پروفایل من

پروفایل من

تنظیم وضعیت
Follow
  • instagram
  • pinterest
  • telegram
  • facebook
profile profile پروفایل من

کاربر عزیز، به خانواده طراحان لباس خوش آمدید.

متوجه شدم
پنج طراح لباس جوان و موفق ایرانی

پنج طراح لباس جوان و موفق ایرانی

اگر همین حالا از شما بخواهند تعدادی از طراحان لباس موفق ایرانی را نام ببرید، تعداد افرادی که نامشان در ذهن شما پررنگ می‌شود چقدر است؟ اگر این افراد به قشر جوان و موفق ایرانی در زمینه‌ی طراحی لباس تخصیص داده شود، نام چه کسانی به ذهنتان می‌آید؟

به جرعت می‌توان گفت تعداد افرادی، که بتوانند بیشتر از پنج اسم را به عنوان طراح جوان و موفق ایرانی بشمارند کم است، در این مطلب قرار است باهم پنج تن از طراحان لباس جوان و موفق ایرانی  را بشناسیم.

پریا فرزانه

پریا، طراح خلاق ایرانی است، که قصد دارد فرهنگ و هنر ایران را به جهان نشان دهد. او متولد سال ۱۹۹۴ در انگلستان است، علاقه‌ی پریا به فرهنگ ایران در سفرهایش به ایران به وجود آمد؛ در این میان علاقه‌اش به فشن را تا حدودی به خیاط بودن پدربزرگش در اصفهان ربط می‌دهد.

پریا فرزانه
پریا فرزانه

او در سال ۲۰۱۶ در رشته‌ی فشن و لباس مردانه از دانشگاه Ravensbourne فارغ‌التحصیل شد. بلافاصله بعد از فارغ‌التحصیلی، فعالیت حرفه‌ای‌اش را با تاسیس برندی به اسم خودش شروع کرد. طراحی‌های پریا همگی بر پایه‌ی تلفیق سنت ایران با مدرنیسم است، که در طراحی‌هایش اغلب از تایپوگرافی فارسی، قلمکاری و طرح‌های سنتی ایرانی استفاده می‌کند. علاوه بر این‌ها همکاری او با برند کانورس برای مجموعه بهار/تابستان ۲۰۱۸، نقطه عطفی برای پریا در حرفه‌اش بود، چرا که طراحی‌ کفش‌هایی پوشیده شده از نقوش سنتی ایران مثل بته جقه، سر و صدای زیادی کرد.

کفش کانورس
از طراحی‌های کانورس توسط پریا فرزانه

طراحی‌های پریا همگی بر پایه‌ی مد پایدار است. طرح قلمکار و پارچه‌ی لباس‌ها همگی توسط مردی در اصفهان چاپ می‌شوند و رنگ‌ها به صورت طبیعی از زردچوبه و زعفران به دست می‌آیند. او علاقه‌ی شدیدی به کانسپت‌های تاثیرگذار در فشن‌شوهایش دارد، از پرداختن به معضل اعتیاد به تلفن‌های همراه تا نمایش عروسی‌های ایرانی در فشن‌شو، همگی انتخاب‌های پریا برای موضوع نمایش بوده است.

طراحی‌های پریا در مجلات ووگ و هارپرزبازار پوشش داده شده و توسط افرادی مثل گروه BTS پوشیده شدند.

BTS
گروه BTS در لباس‌های برند پریا

آراز فضائلی

آراز فضائلی، طراح لباس جوان ایرانی و صاحب برندی به نام خودش است. او در دانشگاه‌های پارسونز و اسمُد پاریس به تحصیل در زمینه‌ی مد پرداخته است. علاقه‌اش به فرهنگ، هنر و تاریخ ایران جرقه‌ای برای راه‌اندازی مجله‌ی هنری تهران تایمز در سال ۲۰۱۲ شد. تمرکز مجله‌ی تهران تایمز بر مد و هنر ایرانی است.

آراز فضائلی
آراز فضائلی

از نمایش مد خیابانی پررونق تهران گرفته تا سبک زندگی و فرهنگ پاپ در تهران و اصفهان و ... همگی از موضوعات جذاب این مجله است، که در تحسین فعالیت تهران تایمز، مجلاتی همچون ووگ و گاردین از آن به عنوان بهترین وبسایت در زمینه‌ی مد ایرانی یاد کرده‌اند.

طراحی‌های سنتی آراز فضائلی
طراحی‌های آراز فضائلی

طراحی‌های آراز بر پایه فرهنگ و سنت دیرینه‌ی ایران است. المان‌ها و طرح‌های سنتی معروف و حتی کمتر دیده شده‌ی ایرانی، همگی می‌تواند منبع الهام آراز باشد. حتی نام‌گذاری بر روی آیتم‌ها هم مطابق فرهنگ ایرانی انجام می‌شود.

فرنوش حمیدیان
 عکس فرنوش حمیدیان در لباسی از برند آراز فضائلی بر روی مجله عربی moda

مهرنوش شاه‌حسینی

احتمالا اسم خانم شاه‌حسینی را در جریان لباس ۱۸۰ساله‌ی لیلا حاتمی در جشنواره کن ۲۰۱۴ شنیده باشید!

لیلا حاتمی در جشنواره کن
لیلا حاتمی در جشنواره کن

این لباس میراث خانوادگی خانم شاه‌حسینی بود، که با طلای خالص نقده دوزی شده بود.

مهرنوش شاه‌حسینی طراح لباس و صاحب برند سُها دیزاین، متولد آبان ۱۳۵۲ است. قبل از ورود به طراحی لباس به عنوان استایلیست مشغول به کار بود، که حدودا از سال ۱۳۸۴ به صورت رسمی وارد عرصه‌ی طراحی لباس شد.

