پروفایل من

پروفایل من

تنظیم وضعیت
Follow
  • instagram
  • pinterest
  • telegram
  • facebook
profile profile پروفایل من

کاربر عزیز، به خانواده طراحان لباس خوش آمدید.

متوجه شدم
شخصیت شناسی از روی استایل

شخصیت شناسی از روی استایل


سلیقه‌ی شما و آنچه که مورد‌پسند شما است، نشان از شخصیت شما دارد و بیانگر طرز تفکر و نوع اندیشه شما است. درواقع استایل راهی برای بیان شخصیت شما است، بی‌آنکه سخن بگویید. به طور معمول یکی از اصلی‌ترین راه‌های پی بردن به عمق وجود و شخصیت واقعی و بعد درونی در هرفرد، نوع پوشش و استایل شخص است. پوشش شما چون آیینه‌ای، واقعیت درونی شما را آشکار می‌سازد. واقعیتی که پیچیدگی‌های شخصیت را هویدا می‌سازد. گاه افراد به دلایلی چون نداشتن زمان لازم، در انتخاب آیتم‌ها به درستی عمل نکرده و ظاهری را برمی‌گزینند که در کمترین زمان ممکن ظاهری معقول به آن‌ها هدیه دهد، اما پیشنهاد می‌کنیم در انتخاب لباس‌ و پوشش خود محتاط عمل کنید و آیتم‌های کم ریسک و بیسیک را در این مواقع برگزینید، زیرا برداشت اطرافیان از شخصیت شما ارتباط مستقیمی با استایل شما دارد. در‌نتیجه، سعی داشته باشید پوششی را برگزینید که درکنار تطابق با سلیقه‌ی شما، سازگار با شخصیت و واقعیت درونی شما باشد. درواقع سبک استایل و شخصیت بیش از حد انتظار با یکدیگر ارتباط مستقیم دارد و به‌نوعی هویت فرد را شکل می‌دهد. هویتی که گاه شخصی و گاهی نیز عمومی است و نحوه‌ی ترکیب‌بندی آیتم‌ها و پوشش، بخشی جدایی‌ناپذیر از بیان هویت است.
در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم که چطور می‌توانیم باتوجه به رنگ‌های مورداستفاده‌ و نوع پوشش، شخصیت و واقعیت درونی افراد را ارزیابی کنیم.


شخصیت شناسی از روی استایل


رنگ‌ها، گویای شخصیت و بازتابی از درون شما است

دنیای رنگ‌ها، در کنار جلوه‌های بصری، از اندیشه و شخصیت شما سخن می‌گوید. به تعبیر بهتر، رنگ‌های مورد‌پسند و منتخب شما، اولین دریچه از واقعیت درونی شما را آشکار می‌سازد. واقعیتی که پیچیدگی‌های شخصیت هرفرد را با زبان نمادین رنگ‌ها نمایان می‌کند. گاه انتخاب رنگ‌ها براساس حضور در مکان یا مراسمی خاص بوده و یا گاهی هم براساس سلیقه‌ی فرد و علاقه به رنگ‌های مشخصی می‌باشد. به‌طور کلی در وهله‌ی اول، رنگ‌ها سخنگوی درون هر‌شخصی است. رنگ‌هایی که گاهی نشان از آرامش، گاهی قدرت و حتی گاهی خشم دارند.
رنگ‌هایی چون آبی، سفید که نشانگر آرامش و اعتماد در شخصیت فرد است و رنگ‌هایی چون زرد، قرمز، نارنجی که شخصیت شاد، ماجراجو، قدرت اراده و شجاعت و اشتیاق فرد را به مخاطب انتقال داده و رنگ‌های دیگری چون مشکی، خاکستری که نشان از قدرت است و ثبات شخص را نشان داده و درنهايت رنگ‌های دیگری مانند سبز و بنفش که شخصیت هنری و خلاقيت و سرزندگی فرد را به مخاطب انتقال می‌دهد.
شما برای ما بنویسید؛
رنگ موردعلاقه‌ی شما چیست؟ از چه رنگ‌هایی بیشتر در استایل خود استفاده می‌کنید؟ مایل هستید به مبحث رنگ‌ها و ویژگی‌های شخصیتی مرتبط با رنگ‌ها بیشتر بپردازیم؟

شخصیت شناسی از روی استایل


سبک‌ها و تأثيرات آن‌ها در بیان شخصیت

ظاهر و استایل هرفرد نشان از لایه‌های درونی و واقعیت هرشخص دارد و پوشش صحیح و شایسته راهی مناسب برای بیان ویژگی‌های شخصیتی هرفردی است. راهی که رموز شخصیت افراد و ویژگی‌های آن‌ها را فاش می‌کند. به‌طور‌کلی اطلاع از انواع سبک‌ها و انتخاب آگاهانه‌ی پوشش، راهی مناسب برای ارائه و بیان شخصیت حقیقی شما است.

