پروفایل من

پروفایل من

تنظیم وضعیت
Follow
  • instagram
  • pinterest
  • telegram
  • facebook
profile profile پروفایل من

کاربر عزیز، به خانواده طراحان لباس خوش آمدید.

متوجه شدم
تفاوت هودی و سوئیشرت چیست؟

تفاوت هودی و سوئیشرت چیست؟

در چند سال اخیر، هودی حضور پر رنگی در بین نسل جوان داشته است، شاید یکی از علت‌های آن، راحت بودن و در دسترس بودنش باشد؛ اما نکته مهم آن است که بسیاری از افراد، هودی و سوئیشرت را یک آیتم مشابه می‌دانند و هنوز به تفاوت هودی و سوئیشرت پی نبرده‌اند؛ اگر شما هم فکر می‌کنید که این دو آیتم تفاوتی با هم ندارند، خواندن مقاله زیر برای شما الزامیست!

 

️هودی چیست؟

هودی، یک پوشش محبوب و پرطرفدار در نیمه دوم سال است. البته نمی‌توان این مورد را انکار کرد که در چند سال گذشته، استفاده بلاگر‌ها و تیک‌تاکر‌ها از این آیتم، تاثیر بسزایی در محبوبیت هودی داشته است.

جنس هودی، از پارچه نخ‌پنبه است که ضخامت‌های متفاوتی دارد و معروف‌ترین جنسِ نخ پنبه، «دورس» نامیده می‌شود.هودی می‌تواند هم جلو بسته و هم جلوباز باشد.نوعِ جلوباز آن، با زیپ و دکمه قابل باز و بسته شدن است.در این بین، هودی‌های کراپ (هودی‌ دخترانه که قد آن تا کمر یا حتی بالاتر است) محبوبیت بیشتری در بین دختران دارد.

نکته قابل تأمل اینجاست که هودی، یقه ندارد! اما خصوصیت بارز آن، کلاه‌دار بودنش است. یعنی اگر یک پوشش پاییزی و زمستانی، تمام ویژگی‌هایی که در بالا گفته شد را دارا باشد اما کلاه نداشته باشد، مطمئن باشید که هودی نیست.

هودیهودی چیستهودی چیههودی

️سوئیشرت چیست؟

این آیتم یکی از قدیمی‌ترین پوشش‌های پاییزه و حتی زمستانه محسوب می‌شود و شاید قدمت آن در ایران، به قبل از هودی نیز باز‌می‌گردد، البته از لحاظ شناخته شدن.

سوئی‌شرت، مانند یارِ زمستانی خود هودی، یک بالاپوش با جنس نخ‌پنبه است که در بعضی موارد یقه‌دار است و هم می‌تواند در قسمت جلو با زیپ بسته شود یا اینکه جلوبسته باشد.

سوئیشرتسوئیشرت چیستسوئیشرت چیه

️تفاوت هودی و سوئیشرت:

مهم‌ترین فرق بین هودی و سوئیشرت، کلاه‌دار بودن یا نبودن آن است. هودی کلاه دارد و سوئی‌شرت پوششی بدون کلاه است. دومین تفاوتی که می‌توان به آن اشاره کرد، یقه لباس می‌باشد؛ گاهی اوقات سوئی‌شرت یقه‌دار است ولی هودی همیشه و همه‌جا بالاپوشی بدون یقه است.

از لحاظ مدل، تفاوتی بین هودی دخترانه یا سویشرت دخترانه با مدل پسرانه آن وجود ندارد و تفاوت اصلی در رنگ‌بندی و طرح پارچه‌ است.

امیدواریم با خواندن مطلب بالا، شناخت شما نسبت به آیتم‌های زمستانی بیشتر شده باشد، اگر پوشش‌های دیگری در این فصل وجود دارد که دوست دارید بیشتر و دقیق‌تر با ویژگی‌های‌ آن آشنا شوید، اسم آن را در قسمت نظرات برای ما بنویسید.

ارسال نظر به عنوان

ونوس
ونوس هستم
سایر
ونوس
ونوس هستم
سایر

من فقط یک دانش آموز دبیرستانی و کنکوری هستم که علاقه وافری به طراحی لباس داره، اما اجازه نداره که دنبال علاقه هاش راه بیوفته...

بهترین مقلاله ای که باید برای همه فرستاد، بس که هودی و سویشرت رو اشتباه میگیرن

۰۱/۰۱/۳۰ پاسخ دهید

کاربر سایت
کاربر سایت

ممنونم

۰۰/۰۷/۲۰ پاسخ دهید

اسرا
اسرا عثمانی
نویسنده فشن
اسرا
اسرا عثمانی
نویسنده فشن

علاقه مند به دنیای مد و فشن☁️

خیلی کاربردی و عالی

۰۰/۰۷/۲۰ پاسخ دهید

غزل
غزل برازنده
مترجم
غزل
غزل برازنده
مترجم

به مد و فشن علاقمندم و در این حوزه ترجمه و تولید محتوا میکنم

چقدر کاربردی بود.

۰۰/۰۷/۱۹ پاسخ دهید

Me
Me
مهمان

جالب بود

۰۰/۰۷/۱۹ پاسخ دهید

غریبه
غریبه
مهمان

سلام، باز هم از این مطالب بذارید لطفا

۰۰/۰۷/۱۶ پاسخ دهید

غریبه
غریبه
مهمان

سلام، مطلب بسیار خوبی بود، ممنون

۰۰/۰۷/۱۶ پاسخ دهید