مهرنوش شاه حسینی
مهرنوش شاه‌حسینی

تحصیلات مهرنوش در زمینه‌ی معماری، نقطه‌ قوتی برای او در فشن شد، سبک طراحی‌های مهرنوش کاملا گویای علاقه‌اش به نقوش و معماری سنتی ایرانی است.

از مشخصه‌های بارز طراحی‌هایش، استفاده از نقوش و اشکال هندسی محبوب ایران در معماری‌های قدیمی است.

طراحی‌های مهرنوش شاه حسینی
طراحی‌های مهرنوش شاه‌حسینی

او در کارنامه‌اش طراحی لباس فیلم‌هایی مانند "قاتل و وحشی"، نمایش "لیرشاه"، طراح لباس و ایتایلیست بازیگرانی مثل لیلا حاتمی، نگار جواهریان و ... را دارد.

همچنین نمایشگاه "زاده‌ی تهران، بزرگ‌ شده‌ در ایتالیا" که در شهر کلنِ آلمان دایر بود، مجموعه‌ای از کفش‌های طراحی شده‌ی مهرنوش بود، که به همراه تعدادی از عکس‌های قدیمی ایشون به نمایش گذاشته شده بود.

نمایشگاه کفش در آلمان
مجموعه‌ی کفش‌های طراحی شده‌ی مهرنوش در نمایشگاه آلمان

آنا ثانی

آنا ثانی، طراح لباس و صاحب برند پوشاک "آنا ثانی" است.

آنا ثانی طراح لباس
آنا ثانی
قبل از تاسیس برند و طراحی لباس برای اجتماع، در زمینه‌ی طراحی صحنه و لباس در سینما و تئاتر فعالیت داشت. او طراحی لباس سریال "یک مشت پر عقاب"، فیلم‌های "کلاغ پر"، "پنالتی" و "پروانه شو" و تئاتر "همچو کوچه بی انتها" را عهده دار بوده است.
بعد از تاسیس برند و تولید لباس برای عموم، طراحی‌ لباس تعدادی از بازیگران را در جشنواره‌ها و رویدادهای مهم به عهده داشت.
مریلا زارعی
طراحی آنا ثانی برای مریلا زارعی در جشنواره آسیا پاسیفیک
طراحی‌های آنا ثانی برپایه‌ی ترندهای روز صورت می‌گیرد، علاوه بر ترندها از سنت و فرهنگ ایران نیز در جزییات طراحی‌هایش استفاده می‌کند.
طراحی های آنا ثانی
آنا ثانی

ساره نوری

ساره نوری، طراح لباس عروس ایرانی، متولد سال ۱۹۷۹ در تهران است. او در کودکی به آمریکا مهاجرت کرده و تحصیلاتش را در رشته طراحی گرافیک از دانشگاه جورج میسون به اتمام رسانده است.

ساره نوری، طراح لباس عروس
ساره نوری

اولین لباس عروسش را در سال ۲۰۰۹ طراحی کرد و همین طرح باعث ادامه‌ی حرفه‌اش در این زمینه شد. برندش را سال ۲۰۱۱ تاسیس کرد و به صورت جدی مشغول طراحی کالکشن‌های عروس شد. کالکشن‌های عروس ساره توسط مجله‌ی معروف ووگ پوشش داده شده است.

ساره نوری طراح لباس عروس
از لباس‌های طراحی شده‌ی ساره نوری

این لیست را ادامه بدیم؟ اگر فکر می‌کنید جای کسی در این لیست خالی است، حتما اشاره کنید. 

ارسال نظر به عنوان

Zahra
Zahra
مهمان

مانیا تدین.@manyamor

۰۳/۰۲/۲۴ پاسخ دهید

مدیر سایت
ترند ۲۰۲۰
مدیر سایت
ترند ۲۰۲۰

❤️

۰۳/۰۲/۲۸ پاسخ دهید

مهرنوش جعفری
مهرنوش جعفری
مهمان

اسم مانیا تدین اینجا خالیه♥️میشه توضیح بدید که چطوری میشه برای گرفتن پروژه وارسال طرح هامون با برندها ارتباط برقرار کرد

۰۲/۱۲/۲۱ پاسخ دهید

مدیر سایت
ترند ۲۰۲۰
مدیر سایت
ترند ۲۰۲۰

سلام، می‌توانید به سایت رسمی برندها مراجعه کنید و از طریق ایمیل آن برند که در سایت ذکر شده یا از طریق پیج "همکاری با ما" (که اکثر برندها این پیج را دارند) می‌توانید طرح‌تان را ارسال کنید.

۰۲/۱۲/۲۶ پاسخ دهید

کاربر سایت
کاربر سایت

.

۰۲/۰۶/۱۰ پاسخ دهید

فهیمه شجاعی
فهیمه شجاعی
مهمان

سلام.اگه کسی کار منجوق دوزی در منزل خواست انجام میدیم با قیمت توافقی فقط پیامک بدین لطفا ۰۹۱۰۰۸۸۸۲۲۴

۰۲/۰۴/۰۴ پاسخ دهید

مژده قربانی
مژده قربانی
مهمان

سلام به تیم خفن طراحان ، جای مانیا تدین عزیز توی این لیست خالی نیست؟❤️✨

۰۲/۰۱/۰۷ پاسخ دهید

مهمان
مهمان
مهمان
ترند ۲۰۲۰

نه نیست

۰۲/۰۲/۲۳ پاسخ دهید