پروفایل من

پروفایل من

تنظیم وضعیت
Follow
  • instagram
  • pinterest
  • telegram
  • facebook
profile profile پروفایل من

کاربر عزیز، به خانواده طراحان لباس خوش آمدید.

متوجه شدم
دختر شایسته (Miss universe) 2023 انتخاب شد!

دختر شایسته (Miss universe) 2023 انتخاب شد!

روز گذشته، مسابقه‌ی دختر شایسته 2023 در السالوادور برگزار شد. شینیس پالاسیوس (Sheynnis Palacios) 23 ساله که اهل نیکاراگوئه است، توانست لقب دختر شایسته 2023 را بدست آورد. از گذشته تا به امروز، تعدادی از قوانین شرکت در مسابقه‌ی دختر شایسته منسوخ شده‌اند و آمار شرکت‌کنندگان افزایش چشمگیری داشته است. مثلا خانم‌های بالای 28 سال هم ‌می‌توانند در این مسابقات شرکت کنند. امسال یک مدل پلاس سایز، خانم باردار و دو زن ترنس‌جندر هم در مسابقه حضور داشتند. در ادامه با هم دقیق‌تر به تاریخچه‌، مسابقه‌ اصلی، اهداف و خصوصیات دختر شایسته جهان می‌پردازیم.

دختر شایسته 2023

شینیس پالاسیوس (Sheynnis Palacios)

مسابقه دختر شایسته (Miss universe)

تاریخچه مسابقه دختر شایسته 

مسابقه دختر شایسته برای اولین بار در سال 1952، توسط یک برند لباس شنا به اسم Pacific Knitting Mills تأسیس شد و دفتر مرکزی آن در ایالات متحده قرار دارد. این برند در همان سال، مسابقات دختر شایسته آمریکا را هم سازماندهی و حمایت کرد. این مسابقه به مدت 72 سال است که برگزار می‌شود و آرمی کووسلا (Armi Kuusela) در سن ۱۸ سالگی، اولین دختری بود که به عنوان دختر شایسته تاج‌گذاری کرد. اما کم‌تر از یک‌سال بعد، ازدواج کرد و تاج را پس داد. اگر به اسامی دختر شایسته نگاهی بیندازیم، شرکت کنندگان و برنده‌ها از بیش از 80 کشور مختلف هستند. پس محدودیتی برای ملیت‌های مختلف وجود ندارد و مسائلِ مختلفی مورد داوری قرار می‌گیرند.

 

آرمی کووسلا اولین دختر شایسته جهان

آرمی کووسلا اولین دختر شایسته جهان

مسابقه اصلی دختر شایسته (Miss universe)

برای شرکت در مسابقه دختر شایسته 2023، اولین قدم این است که  اطلاعات خود را در سایت Miss Universe ارسال نمایید. پس از تأیید و قبولی در سایت، باید امتیاز شرکت در مسابقه را از طریق شرکت یا شخص محلی خریداری کنید تا اسم شما در بین اسامی دختر شایسته نوشته شود. برگزارکنندگان معتقد هستند این مسابقه، به مسائلی فراتر از زیبایی اهمیت می‌دهد. از مهم‌ترین مراحل مسابقه بخش لباس شب، لباس ملی و شنا می‌باشد. با این حال قبل از رقابت اصلی، شرکت‌کنندگان در بخش‌های مختلفی با هم رقابت می‌کنند که قدرت جسمانی، استعداد، توانایی حل مسئله و اخلاق و انگیزه‌ی آن‌ها سنجیده می‌شود. هر سال 3 نفر به عنوان قهرمان، نایب قهرمان و نفر سوم انتخاب می‌شوند. اگر نفر اول به هر دلیلی نتواند وظایفش را انجام دهد، نایب قهرمان تاج‌گذاری می‌شود و این اتفاق فقط یک‌بار افتاده است آن هم در سال 2002 که جاستین پاسک (Justine Pasek) جانشین دختر شایسته روسیه یعنی اوکسانا فدوروا (Oxana Fedorova) شد. 

