پروفایل من

پروفایل من

تنظیم وضعیت
Follow
  • instagram
  • pinterest
  • telegram
  • facebook
profile profile پروفایل من

کاربر عزیز، به خانواده طراحان لباس خوش آمدید.

متوجه شدم
کلاه، اکسسوری اصلی کالکشن اوت‌کوتور ۲۰۲۳ شنل

کلاه، اکسسوری اصلی کالکشن اوت‌کوتور ۲۰۲۳ شنل

برند شنل در دومین روز هفته اوت کوتور پاریس، از کالکشن پاییز و زمستان ۲۰۲۲/۲۰۲۳ خود رونمایی کرد و سبکی غیر رسمی از لباس های اوت کوتور را به نمایش گذاشت.


ویرجینی ویار، مدیر خلاقیت برند شنل، برای نمایش این مجموعه، یک میدان سوارکاری واقع در حومه پاریس را انتخاب کرده بود. این اولین باری نبود که برند شنل به سراغ چنین مکانی می‌رفت، چرا که در زمان حیات کارل لاگرفلد و زمانی که ویارد دست راست او بود نیز، در مکان مشابهی از کالکشن‌ شنل رونمایی شده بود. به علاوه در شوی سال گذشته شنل نیز، شارلوت کاسیراگی، ران وی این برند را سوار بر اسب افتتاح کرده بود. طرح‌های انتزاعی متحرک روی دیوارها، پله‌های وسیع و گوی‌های نقره‌ای آویزان از سقف جزییات صحنه را تشکیل می‌داد. رنگ‌های خنثی استفاده شده برای دیزاین فضا، به بهتر دیده شدن لباس‌ها و جزییات آنها کمک می‌کرد.

ویارد در این کالکشن از طراحی‌های کارل لاگرفلد فقید در دهه‌های مختلف الهام گرفته و در تمام سیلوئت‌های جدید اثری انگشتی از وی دیده می‌شود. ویارد که بیش از ۳۰ سال سابقه فعالیت در این خانه مد را دارد، در مصاحبه‌ای پیش از نمایش کالکشنش گفته بود: « از اینکه فشن شوی ما چیزی را به نمایش بگذارد که قبلاً نیز در شنل اجرا شده، خرسندم. من طنین‌های منعکس شده از گذشته را دوست دارم.»

در این کالکشن نیز از ارجاعات مربوط به سوارکاری استفاده شده بود. دامن‌های میدی و شلوارک‌هایی از جنس توئید و چکمه‌های کابویی در کنار کلاه‌های لبه دار بزرگ قرار گرفته و به نحوی یادآور این موضوع بود که کوکو شنل، موسس این برند، کار خود را به عنوان یک کلاهدوز و کلاه فروش شروع کرده بود. 

از کت‌های نظامی و بلند گرفته تا کت‌های تویید و قیطان دوزی شنل، که جزو اصلی‌ترین آیتم های این برند است، در سیلوئت‌ها و  طراحی‌های مختلف این کالکشن به چشم میخورد. رنگ‌های سبز روشن، خاکی، بژ ، صورتی، مشکی و نقره‌ای، پالت رنگی این کالکشن را تشکیل داده است. برش‌های منظم، سرشانه های ایستاده، گلدوزی و سنگ‌دوزی‌های منظم همگی نشانگر جزییات طراحی‌های دهه ۳۰ این برند است.

در صنعتی که همواره به دنبال ارائه چیزهای جدید است، شنل با حرکتی هوشمندانه به عقب بازمیگردد. لباس‌های توری و ابریشمی نیز با الهام از پیراهن‌های دهه ۳۰ این برند طراحی شده و برخی از آنها با قطعاتی از کالکشن جواهرات bijoux de diamants، تزیین شده بود. این انتخاب ادای احترامی به تنها مجموعه جواهرات طراحی شده توسط مادمازل شنل در سال ۱۹۳۲ بود. شنل یکی از تنها برندهایی است که لباس‌های اوت کوتور و جواهرات لوکس و سطح بالا را در تلفیق با هم ارائه می‌دهد.

در ردیف اول این نمایش، طرفداران همیشگی شنل، افرادی همچون ماریون کوتیار، کایرا نایتلی، مگی جیلنهال و تاراجی پی هنسن به چشم می‌خوردند.

مگی جیلنهال، مهمان ویژه
ماریون کوتیار، مهمان ویژه
کیرا نایتلی و همسرش، مهمانان ویژه
در پایان نمایش نیز، شنل از لباس عروس دکلته خود، همراه با شنل ترکیب شده با بافت و پاپیون بزرگ روی سر مدل، رونمایی کرد.
 
 
 

 

ارسال نظر به عنوان