پروفایل من

پروفایل من

تنظیم وضعیت
Follow
 • instagram
 • pinterest
 • telegram
 • facebook
profile profile پروفایل من

کاربر عزیز، به خانواده طراحان لباس خوش آمدید.

متوجه شدم
اقتصادی‌ترین چرخ خیاطی‌های بازار ایران

اقتصادی‌ترین چرخ خیاطی‌های بازار ایران

زمان مطالعه: 4 دقیقه

انتخاب و خرید چرخ خیاطی یکی از دغدغه‌های بزرگ کسانی است که به خیاطی علاقه دارند و یا به دنبال یادگیری آن می‌باشند. شاید فکر کنید که همه چرخ‌ خیاطی‌ها کار یکسانی انجام می‌دهند و تفاوت چندانی ندارند اما اینطور نیست. چرخ خیاطی ها با توجه به کاربردشان، به دو دسته خانگی و صنعتی تقسیم می‌شوند که تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. برای مثل:

 • چرخ خیاطی‌های خانگی سرعت دوخت پایین‌تری نسبت به مدل‌های صنعتی دارند؛ همچنین کیفیت دوخت چرخ‌خیاطی‌های صنعتی بالاتر از مدل های خانگی می‌باشد.
 • چرخ خیاطی‌های خانگی چندین مدل دوخت را انجام‌ می‌دهند اما چرخ‌خیاطی‌های صنعتی یک مدل دوخت مثل راسته دوزی و یا زیگزاگ را اجرا می‌کنند.
 • چرخ خیاطی‌های خانگی برخلاف مدل‌ صنعتی، سبک‌‌تر است و برای حمل ونقل مناسب‌تر می‌باشد.

مطرح ترین برند‌های چرخ خیاطی که در ایران طرفداران زیادی دارند عبارت‌اند از:

 • کاچیران kachiran
 • ژانومه janome
 • مارشال marshall
 • برادر brother

 

هر کدام از این برند‌ها چرخ خیاطی‌هایی با کاربرد متفاوت و قیمت‌های متنوع دارند و می‌توان گفت که اقتصادی ترین چرخ خیاطی‌های موجود در ایران عبارت‌اند از:

چرخ خیاطی کاچیران مدل الیزابت410

این مدل سوزن نخ کن اتوماتیک دارد که کار خیاط را بسیار راحت می‌کند. و انواع دوخت‌های ساده، زیگزاگ و گلدوزی را انجام می‌دهد. قیمت این چرخ‌ خیاطی حدود 4 میلیون است.

چرخ خیاطی ژانومه مدلJH1512

این چرخ خیاطی بسیار محکم و سبک است و برای انواع پارچه‌های ضخیم و نازک مناسب می‌باشد. یکی از ویژگی‌های این مدل این است که قابلیت دوخت به صورت پس دوزی را دارد. قیمت این مدل چرخ خیاطی حدود 6 میلیون است.

چرخ خیاطی ژانومه مدل 399A

این مدل از چرخ خیاطی‌های ژانومه بدنه بسیار محکمی دارد که ۲۲مدل دوخت حاشیه و ۴۰مدل دوخت گلدوزی انجام می‌دهد. این مدل حدود 6 میلیون قیمت دارد.

چرخ خیاطی کاچیران مدل نیولایف

این محصول دارای نمایشگر می‌باشد و قدرت دوخت پارچه های نازک و ضخیم را دارد. همچنین انواع سوزن‌های شماره 9الی18 بر روی آن نصب می‌شود. قیمت این چرخ خیاطی حدود 5 میلیون می‌باشد. 

چرخ خیاطی ژانومه مدل JH 1412

این چرخ خیاطی سوزن نخ کن اتوماتیک دارد و دارای درجه تنظیم طول دوخت و کشش نخ می‌باشد. با این چرخ می‌توان به راحتی جا دکمه  و زیپ را دوخت. قیمت این محصول حدود 6 میلیون است.

چرخ خیاطی برادر مدل xt27

این محصول که قیمتی پایین‌تر نسب به سایر مدل‌ها دارد قدرت دوخت خوبی در انواع پارچه‌ها دارد و می‌تواند انواع دوخت‌ها مثل زیگزاگ، راسته، جا دکمه را اجرا کند. قیمت این محصول حدود ۳میلیون است.

چرخ خیاطی ژانومه مدل1820 

این مدل مجهز به سوزن کن خودکار است و دارای پدال پلاتینی است. این چرخ خیاطی می‌تواند انواع دوخت را با سرعت 860 دوخت در دقیقه انجام دهد.

نکات مهم در انتخاب چرخ خیاطی خانگی

۱. حتما به محل قرارگیری ماکو توجه کنید؛ زیرا اگر محل قرار گیری آن به راحتی قابل دسترس نباشد کار را برای خیاط سخت می‌کند.

۲. چرخی انتخاب کنید که سرعت دوخت بالایی داشته باشد. برای خیاطان ماهر سرعت دوخت پایین یکی از مشکلات بزرگ به شمار می‌رود.

۳. اگر چرخی که انتخاب می‌کند دارای سوزن نخ کن اتوماتیک باشد کار را بسیار راحت می‌کند و وقت کمتری از خیاط می‌گیرد.

۴. توجه کنید که چرخ خیاطی مورد نظرتان بازوی ازاد داشته باشد؛ زیرا برای دوخت سر آستین‌ها بسیار کاربرد دارد.

۵. وزن چرخ خیاطی بسیار مهم است؛ زیرا اگر سنگین باشد عملا تکان دادن آن دشوار خواهد بود؛ پس سراغ چرخ‌های سبک و محکم بروید.

توصیه

در حال حاضر قیمت چرخ‌خیاطی‌ها به گونه‌ای است که شاید هر کس قدرت خرید آن را نداشته باشد برای همین هم برخی از افراد سراغ نمونه‌های استوک می‌روند.اگر قصد خرید چرخ‌ خیاطی دست دوم را دارید حتما دقت کنید که وسایل آن سالم باشد و زمان زیادی کار نکرده باشد. فراموش نکنید که چرخ‌های استوک در بیشتر مواقع عمر خود را کرده‌اند و ممکن است در حین خیاطی شما را خسته و سردرگم کنند.

کلام پایانی

انتخاب چرخ خیاطی به نیاز و بودجه شما بستگی دارد. اگر برای رفع نیاز روزمره قصد دارید که چرخ خیاطی بخرید بهتر است، هزینه چندان بالایی نکنید و سراغ نمونه‌های ذکر شده بروید. اما اگر تصمیم دارید که به صورت حرفه‌ای با آن دوخت و دوز انحام بدهید بهتر می‌باشد چرخ‌هایی را انتخاب کنید که، امکانت بیشتری دارند و خیاطی با‌ آن‌ها چندان سخت و پیچیده نیست.

 در پایان فراموش نکنید که

 چرخ‌های تقلبی بسیاری در بازار وجود دارند پس بهتر است از مراکز معتبر خرید کنید و یا هنگام انتخاب از یک فرد حرفه‌ای کمک بگیرید.

برای آشنایی با سایز ابزارهای مهم خیاطی بلاگ زیر رو از دست ندین!

آشنایی با مهمترین ابزارهای خیاطی

ارسال نظر به عنوان