پروفایل من

پروفایل من

تنظیم وضعیت
Follow
  • instagram
  • pinterest
  • telegram
  • facebook
profile profile پروفایل من

کاربر عزیز، به خانواده طراحان لباس خوش آمدید.

متوجه شدم
بررسی استایل کیت بلانشت به مناسبت تولدش

بررسی استایل کیت بلانشت به مناسبت تولدش

امروز، یعنی 14 می یا به تقویم شمسی خودمان، 24 اردیبهشت، تولد کسی نیست جز کیت بلانشت. بازیگر خوش استایل و استرالیایی که امروز 53 ساله شد. او از مادری استرالیایی و معلم و پدری تگزاسی و فرمانده‌ی ارشد نیروی دریایی ایالات متحده متولد شد. کیت فرزند وسطی خانواده است و برادری بزرگ‌تر و خواهری از خود کوچک‌تر دارد. 

شنیده‌اید که می‌گویند آدم از محدودیت‌ها و سختی‌ها ستاره می‌شود؟ کیت هم از این قاعده مستثنی نبوده است. او هنگامی که تنها 10 سال سن داشت، پدرش را بر اثر سکته‌ی قلبی از دست داد و تمام مسئولیت‌ها به دوش مادرش افتاد. اما این سختی‌ها و تلاش‌های مستمر برای او اتفاقات شیرینی نیز به همراه داشت. حضور کیت بلانشت در ارباب حلقه‌ ها و دیگر فیلم‌ها، سبب شد تا او به یکی از چهره‌های مطرح و محبوب تبدیل شود.

 از دیگر فیلم‌های او نیز می‌توان به سیندرلا، مورد عجیب بنجامین باتن، هشت یار اوشن و ...اشاره کرد. پس چه چیزی از این بهتر که به بهانه‌ی زاد روز گالادریل ارباب حلقه‌ها،  به تحلیل استایل این بازیگر توانمند بپردازیم.

کیت و مسئولیت اجتماعی 

کیت بلانشت از جمله هنرپیشه‌های هالیوود است که همیشه دغدغه مندی خود را ثابت کرده و همواره شخصیت تحسین‌آمیزش مورد توجه بوده است. او حتی تاکنون به عنوان سفیر حسن نیت در اجلاس‌های بین المللی مقر اصلی سازمان ملل نیز سخنرانی کرده است. کیت بلانشت در شهریور سال 97 نیز در اقدامی بشر دوستانه، با حضور در مقر شورای امنیت نسبت به جنایت علیه مسلمانان روهینجا هشدار داد و خواستار اقدام فوری جامعه جهانی شد.

داستان به همینجا ختم نمی‌شود. کیت بلانشت در مصاحبه‌ای که با یک مجله‌ی استرالیایی انجام داده بود، به شیوه برخورد رسانه‌ها با زنان سینماگر و توجه بیش از حد آن‌‌ها به البسه و نوع آرایش این بازیگران واکنش نشان داد و گفت: زنان به صورت کالا برای رسانه‌ها درآمده‌اند، در حالی که این هنر آن‌هاست که باید مورد توجه قرار گیرد. درست است که کیت همواره یکی از خوش پوش‌ترین‌ها در محافل بوده است اما او نسبت به این مسئله هم واکنش نشان داده و گفته: "از زمانی که من بر فرش قرمز پا نهادم تاکنون خیلی چیزها تغییر کرده و فرش قرمز رسما به صورت جایگاه خیاطی درآمده است؛ این که از لباس و مد حرف بزنیم بد نیست؛ اما اگر اصل موضوع سینما و هنر فراموش شود، جشنواره‌ها محلی برای عرضه لباس و آرایش زنان بازیگر خواهند شد نه هنرشان. 

کیت و حضورش در ونیز 2020

 کیت از جمله سلبریتی‌هایی است که تاکنون در فرش قرمز و یا فستیوال‌های متفاوتی حضور داشته است؛ اما داستان ونیز 2020 کمی متفاوت‌تر است. او در هفتادوهفتمین جشنواره فیلم ونیز، به همراه 6 سینماگر دیگر، به داوری فیلم‌ها و انتخاب برنده شیر طلای بهترین فیلم و سایر جوایز اصلی پرداختند. از نکات مثبت این رویداد، حضور فیلم ایرانی خورشید در این رقابت سینمایی بود. حضوری که جوایزی را برای نیز برای این فیلم به ارمغان آورد. 

دیدار کیت بلانشت و جواد عزتی نیز از دیگر اخباری بود که به محض وایرال شدنش، واکنش‌های خوب و گاهی طنز را به همراه داشت. علاوه بر این‌ها، واکنش‌های کیت بلانشت نسبت به بازی خوب جواد عزتی و بوسیدن دست شمیلا شیرزاد نیز از دیگر ویدیوهایی بود که بسیار سریع در فضای مجازی دست به دست شدند. 

درخشان مثل کیت 

کیت بلانشت از جمله بازیگرانی است که هر گاه با هر لباسی از برندهای مختلف در فرش قرمزها و یا رویدادها ظاهر شده، همواره در آن آیتم‌ها درخشیده و بر سر زبان‌ها افتاده است. کیت از جمله افرادی است که به خوبی می‌توان مفهوم واژه‌ی Ageless fashion، یا همان مد بدون سن و سال را در استایل‌هایش دید. در واقع کیت یکی از نمونه‌های خوبی است که نشان می‌دهد چرا باید در هر سنی، هرچه می‌خواهید بپوشید.

کیت از کودکی نیزعلاقه‌ی زیادی به امتحان کردن استایل‌های متفاوت داشته است. او در دوران نوجوانی‌اش تمایل زیادی به پوشیدن لباس‌های مرسوم مردانه داشت و در حین بزرگ شدن، خرده‌فرهنگ‌های گوت و پانک را تجربه کرد و در دوره‌ای حتی موی سر خود را تراشید. 

فرم اندامی کیت بلانشت جز دسته اندام‌های مستطیل شکل به شمار می‌رود که او به خوبی توانسته با کمک علم استایلینگ، آیتم‌های مناسب اندام خود را انتخاب کند و در عین حال نیز در کلیشه‌های استایلی برای این فرم اندام گیر نکند و همواره اوت فیت‌های متفاوتی را امتحان کند. 

کیت از جمله سلبریتی‌هایی است که از اهمیت اکسسوری‌ها در استایلش با خبر است و همواره سعی می‌کند با انتخاب اکسسوری‌های متناسب، جذابیت اوت فیت‌هایش را چندین برابر کند. پالت رنگی انتخابی کیت بلانشت، غالبا شامل رنگ‌های خنثی می‌شود. البته که همانطور که گفتیم او طرفدار پر و پا قرص امتحان کردن استایل‌های جدید است. 

سبک پوششی کیت را نیز می‌توان در دسته کلاسیک و شیک قرار داد. از امضاهای شخصی استایل او نیز می‌توان به موی کوتاه با فرق کج و میک آپ نود اشاره کرد؛ که تقریبا در تمام عکس‌های حضور کیت بلانشت در مراسم‌های مختلف، این دو مورد یافت می‌شود. 

شما هم طرفدار استایل‌های کیت هستید؟

اگر شما استایلیست کیت بودید چه لباسی را با توجه به فرم اندام او برای حضور در یک فرش قرمز انتخاب می‌کردید؟

ارسال نظر به عنوان