پروفایل من

پروفایل من

تنظیم وضعیت
Follow
  • instagram
  • pinterest
  • telegram
  • facebook
profile profile پروفایل من

کاربر عزیز، به خانواده طراحان لباس خوش آمدید.

متوجه شدم
مادربزرگ مدلینگ ایران در سن 95 سالگی درگذشت

مادربزرگ مدلینگ ایران در سن 95 سالگی درگذشت

ایران خانم (Iran khanoom) که به مادربزرگ مدلینگ ایران مشهور بود، در سن 95 سالگی درگذشت. ایران خانم متولد 6 آبان در تهران و ساکن پاریس بود. این فشن بلاگر مسن، پر از شور و شوق زندگی بود و در پست‌های اینستاگرام خود، مخاطبان را به عشق ورزیدن تشویق می‌کرد. هم‌چنین ایران خانم یکی از اینفلوئنسرهای مشهور ایرانی بود که با مجلات معتبر مد و فشن همکاری می‌کرد. در ادامه با هم نگاهی عمیق‌تر به استایل و فعالیت‌های این فشن بلاگر می‌اندازیم.

irankhanoom
irankhanoom

 

شروع راه اولین اینفلوئنسر ایرانی مسن؛ ایران خانم! 

معمولا هر کسی در طول زندگی خصوصاً شروع مسیری جدید، یک مشوق دارد. دنیل میرزاپور طراح و مدیر خلاق ساکن پاریس که نوه‌ی ایران خانم است، یکی از حامیان اصلی او در مسیر فعالیت در زمینه‌ی مد و فشن بود. او باعث شد ایران خانم به یکی از اینفلوئنسرهای معروف ایرانی و البته تأثیرگذار تبدیل شود.

irankhanoom
irankhanoom

 

پروژه‌های موفق با حضور فشن بلاگر ایرانی و نوه‌اش 

 این مادربزرگ و نوه در پروژه‌های مختلفی با هم همکاری کردند. یکی از موفق‌ترین پروژه‌ها، طراحی تی‌شرت‌هایی با نوشته‌ی «پیری و معرکه‌گیری» بود که در ایران هم مورد استقبال بسیاری از افراد مسن قرار گرفت. به گفته‌ی دنیل میرزاپور، درآمد حاصل از فروش این تی‌شرت‌ها برای کمک به خیریه صرف شد. همین تلاش‌ها باعث شد تصاویر این فشن بلاگر یعنی ایران خانم به همراه خانواده‌اش روی کاور مجله‌ی هارپر بازار عربستان (Harper's Bazaar Arabia) چاپ شود. البته این اولین و آخرین همکاری با مجلات معتبر نبود و ایشان با مجلات دیگری مانند عربین مدا (Arabian moda) و ووگ اسپانیا (vogue españa) پروژه‌های مشترکی داشتند. جالب است بدانید در این پروژه‌ها وظیفه‌ی استایلینگ بر عهده‌ی دنیل بود.

 
 
irankhanoom
irankhanoom
irankhanoom

irankhanoom

irankhanoom
irankhanoom

 

رنگی‌رنگی پوشی، سن و سال نمی‌شناسد! 

ایران خانم اولین اینفلوئنسر ایرانی مسن است که استایل شخصی دارد! از آن‌جایی که ایران خانم با یک ژنرال ازدواج کرده بود، در مهمانی‌های مجلل زیادی حضور داشته است. به همین دلیل بسیاری از اوت‌فیت‌های این فشن بلاگر، لوکس و گران‌قیمت به نظر می‌رسند. او هرگز خودش را در لباس پوشیدن محدود نمی‌کرد و جسورانه به سراغ رنگ‌های درخشان و پترن‌های مختلف می‌رفت. صورتی، بنفش، آبی، قرمز و زرد در طیف‌های پاستلی و شارپ، در بسیاری از اوت‌فیت‌های ایران خانم به چشم می‌خورند. این فشن بلاگر ایرانی، معمولا به سراغ گوشواره‌های درشت و مرواریدی اما گردنبندهایی ظریف‌تر، سنجاق سینه‌هایی با طراحی خاص و عینک آفتابی‌های گوچی می‌رفت. موهایی که در گذر زمان سپید شده‌اند و لاک قرمز،  امضای ایران خانم بودند که هرگز از او جدا نشدند. اگر بخواهیم استایل ایران خانم را در چند کلمه توصیف کنیم، می‌توانیم بگوییم: شیک، الگانت و جسورانه!

irankhanoom

منبع الهام اولین اینفلوئنسر ایرانی مسن در لباس پوشیدن 

ایران خانم با مجلات مختلفی مصاحبه کرده است که در یکی از آن‌ها در مورد لباس پوشیدن خود این‌‌گونه توضیح می‌دهد:« من از نوجوانی عادت داشتم آراسته لباس بپوشم. من از شخص خاصی برای لباس پوشیدن الهام نمی‌گیرم اما سفرهایم و تجربیاتی که درآن‌ها به دست می‌آورم و هم‌چنین مردم مختلف و آداب و رسومشان برای من الهام‌بخش هستند. من، هیچ‌وقت از روز قبل تعیین نمی‌کنم چه چیزی بپوشم بلکه صبح همان روز تصمیم می‌گیرم چه چیزی انتخاب کنم تا روزم را بسازد. همین‌طور فکر می‌کنم زندگی در دو کشور ایران و فرانسه، باعث شده‌‌اند پوشش شخصی من ناخودآگاه شکل بگیرد». 

irankhanoom
irankhanoom
 

 

حرف آخر 
در این مقاله نگاهی به فعالیت و استایل‌های ایران خانم، یکی از اینفلوئنسرهای معروف ایرانی داشتیم. هم‌چنین سعی کردیم به طور خلاصه شروع مسیر این فشن بلاگر را برایتان تعریف کنیم. ایران خانم اولین اینفلوئنسر ایرانی مسن بود که در شبکه‌های اجتماعی، به رنگی لباس پوشیدن شهرت داشت و تا آخرین روز زندگی‌اش، مخاطبان را به نشاط، انرژی و عشق دعوت کرد. 

 

ارسال نظر به عنوان