پروفایل من

پروفایل من

تنظیم وضعیت
Follow
 • instagram
 • pinterest
 • telegram
 • facebook
profile profile پروفایل من

کاربر عزیز، به خانواده طراحان لباس خوش آمدید.

متوجه شدم
از کلیپ‌های تیک‌تاک تا فرش‌قرمز جشنواره‌ کن

از کلیپ‌های تیک‌تاک تا فرش‌قرمز جشنواره‌ کن

همین چند سال پیش، وقتی هیاهوی اپلیکیشنی به اسم تیک‌تاک بین مخاطبان پیچید، همه سعی می‌کردند پشت دوربین از یک کار عجیب و غریب ویدیو تهیه کنند و اتفاقا مخاطب هم جمع می‌کردند؛ در این میان یک پسر سنگالی با قیافه‌ی حق به جانبی که دارد تصمیم می‌گیرد مثل مامان‌ها، پشت دوربین بنشیند و به افرادی که کار ساده را پیچیده می‌کنند تا مخاطب جمع کنند،‌ راه درست آن را نشان ‌دهد!

تیک‌ تاکر معروف_خابی لیم
خابی لیم، تیک‌تاکر معروف

او با حرکات دست و قیافه‌ی حق به جانبی که انگار داد می‌زند " داداچ داری اشتباه می‌زنی" تا به الان بیش از ۱۰۰ میلیون نفر در تیک‌تاک و بیش از ۷۰ میلیون نفر در اینستاگرام مخاطب دارد. مطمئنم حداقل یک‌بار این پسر را دیده‌اید؛ بله، از خابی لیم، محبوب دل‌ها، که به تازگی روی فرش قرمز کن راه رفت، صحبت می‌کنیم.

خابی لیم در کن ۲۰۲۲

خابی لیم کی و چگونه؟

برای شروع، ‌به سراغ بیوگرافی خابی لیم می‌رویم.

خابی لیم پسر ۲۲ ساله‌ی سنگالی است، که در ایتالیا زندگی می‌کند. خابی فعالیتش را در دوران همه‌ گیری کرونا در آوریل ۲۰۲۰ شروع کرد و ویدیوهای کمدی‌اش را در تیک‌تاک و اینستاگرام منتشر می‌کرد. رفته رفته کلیپ ‌های خابی لیم دست به دست مردم چرخیدوچرخید تا حدود ۱۰۰ میلیون نفر مخاطب از سراسر دنیا خابی را شناختد! (اگر دوست دارید بگویید " حاجی برگام" راحت باشید)

خابی لیم_تیک تاک

البته نمی‌خواهیم تکنیک محاسبه‌ی حقوق پزشکان را، وقتی که در مطبشان نشسته‌ایم با دو دوتا چهارتا، اینجا پیاده کنیم (مطمئنم توام حقوق روزانه‌ی پزشکتو یه بار وقتی منتظر نشسته بودی حساب کردی) اما اگر به دنبال ثروت خابی لیم هستید، چیزی در حدود ۱.۳ تا ۲.۷ میلیون دلار تخمین زده می‌شود؛ اما ما به سراغ بحث داغ این روزها، کن ۲۰۲۲ برویم.

خابی لیم در جشنواره کن

کاری که کلیپ‌ های خابی لیم با او کرد، فیلم‌های معروف سینما با بازیگران نکرد!

حالا از چه جهت؟ از این جهت که بازیگران چندین و چندساله‌ی سینما با یک پیشینه‌ی بلند بالا به ندرت پا روی فرش قرمز فستیوال‌های مهم سینمایی مثل کن و ونیز گذاشته‌اند؛ اما حالا علاوه بر اینکه خابی در ونیز ۲۰۲۱ حضور داشت، در کن ۲۰۲۲ هم حضور پیدا کرده بود.

