پروفایل من

پروفایل من

تنظیم وضعیت
Follow
  • instagram
  • pinterest
  • telegram
  • facebook
profile profile پروفایل من

کاربر عزیز، به خانواده طراحان لباس خوش آمدید.

متوجه شدم
۴ کتاب که برای طراح لباس شدن باید بخوانید!

۴ کتاب که برای طراح لباس شدن باید بخوانید!

اگر طراح لباس یا دانشجوی طراحی هستید، پیشنهاد می‌کنیم به هیچ عنوان این ۴ کتاب را از دست ندهید! امروز در کشورمان رشته‌های طراحی لباس و طراحی دوخت به سرعت در حال گسترش و توسعه هستند و علاوه بر موسسات فنی و حرفه‌ای و آموزشگاه‌ها، در دانشگاه‌ها نیز توسط اساتید مجرب تدریس می‌شوند. با این وجود تنها تحصیلات دانشگاهی و آموزشگاهی کافی نیست، بلکه مطالعه آزاد نیز برای پیشرفت حیطه کاری شما ضروری ست به خصوص رشته طراحی لباس که رشته بسیار گسترده و ترندی ست. بنابراین ما به شما این ۴ کتاب فوق العاده را معرفی می‌کنیم.

اگر به این موضوع علاقه‌مند هستید پیشنهاد می‌کنیم مقاله "۵ کتاب درباره فشن که مبتدی‌ها باید بخوانند!" و "معرفی کتاب‌های طراحی پارچه" را مطالعه نمایید.

معرفی کتاب برای طراحی لباس

کتاب فشن پدیا، دایره‌المعارفی کامل درباره طراحی لباس!

شما فقط با خواندن همین کتاب بیشتر مسیر را تا طراح لباس شدن طی کرده اید! این کتاب هر آنچه که شما برای طراح لباس شدن نیاز دارید را به شما ارائه می‌دهد. فشن پدیا از انتشارات جمال هنر، ناشر تخصصی کتاب‌های رشته‌های هنری می‌باشد و مترجم آن مرضیه هاتف جلیل است.

فشن پدیا در ۸ بخش تاریخ مد و استایل، پوشاک، جزییات، اکسسوری و ملحقات، منسوجات، ساخت، بدن و زیبایی و تناسبات و نگهداری سازماندهی شده است.

کتاب فشن پدیا، دایره‌المعارفی کامل درباره طراحی لباس!
کتاب فشن پدیا، دایره‌المعارفی کامل درباره طراحی لباس!

در این کتاب از یقه و سرآستین و انواع جیب گرفته تا انواع کت، شلوار، پیراهن، دامن، مانتو و بالاپوش و حتی انواع کیف و عینک و اکسسوری‌های مختلف به همراه تصویر و نام فارسی و انگلیسی آن‌ها در اختیار شما قرار داده شده است. در واقع فشن پدیا، یک فرهنگ لغت تصویری مد است.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله "۵ کتاب برندینگ به زبان ساده" را مطالعه نمایید.

کتاب فشن پدیا، دایره‌المعارفی کامل درباره طراحی لباس!
کتاب فشن پدیا، دایره‌المعارفی کامل درباره طراحی لباس!

 

کتاب هنر طراحی لباس، مبانی و مقدمات طراحی لباس!

این کتاب از انتشارات آبان است و نویسنده آن آرزو اسکندری می‌باشد. این کتاب از ابتدایی‌ترین اصول اولیه طراحی و لوازم مورد نیاز برای طراحی شروع می‌کند و در نهایت به طراحی و تصویرسازی لباس و معرفی انواع پارچه می‌پردازد. هنر طراحی لباس یک کتاب مختصر و مفید درباره طراحی لباس است و برای شروع کار طراحی شما بسیار مناسب است. 
کتاب هنر طراحی لباس، مبانی و مقدمات طراحی لباس!

کتاب مبانی طراحی لباس

این کتاب نیز از نشر آبان می‌باشد و نویسنده آن اعظم آبدینی است. قوانین اساسی تکنولوژی طراحی و دوخت لباس بر اصولی منطقی استوار است که طراح و دوانده لباس باید کاملا آن‌ها را بیاموزد تا اگر آن‌ها در جایی تغییر کنند، بتواند با نیروی خلاقیت و تصمیم‌گیری دقیق از عهده کار برآید.

پس یک طراح برای اینکه مسیر حرفه‌ای خود را بتواند طی کند باید با اصول ابتدایی طراحی کاملا آشنایی داشته باشد. مباحثی در این کتاب و در ده فصل بیان شده است شامل: شناخت مبانی هنر‌های تجسمی، شناخت انواع خطوط، ارتباط خط با سایر عناصر تجسمی، شناخت کیفیات بصری، شناخت تاثیر بصری خطوط، ارزش‌های خطی در لباس، شناخت رنگ و تاثیر آن در ارائه لباس، شناخت اندام، دیگر اجزای لباس و تاثیرات آن بر اندام و مباحثی چون پارچه‌شناسی می‌باشد.
کتاب مبانی طراحی لباس

کتاب سواد بصری در پوشاک

این کتاب نیز از نشر آبان و می‌‌باشد و نویسندگان آن سارا حسن زاده قشلاقی و دکتر مریم موندی سرخه هستند. این کتاب شامل نکات مهم در باب فهم ساختار بصری هر اثر است که در ساخت و پرداخت آسان آن بسیار کمک‌کننده می‌باشد.

برای طراحی یک لباس خوب، باید از سواد بصری نیز برخوردار باشید، برای مثال دانستن اینکه خطوط لباس برای هر فرم اندامی چگونه باید باشد تا خوب جلوه کند، مثلا برای فرد چاق لباسی با خطوط عمودی مناسب است و برای فرد لاغر لباسی با خطوط افقی.

این کتاب تلاش دارد تا فهم الفبای هنر طراحی لباس را ابتدا با آشنایی تاثیرات و خطاهای بصری و سپس راهکار‌هایی برای ایجاد ظاهر مطلوب اندامی در کنار آراستگی فردی مخاطب نشان دهد.
کتاب سواد بصری در پوشاک

ختم کلام

در این مطلب ۴ تا از مهم‌ترین و بهترین کتاب‌ها برای رشته طراحی لباس را معرفی کردیم. نظر شما درباره این کتاب‌ها چیست، آیا تا به حال آن‌ها را خوانده‌اید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال نظر به عنوان