شخصیت شناسی از روی استایل


مونوکروم، استایلی مناسب برای افراد قاطع

افراد پیرو این سبک عموما افرادی به دور از هیاهو هستند. افرادی که با استفاده از رنگ‌های با طیف رنگی یکسان، حسی چون قاطعیت، ثبات و امنیت را به مخاطب انتقال می‌دهد. طرفداران این سبک که از تنوع در پوشش و رنگ‌های متنوع دوری می‌کنند، گویی در وهله‌ی اول برروی زندگی خود متمرکز هستند و از جلب توجه دوری می‌کنند. این افراد به‌نوعی تنهایی را ترجیح داده و زیاده‌خواهی و افراط در زندگی آن‌ها جایگاهی ندارد. 

شخصیت شناسی از روی استایل


کلاسیک پسندان، رهبرانی قابل اعتماد و قدرتمند

افرادی که تمایل به استایل کلاسیک دارند و از آیتم‌هایی چون کت و شلوار، کت و دامن، پیراهن، کفش‌های کلاسیک پاشنه بلند و رنگ‌های پایه و نچرال استفاده کرده و به متریال و کیفیت استایل خود و استفاده از اکسسوری‌هایی چون عینک، ساعت و کمربند اهمیت می‌دهند. افرادی منطقی، قدرت‌طلب و رهبرانی شایسته که در نظر دیگران از آن‌ها به عنوان افرادی قابل اعتماد یاد می‌شود که دارای شخصیتی آرام، قدرتمند و ثابت‌قدم هستند. رسمیت در استایل این افراد به‌خوبی بیان‌کننده‌ی شخصیت سخت‌گیر آن‌ها است.

شخصیت شناسی از روی استایل


مینیمال پسندان، محتاط و به‌دور از هجویات

افرادی چون "استیو جابز" از پیروان این سبک هستند. افرادی که از هر پیچیدگی و اضافاتی دوری کرده و شخصیتی محتاط دارند. افرادی که کیفیت برای آن‌ها در اولویت قرار داشته و آیتم‌هایی محدود در کمد لباس آن‌ها قرار دارد. آیتم‌هایی که به دلیل کیفیت بالا و برخلاف تصور عموم ، از ارزش بالایی نیز برخوردار هستند. مینیمال پسندان افرادی ساده‌پسند هستند که پیچیدگی با شخصیت آن‌ها در تضاد بوده و آرمانگرایی و دقت بالا از ویژگی‌های بارز این افراد است.

شخصیت شناسی از روی استایل


گوتیک، مورد‌پسند افراد ماجراجو و راز‌آلود

استایلی خاص که توجهات را به سمت خود جلب می‌کند. پیچیدگی از ویژگی‌های بارز شخصیتی این افراد است. افرادی که با استفاده از رنگ‌های تیره و مشکی، آرایش اسموکی و رژهای تیره‌رنگ، ناخن‌های تیز و بلند، و آیتم‌های چرم، شخصیت وهم‌آلود و راز‌آلود خود را به نمایش می‌گذارند. شخصیتی پیچیده که مختص به آن‌ها است. گویی هراس در وجود آن‌ها معنایی ندارد و با آرامش خاطر به استقبال اتفاقات رمز‌آلود می‌روند.

شخصیت شناسی از روی استایل


 استایل الگانت، مورد پسند افراد مرفه و قدرت‌طلب

این افراد مایل هستند با استفاده از آیتم‌هایی پر زرق و برق، تفاوت خود را با سایر افراد نشان داده که شاید نشان از شخصیت قدرت‌طلب آن‌ها باشد. همچنین افرادی که استایل الگانت را برای پوشش خود انتخاب می‌کنند، مایل هستند که حسی از ظرافت و زنانگی را به نمایش گذاشته و رفتاری لطیف و به دور از هیجان‌های افراطی داشته باشند.

شخصیت شناسی از روی استایل


اگزوتیک، مورد‌پسند افراد با شخصیتی پیچیده و نمایشی

استفاده از آیتم‌های عجیب که ریشه‌ای منفی را دارا هستند و از جذابیت کمی برخوردار هستند، اکسسوری‌های بسیار زیاد، لایه‌های مختلف، پترن‌های چاپی، از ویژگی‌های این استایل است. گویی افراد پیرو این استایل علاقه‌مند به جلب‌توجه و رضایت دیگران هستند، افرادی بی‌پروا که استفاده از آیتم‌های فراوان، نشانگر عدم اعتمادبه‌نفس در وجود آن‌ها است. افراد پیرو این سبک عموما پایبند به قوانین نبوده و خواستار انعکاس توجه عموم هستند.

شخصیت شناسی از روی استایل

 

ماکسیمال، استایلی خاص مناسب برای افراد ریسک‌پذیر و جزئی‌نگر

این استایل که دارای جزئیاتی فراوان می‌باشد و استفاده از لایه‌ها و پترن‌ها به وفور در ظاهر علاقه‌مندان به این استایل دیده می‌شود، گویی نشانگر قدرت ریسک‌پذیری بالای این افراد است. افرادی جسور که دارای قدرت اجتماعی بالا هستند و توانایی برقراری ارتباط با دیگران از ویژگی‌های بارز شخصیتی آن‌ها است. افرادی که از کلیات دوری کرده و شخصیتی پیچیده و جزئی‌نگر دارند. شخصیتی خلاق و پرشور و هیجان که نشاط و شادابی در ظاهر آن‌ها به خوبی قابل مشاهده است.