خابی لیم در فستیوال فیلم ونیز ۲۰۲۱
خابی لیم در فستیوال ونیز ۲۰۲۱

البته این مسئله فقط شامل خابی نمی‌شود، چرا که افراد محبوب فضای مجازی به قدری روی مخاطبان خود نفوذ دارند، که برندها برای بهتر دیده شدن در چنین جشنواره‌هایی، به جای مدل‌ها از اینفلوئنسرها یا تیک‌تاکرها دعوت می‌کنند.

حالا خابی جزو همان تیک‌تاکرهای محبوب دنیاست.

استایل خابی لیم در کن ۲۰۲۲

 • اوت‌فیت خابی برای کن ۲۰۲۲ شامل کت‌و‌شلوار مشکی از برند Boss به همراه پیراهن سفید و جلیقه بود.
استایل خابی در کن ۲۰۲۲
استایل خابی در کن ۲۰۲۲
 • در نگاه اول، جلیقه‌ی خابی توجه‌ها را به خود جلب کرد و جزو سوژه‌های محبوب عکاسان شد. این جلیقه یک جلیقه‌ی معمولی نبود.

جلیقه‌ ی خابی لیم در کن ۲۰۲۲

 • روی جلیقه چهار مانیتور فعال وجود داشت، که فیلم‌های تیک‌تاک خابی را همزمان پخش می‌کرد.

لباس خابی لیم در کن

 • با توجه به اینکه دِرِس کُد مراسم کن، یک درس کد فرمال است و برای آقایان انتخاب‌های محدود‌تری نسبت به خانم‌ها وجود دارد، قطعا کت‌وشلوار اولین گزینه‌ی انتخابی آقایان است‌.

خابی لیم _ فستیوال فیلم کن

 • رنگ جوراب همرنگ با شلوار و کفش انتخاب شده بود، که در بلندتر دیده شدن قد تاثیرگذار بود.

خابی لیم

 • اکسسوری این استایل، پاپیون مشکی بود، که با توجه به درس کد فرمال، پاپیون انتخاب مناسبی بود چراکه پاپیون نسبت به کراوات برای استایل آقایان، آیتم رسمی‌تری به حساب می‌آید. البته پاپیون جزو اکسسوری‌های مورد علاقه‌ی خابی، است چراکه در ونیز ۲۰۲۱ نیز از پاپیون استفاده کرده بود.

خابی لیم_استایل کن

 • البته اگر به سراغ استایل ونیز برویم، واضح‌ترین استباه استایل، مربوط به سایز کمر شلوار می‌شد، که با کمربند روی کمر فیکس شده بود و لوک شلوغی را در قسمت کمر به نمایش می‌گذاشت، اما امسال خابی در سایز شلوار دقت بیشتری به خرج داده و متناسب با اندازه کمر خودش انتخاب کرده بود.
خابی لیم در جشنواره فیلم ونیز ۲۰۲۱
استایل خابی در جشنواره فیلم ونیز ۲۰۲۱

حضور تیک‌تاکرها در فرش قرمز، خوب یا بد؟

چندسال قبل حتی مدل‌ها هم روی فرش قرمز ایونت‌های سینمایی حضور نداشتند و فقط بازیگران روی فرش قدم می‌زدند، رفته رفته با توجه به افزودن جنبه‌ی تبلیغاتی به چنین ایونت‌هایی، پای مدل‌ها به فرش قرمز باز شد و با توجه به اینکه مدل‌ها اَکت‌های خوبی داشتند، دلیل مناسبی برای تبلیغ محصول بودند.

حالا پای اینفلوئنسرها، بلاگرها و تیک‌‌تاکرها به فرش قرمزها و حتی فشن‌شوها باز شده و برندهای زیادی به دلیل نفوذ این افراد، آن‌ها را به عنوان سفیر تبلیغاتی برند انتخاب می‌کنند.

خابی لیم

حالا به نظر شما مدل‌ها فرد بهتری برای تبلیغ محصول هستند با تیک‌تاکرها و اینفلوئنسرها؟

اگر یک تیک‌تاکرهای ایرانی قرار باشد روی فرش قرمز کن باشد؛ چه کسی را ترجیح می دهید؟

 

ارسال نظر به عنوان