پروفایل من

پروفایل من

تنظیم وضعیت
Follow
  • instagram
  • pinterest
  • telegram
  • facebook
profile profile پروفایل من

کاربر عزیز، به خانواده طراحان لباس خوش آمدید.

متوجه شدم
استایل شخصی چیست و چگونه استایل شخصی داشته باشیم؟

استایل شخصی چیست و چگونه استایل شخصی داشته باشیم؟

اگر می‌خواهید قبل از اینکه سخن بگویید، شناخته شوید، شما به یک استایل مشخص و متناسب با روحیه و سبک زندگی‌تان نیازمندید. استایل، همان راه و‌ روش و سبکی است که طبق یک چهارچوب مشخص، بایدها و نبایدها را برایتان معین می‌کند.

استایل شخصی

چگونه استایل شخصی خود را پیدا کنیم؟

بایدها و نباید‌های پوششی در زندگی هرکس متفاوت است. برای ایجاد یک چهارچوب کلی، ابتدا باید فاکتورهای لازم را بررسی کنید.

 

۱) نوع پوشش شما چیست؟ چادر؟ مانتو؟ یا هر نوع پوشش دیگر؟

۲) در چه محیطی زندگی می‌کنید؟ چون شرایط آب و هوایی در نوع استایل بسیار تاثیرگذار است.

۳) شغل شما چیست؟

۴) افرادی که با آن‌ها در ارتباط هستید، شما را با چه ویژگی‌هایی می‌شناسند؟ منظم؟ شلخته؟ بدون ریسک؟ یا هر خصوصیات دیگر؟

۵) شما دوست دارید با چه ویژگی‌هایِ استایلی در نظر دیگران شناخته شوید؟

داشتن استایل شخصی

برای رسیدن به استایل شخصی ابتدا این ۵ سوال بالا را جواب دهید و سپس طبق موارد زیر عمل کنید.

 

۵ قدم تا ساخت استایل شخصی:

چگونه استایل شخصی داشته باشیم

۱) در یک صفحه سفید، تمام علایق و سلایق خود را، از ریزترین جزییات تا کلی‌ترین موارد، همه را به دقت یادداشت کنید. دوست دارید استایل شما چه پیامی را به دیگران منتقل کند؟ اولین نکته‌ای که دیگران با دیدن استایل شما در ذهنشان نقش می‌بندد، چیست؟ چه آیتم‌هایی در پوشش موردپسند شماست؟ سلیقه‌ی شما در انتخاب طرح، رنگ، مدل و سایز جزییات لباس کدام موارد است؟

ساخت استایل شخصی

۲ )یک لیست از افرادی که استایلشان را دوست دارید، تهیه کنید؛ این افراد می‌توانند سلبریتی، خواننده، بازیگر، بلاگر، اینفلوئنسر یا هر چهره عمومی و غیر معروفی باشند. مهم این است که شما از استایل آن‌ها خوشتان بیاید. بعد از تهیه‌ی لیست، به دقت آن را بررسی کنید؛ چه ویژگی‌هایی در استایل این افراد وجود داشت که شما را مجذوب کرد؟

با تحلیل این داده‌ها، می‌توانید با سلیقه پوششی خود بهتر و بیشتر آشنا شوید. همچنین، در آینده نیز می‌توانید از استایل این افراد ایده بگیرید.

چگونه استایل شخصی خود را پیدا کنیم

۳) فرم اندامیتان را بدست بیاورید. یکی از مهم‌ترین مراحل برای شناخت استایل شخصی، تشخیص درست اندامتان است. به شکل‌های اندامی زیر نگاه کنید؛ نسبت عرض شانه و عرض باسن خود را با هم تطبیق دهید تا فرم بدنتان را به درستی تشخیص دهید. برای تشخیص فرم بدنتان باید انوام اندام زنانه را بشناسید.

انواع اندام زنانه

۴) در‌ این مرحله، شما تا حدود زیادی با علایق و‌ سبک پوشش خود آشنا شده‌اید، پس وقت آن است که اسم دقیق استایل خود را به‌دست بیاورید. در تصویر زیر، اسامی تعدادی زیادی از استایل‌ها نوشته شده است. پیشنهاد می‌کنیم اسم استایل‌ها را سرچ کنید تا با ویژگی‌های هر یک آشنا شوید و تشخیص دهید که کدام استایل به سبک پوششی شما نزدیک‌تر است. به زودی در مطالب دیگری راجع‌به انواع استایل شخصی توضیح خواهیم داد.

انواع استایل شخصی

۵) اگر تمامی مراحل قبل را به‌درستی پشت سر گذاشته‌اید و به این مرحله رسیده‌اید، تبریک می‌گوییم. این مرحله، تمرین آخر است. غول مرحله‌ی آخر، کمدتکانی است. تمام لباس‌های کمد لباستان را بیرون بریزید و با یک قلم و کاغذ، به سوالات زیر پاسخ دهید:

 

مرحله کمدتکانی

رسیدن به استایل شخصی

الف) در چند ماه گذشته کدام لباس‌ها را بیش از بقیه استفاده کرده‌اید؟

ب) کدام لباس‌ها را اصلا استفاده نکرده‌اید؟ یا اینکه کدام لباس‌ها را در‌ ماه‌های اخیر کمتر پوشیده‌اید؟

ساخت کمد کپسولی

دلایل هر کدام از سوالات بالا را یادداشت کنید؛ مثلا چرا در فصل گذشته تنها از دو پالتوی خود بیشتر از سایر لباس‌های زمستانیتان استفاده کرده‌اید؟ چه ویژگی در آن لباس‌ها وجود داشت که سراغشان رفته‌اید؟

یا برعکس، چرا بعضی‌ از لباسهایتان را در فصول گذشته استفاده نکردید؟ دلیل نپوشیدن آن‌ها چه بوده است؟

ساخت کمد کپسولی

با تحلیل و بررسی تمام ۵ مرحله بالا می‌توانید به یک شناخت منطقی و درست از علاقه‌مندی‌ها و استایل خود برسید. فراموش نکنید که شناخت استایل شخصی در یک بازه زمانی کوتاه‌مدت اتفاق نمی‌افتد و باید آزمون و خطاهای بسیاری انجام داد تا به یک روند ثابت رسید.

اهمیت استایل شخصی

در نهایت، استایل شخصی کمکتان می‌کند که آگاهانه و هوشمندانه خرید کنید، چرا که نسبت به سبکِ مورد علاقه خود اطلاعات کافی دارید و به همین دلیل سراغ لباس‌هایی می‌روید که متناسب با روحیه شماست. اهمیت استایل آنجا معنا پیدا می‌کند که بدون اینکه کلامی بر زبان بیاورید، دیگران با دیدن شما در‌می‌یابند که چه کسی هستید.

استایل شخصی زنانه

امیدواریم در این مطلب توانسته باشیم اهمیت استایل شخصی و مراحل رسیدن به آن را برایتان توضیح داده باشیم. اگر در مورد تمرین‌هایی که گفتیم، سوالی دارید، در قسمت نظرات یادداشت کنید تا در اسرع وقت پاسخ دهیم.

ارسال نظر به عنوان