پروفایل من

پروفایل من

تنظیم وضعیت
Follow
  • instagram
  • pinterest
  • telegram
  • facebook
profile profile پروفایل من

کاربر عزیز، به خانواده طراحان لباس خوش آمدید.

متوجه شدم
کدام برندهای ایرانی حامی مد پایدار هستند؟

کدام برندهای ایرانی حامی مد پایدار هستند؟

تا حالا برایتان پیش آمده تصمیم بگیرید یهویی از مدپایدار پیروی کنید، اما هیچ ایده‌ای توی این زمینه نداشته باشید؟

یا همش دنبال برندهای حامی محیط زیست باشید که پیرو مد پایدارن، اما نتوانید پیدا کنید و کلا بیخیال قضیه بشید؟

قطعا برای خیلی‌هایتان پیش آمده!

معمولا پیدا کردن برندهای خارجی حامی مد پایدار کار بسیار سختی است، البته سخت‌تر از برندهای ایرانی نیست، چرا که تعداد برندهای ایرانی حامی محیط زیست خیلی خیلی کمتر از برندهای خارجی است، اما تعدادشان صفر هم نیست.

متاسفانه برندهای بسیار کمی هستند، که در ایران پایدارند و تعدادی هم که روند تولیدشان را پایداری قرار داده‌اند معمولا برندهای نوپا هستند، که بازهم متاسفانه تعداد بسیار کمی این برندهای ارزشمند را می‌شناسند و حتی تعدادی هیچ اطلاعی از وجود چنین برندهایی ندارند، چه برسد به اینکه شناخت چنین برندهای جهانی باشد! پس به قول گفتی تا اینجا گفتیم، که بگیم مفتخریم برندهای ایرانی مد پایدار را به شما معرفی کنیم.

برندهای ایرانی حامی محیط زیست

روله دِ ساین

برند rule the sign  یکی از برندهای لباس پیرو مد پایدار ایرانی است، که از الیاف طبیعی در تولیداتش استفاده می‌کند. روله از ریدیزاین هم در تولیداتش استفاده کرده و پارچه‌های قدیمی را با صنایع دستی ایران ترکیب و به لباس جدید تبدیل می‌کند.

نوبانو

یکی دیگه از برندهای ایرانی پیرو مد پایدار، که با شعار "اینجا اثر هنری می‌پوشید" فعالیت دارد، برند نوبانو است، که از الیاف طبیعی استفاده می‌کند و در روند بسته‌ بندی نیز از پلاستیک پرهیز کرده و سعی در پایدار بودن برندش دارد.

تیرشه

دست دوزه‌های تیرشه کمی قضیه‌اش متفاوت است‌. این برند با تبدیل فرش‌های قدیمی ایرانی به کیف و ... این فرش‌ها را به چرخه‌ی استفاده برمی‌گرداند، قسمت بحث برانگیز قضیه اینجاست، که تلفیق این فرش‌ها با چرم طبیعی کمی دور از انتظار است، اما این برند معتقد است، هرچقدر چرم مصنوعی بیشتری وارد محیط شود، که معمولا هم بازیافت سختی دارند همانقدر به محیط آسیب وارد می‌شود!

این در صورتی‌ است، که مد پایدار هیچ ‌وقت استفاده  از چرم حیوانی را تایید نکرده است!

دیزا

برند دیزا با شعار "ارزش‌های پوشیدنی" به میان آمد و در توضیحاتش به مد  آهسته و مد اخلاقی بودن اشاره دارد. دیزا علاوه بر طراحی‌های خود از تولیدات دیگر طراحان نیز حمایت می‌کند.

ویراگو

برند ویراگو در ابتدا تمرکز خودش را روی کلاه گذاشته بود. چرا؟ این برند در تولیداتش از پارچه‌هایی که برندهای مطرح دنیا به عنوان کالیته برای نمایندگی‌ها تولید و ارسال می‌کنند استفاده می‌کند.

 این پارچه‌ها ابعاد بسیار کوچکی دارن و چون تعدادشان در حدود یک یا دوتا است تولیدات ویراگو هم به همین اندازه محدود می‌شود، در واقع ویراگو از هیچ نوع پارچه‌ی تولید جدیدی استفاده نمی‌کند و متریالی که عملا دور ریختنی‌ است (با وجود نو و باکیفیت بودن) را به عنوان متریال خود انتخاب کرده است.

سارا بقا

آخرین برندی که می‌خواهیم معرفی کنیم، برند پوشاک نیست. سارا بقا برندی است، که با دیدن اکسسوری‌هایش در ابتدا کلمه‌ی خاص و سپس سوال " جنس این اکسسوری چیست؟" به ذهنتان می‌آید!

باید بهتون بگیم، که برند سارا بقا با جمع‌آوری کتاب‌هایی که قرار بوده به خمیر تبدیل شوند دست به تولید اکسسوری می‌زند. این تولیدات همگی ضد آب هستند که با مواد نامو کاور میشوند و کاملا قابل استفاده در مدت زمان طولانی هستند.

امیدواریم روز به روز به تعداد برندهایی، که قرار است اخلاقی باشند در ایران افزوده شود و روزی با افتخار لیست بلندب بالایی از این برندها را به شما معرفی کنیم. اگر شما در راستای مد پایدار برند ایرانی دیگری می‌شناسید حتما معرفی کنید.

ارسال نظر به عنوان

09353537537
09353537537
مهمان

سلام. ممنون از معرفی برندهای ایرانی پرو مد پایدار. منم مالک برند تیوا هستم که در مسیر مد پایدار گام برمیدارم. امیدوارم که نام برند من هم در لیست شما قرار بگیره

۰۲/۰۱/۰۸ پاسخ دهید