های لوزی شکل معروف جیانی را بر روی خود دارند.

در ادامه کالکشن برند ورساچه در هفته‌ی مد آقایان 2022 میلان را با هم خواهیم دید. شما از چه آیتمی خوشتان آمد؟ نظراتتان را با ما به اشتراگ بگذارید.

ارسال نظر به عنوان