مسابقه اصلی دختر شایسته (Miss universe)

وظایف و امتیازات دختر شایسته 2023 چیست؟

کار دختر شایسته بلافاصله پس از تاج‌گذاری شروع می‌شود. او قراردادی حداقل 7 ماهه با شرکت امضا کرده و به نیویورک نقل مکان می‌کند. دختر شایسته سفیری می‌شود تا پیام هایی در مورد کنترل بیماری‌ها، صلح و آگاهی عمومی در مورد ایدز منتشر کند و در کنفرانس‌ها و مراسم و رویدادهای خیریه حضور یابد. البته که کمک هزینه نقدی برای تمام دوران فعالیت خود، بورسیه آکادمی فیلم نیویورک، محصولات زیبایی، لباس، کفش و همچنین خدمات آرایشی، بهداشتی و تناسب اندام را توسط حامیان مختلف این مسابقه دریافت می‌کند. همچنین او دسترسی انحصاری به رویدادهایی مانند نمایش مد و جشن افتتاحیه، و همچنین فرصت‌های بازیگری و مدلینگ در سراسر شهر نیویورک را دارد. اگر علاقه‌مند باشید می‌توانید با دنبال کردن پیج دختر شایسته در شبکه‌های اجتماعی، فعالیت‌های او را دنبال کنید.

وظایف و امتیازات دختر شایسته

وظایف و امتیازات دختر شایسته

 خصوصیات دختر شایسته برای شرکت در مسابقات جهانی

برای شرکت در مسابقه دختر شایسته، باید ویژگی‌هایی داشته باشید تا در اولین مرحله پذیرفته شوید. با نگاهی به اسامی دختر شایسته، متوجه می‌شویم دختران جوان، با اعتماد به نفس، با انگیزه، پر شور و انرژی و هدفمند انتخاب شده‌اند. هم‌چنین تبدیل شدن به فردی تأثیرگذار در ابعاد جهانی و انجام فعالیت‌های خیرخواهانه باید بخشی از اهداف شما در آینده باشد. برای مثال دختر شایسته آمریکا در سال 2022، در سن 28 سالگی دارای دکترا در رشته روانشناسی، لیسانس در رشته طراحی لباس و فعال در حوزه‌ محیط زیست بود. دختر شایسته 2023 یعنی شینیس پالاسیوس هم دارای مدرک لیسانس ارتباطات جمعی، فعال در حوزه‌ی خبرنگاری و محقق در زمینه‌ی سلامت روان است. خصوصیات دختر شایسته به اهداف، انگیزه و تحصیلات ختم نمی‌شوند بلکه ویژگی‌های ظاهری هم اهمیت دارند. برای مثال، در بخش پوشیدن لباس شنا، فرم اندامی شما مورد توجه داوران قرار می‌گیرد و نشان می‌دهد آیا به قدر کافی ورزش می‌کنید و رژیم غذایی سالمی دارید یا خیر. 

وظایف و امتیازات دختر شایسته 2023

دختر شایسته ایران

ممکن است برایتان سوال پیش بیاید آیا در بین اسامی دختر شایسته، از کشور ایران هم شرکت‌کننده‌ای حضور داشته یا خیر؟ باید به شما بگوییم مهرو احمدی از شرکت‌کنندگان ایرانی در مسابقه دختر شایسته 2023 بود که متاسفانه به مراحل بالاتر صعود نکرد. لباس ملی مهرو احمدی، با الهام از مسجد نصیرالملک طراحی شده بود. 

دختر شایسته ایران 2023
دختر شایسته ایران 2023

 

حرف آخر 
امیدواریم از مقاله‌ی دختر شایسته 2023 لذت برده باشید. سعی کردیم به طور خلاصه اما مفید نگاهی به تاریخچه و خصوصیات دختر شایسته جهان داشته باشیم. اسامی تعدادی از دختران شایسته در سال‌های قبل را مرور کردیم و با فعالیت‌های آن‌ها آشنا شدیم. به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر به این اخبار علاقه‌مند هستید، پیج دختر شایسته با نام کاربری Missuniverse@ را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید. 

 

ارسال نظر به عنوان