پروفایل من

پروفایل من

تنظیم وضعیت
Follow
  • instagram
  • pinterest
  • telegram
  • facebook
profile profile پروفایل من

کاربر عزیز، به خانواده طراحان لباس خوش آمدید.

متوجه شدم
امیر جدیدی عضو رسمی و جدید آکادمی اسکار شد!

امیر جدیدی عضو رسمی و جدید آکادمی اسکار شد!

چندین سال قبل بود که پسری جوان توسط «هومن سیدی» وارد سینمای ایران شد و زودتر از آنچه که تصور می‌شد، توانست برنده‌ی سیمرغ بلورین جشنواره فجر شود؛ در جشنواره‌ی کن ۲۰۲۱ حضور پیدا کند و نامش در فهرست مهمانان آکادمی اسکار دیده شود.

این مرد جوان کسی نیست جز «امیر جدیدی»

بیوگرافی امیر جدیدی

 امیر جدیدی متولد ۳۱ خرداد ۱۳۶۳ در تهران است و در سن ۲۶ سالگی وارد دنیای هنر و سینما شد.

او علاقه‌ی بسیار زیادیی به رشته‌ی ورزشی تنیس دارد و خود را یک مربی حرفه‌ای تنیس می‌داند؛ جالب است بدانید که عامل آشنایی او با هومن سیدی هم همین رشته‌ی تنیس بود.

امیر جدیدی با بازی در فیلم‌ «رخ دیوانه» و «اژدها وارد می‌شود» به شهرت بسیاری رسید و توانست برای بازی در فیلم «عرق سرد» و «تنگه ابوقریب» برنده سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره فجر شود.

فیلم‌ های امیر جدیدی 

تعدادی از فیلم‌های امیر جدیدی عبارت‌اند از:

آفریقا – 1389

سیزده – 1392

پایان خدمت – 1392

رخ دیوانه – 1393

خنده‌‌های آتوسا – 1393

من – 1394

اژدها وارد می‌ شود! – 1394

قاتل اهلی – 1395

پدیده – 1395

هت‌ تریک – 1395

عرق سرد – 1396

تنگه ابوقریب – 1396 

قانون مورفی – 1396

لتیان – 1397 

روز صفر – 1398

قهرمان – 1399 

امیر جدیدی و عضویت در آکادمی اسکار

چند روز قبل ۳۹۷ نفر از هنرمندان و فعالان دنیای سینما به عضویت به آکادمی اسکار دعوت شدند که در این فهرست نام امیر جدیدی نیز می‌درخشد.

او که سال گذشته با بازی در فیلم سینمایی «قهرمان» به شهرت بسیاری رسید، اکنون به همراه آریانا دبوز، تروی کاتسور و کودی اسمیت مک‌فی، آنیا تیلور جوی، ریوسوکی هاماگوچی و جسی پلمونس به عضویت در آکادمی اسکار دعوت شده تا بتواند در رای گیری اسکار ۲۰۲۳ شرکت نماید.

یکی از وظایف اعضای آکادمی که جزو افراد پرسابقه‌ی صنعت سینمای جهان محسوب می‌شوند، انتخاب نامزدها و برندگان اسکار است.

اگر این ۳۹۷ نیز دعوت آکادمی را بپذیرند، تعداد اعضای این مجموعه به ۱۰ هزار و ۶۶۵ نفر خواهد رسید.

سبک پوششی امیر جدیدی

امیر جدیدی جزو هنرمندان خوش‌استایل محسوب می‌شود که می‌داند هر لباسی را در چه جایی باید پوشید. او را می‌توان هم با استایل‌های کژوال دید و هم رسمی.

جدیدی در بیشتر استایل‌های روزانه‌ی خود با کلاه و تیشرت‌های جذب دیده می‌شود و به دلیل رنگ پوست تیره‌ای که دارد بیشتر سراغ رنگ‌های روشن می‌رود.

تحلیل استایل امیر جدیدی در جشنواره کن ۲۰۲۱

امیر جدیدی در جشنواره کن ۲۰۲۱ جزو سلبریتی‌های خوش استایل انتخاب شد. او با هوشمندی تمام سراغ استایل‌هایی ساده رفته بود و همین سادگی باعث جلب‌توجه بسیاری از دنبال‌کنندگان جشنواره کن شده بود.

او در مراسم فتوکال فیلم قهرمان پیراهن مردانه‌ی مشکی و شلوار راسته پوشیده بود و ساعتی از برند اودمار پیگه (Audemars Piguet) انتخاب کرده بود که قیمتی بیش از ۲۰هزار دلار داشت.

همچنین برای شرکت در فرش قرمز جشنواره کن ۲۰۲۱ سراغ کت‌و‌شلواری خوش‌دوخت از برند برلوتی رفته بود. البته از آنجایی که قد امیر جدیدی بلند است، اگر قد شلوار کوتاهتر بود، بسیار زیباتر دیده می‌شد. او در این مراسم نیز عینکی از برند ری‌بن و ساعتی از برند هاب‌لوت انتخاب کرده بود.

تحلیل استایل امیر جدیدی در جشن حافظ

امیر جدیدی برای شرکت در جشن حافظ سال ۱۴۰۰ نیز پیراهن طوسی به همراه کت خاکستری و شلوار مشکی پوشیده بود.

این استایل کمی ساده و یکنواخت بود، اما اگر  امیر جدیدی از یک اکسسوری هم استفاده می‌کرد، استایلش بسیار چشم‌نوازتر می‌شد.

تحلیل استایل امیر جدیدی در جشنواره فجر

و اما برسیم به زمانی که امیر جدیدی موفق به دریافت سیمرغ جشنواره فجر شد.

او در آن زمان نیز کت‌وشلواری خاکستری به‌همراه یک پیراهن مشکی پوشیده و استایل کلاسیکی برای خود ساخته بود. این استایل ساده و شیک، قد امیر جدیدی را بلندتر نشان می‌داد.

امیر جدیدی شناخت خوبی از فرم بدنی خود دارد و در بیشتر مواقع سراغ لباس‌هایی می‌رود که مناسب فرم اندامی‌اش است. او خیلی خوب کد پوششی هر مراسم را رعایت می‌کند و به‌راحتی می‌توان فهمید که برای حضور در جشنواره‌های‌ خارجی، یا از یک استایلیست حرفه‌ای کمک می‌گیرد یا اینکه خودش کاملا به اصول استایلینگ آشناست.

کلام آخر

امیر جدیدی جزو سلبریتی‌های با استعداد ایرانی است که عضویتش در آکادمی اسکار خبری بسیار خوشحال کننده بود.

و در پایان، امیدواریم که شاهد حضور هرچه بیشتر فیلم‌ های امیر جدیدی در جشنواره‌های خارجی باشیم و بتوانیم هنرمندان ایرانی بیشتری را در سطح بین‌المللی ببینیم.

شما چطور؟ کدام‌یک از فیلم های امیر جدیدی را بیشتر دوست داشتید؟ از بین استایل های امیر جدیدی چطور؟ نظرتان را در کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید. 

ارسال نظر به عنوان

آنیا ط
آنیا ط
مهمان

امیر جدیدی بی‌نظیره

۰۱/۰۸/۲۰ پاسخ دهید