شخصیت شناسی از روی استایل


بوهمین، استایلی خاص برای علاقه‌مندان به طبیعت

این استایل که ریشه در تاریخ دارد، از طبیعت الهام گرفته شده است. استایلی که با آیتم‌هایی چون پارچه‌های حریر که نشان از شخصیت رها و آزاده‌خواه این افراد دارد، بوت‌ها و رنگ‌های موجود در طبیعت و سربندها، شخصیت ملایم و خونگرم این افراد را به مخاطب انتقال می‌دهد. شخصیتی که ساده‌پسندی، صلح‌طلبی، خوش‌بینی، ساده‌دلی، سرزندگی و رضایت درونی از ویژگی‌های بارز آن‌ها است.

شخصیت شناسی از روی استایل


کژوال، مورد‌پسند افراد فعال در اجتماع

افرادی که با استفاده از کتونی‌، شلوار‌های معمول و حجیم، احساس ثبات و امنیت را به مخاطب انتقال می‌دهد. افرادی که به وجود خود اهمیت داده و راحتی و آرامش خود را در اولویت قرار می‌دهند و به دور از هرگونه هیاهویی با جریان زندگی همراه هستند و از اعتمادبه‌نفس بالایی نیز برخوردار هستند. افرادی نوع‌دوست و صادق که دارای شخصیتی فداکار و بخشنده هستند و به‌راحتی با افراد ارتباط برقرار می‌کنند.

شخصیت شناسی از روی استایل


استایل لایه‌لایه، بیانگر پیچیدگی در شخصیت

استایلی که از لایه‌های متعدد تشکیل شده است. افراد علاقه‌مند به این سبک، از آیتم‌هایی متنوع در استایل خود بهره می‌برند. کنار هم قرار گرفتن لایه‌های متعدد، به‌نوعی بیانگر شخصیت پیچیده‌ و لایه‌های درونی متفاوت این افراد است. افرادی جزئی‌نگر و مشکل‌پسند که خلاقیت و و استقبال از تنوع و تغییر از ویژگی‌های بارز آن‌ها است.

شخصیت شناسی از روی استایل


استایل Old money بیانگر اصالت و وقار

افرادی چون خانواده‌های سلطنتی که ریشه‌ای از ثروت در آن‌ها مشاهده می‌شود صاحب این سبک هستند. افرادی غنی اما خواستار انعکاس سادگی در ظاهر، ظاهری که بیانگر شخصیت باوقار و اصیل آن‌ها است. کیفیت بالای آیتم‌ها و استفاده از الیاف مرغوب برای این افراد در اولویت قرار داشته و صلابت درعین سادگی از ویژگی‌های شخصیتی این افراد است.


شخصیت شناسی از روی استایل


کلام آخر


در این مقاله به بررسی شخصیت‌ و هویت افراد باتوجه به نوع پوشش، رنگ‌های انتخابی و سبک‌های متنوع در استایل پرداختیم و دریافتیم که ارتباط بین استایل و سبک پوشش با شخصیت افراد، کاملا بدیهی و نمایان است و شما می‌توانید باتوجه به ویژگی‌های شخصیتی خود و حضور در هر مراسم و موقعیت‌هایی متفاوت، استایلی مناسب و شایسته برای خود برگزینید که بیان‌کننده‌ی هویت و واقعیت درونی شما باشد.
شما برای ما بنویسید؛
شما از چه سبکی پیروی می‌کنید؟ کدامیک از ویژگی‌های گفته شده، با شخصیت شما در هماهنگی بیشتری قرار داشت؟

ارسال نظر به عنوان

Nazi
Nazi
مهمان

کلاسیک کژوال و مینیمال .سپاس از توضیحات بسیار خوب شما تیم متخصص و حرفه ای

۰۳/۰۴/۲۸ پاسخ دهید

Meraj vafai
Meraj vafai
مهمان

عالی

۰۳/۰۴/۲۸ پاسخ دهید

ملیکا خانوم
ملیکا خانوم
مهمان

منم old money و کلاسیک بود

۰۳/۰۲/۲۹ پاسخ دهید

مدیر سایت
ترند ۲۰۲۰
مدیر سایت
ترند ۲۰۲۰

یک دنیا ممنون بابت اینکه وقت گذاشتین و نظرتون رو برای ما نوشتین❤️

۰۳/۰۳/۰۲ پاسخ دهید

آفرین
آفرین
مهمان

استایلِ من به استایلِ Old Money نزدیکه :))

۰۲/۰۹/۲۳ پاسخ دهید

مدیر سایت
ترند ۲۰۲۰
مدیر سایت
ترند ۲۰۲۰

❤️❤️

۰۲/۰۹/۲۴ پاسخ دهید