پروفایل من

پروفایل من

تنظیم وضعیت
Follow
  • instagram
  • pinterest
  • telegram
  • facebook
profile profile پروفایل من

کاربر عزیز، به خانواده طراحان لباس خوش آمدید.

متوجه شدم
جذاب‌ترین استایل‌ها برای آقایان ایرانی

جذاب‌ترین استایل‌ها برای آقایان ایرانی

زمان مطالعه: 4 دقیقه

چه بخوایم و چه نخوایم، استایل یکی از امضاهای شخصیتی هر فردی ست. تحقیقات ثابت کرده که 5 دقیقه‌ی ابتدایی رویارویی با هر شخص، پیش داوری‌ها و نظراتی رو در ذهن ما ایجاد میکنه که ممکنه تا حدودی درست و یا حتی غلط باشه. بنابراین اینجاست که اهمیت استایل و پوشش مناسب و درست، می‌تونه تا حد زیادی روحیات و سبک فکری ما رو به افراد دیگه بدون اینکه حتی یک کلمه صحبت کنیم، منتقل کنه.

از اونجایی که ما طراحانی‌ها تمام تلاشمون رو می‌کنیم تا شما همیشه بهترین ورژن خودتون باشید، امروز هم تصمیم گرفتیم که توی این بلاگ به مناسبت روز مرد، 10 استایل برتری که کمک می‌کنه تا خوش استایل‌تر دیده بشیم رو بهتون معرفی کنیم. پس با ما همراه باشین.

استایل کژوال

استایل اولی که می‌خوایم در موردش صحبت کنیم، استایلی نیست جز کژوال. استایلی که شاید اسمش رو خیلی زیاد شنیده باشید اما دقیقا ندونید که شامل چه آیتم‌هایی می‌شن. مهم ترین ویژگی یک استایل کژوال راحتی ست.

حالا یعنی چی؟

یعنی اینکه راحتی شما تو این استایل از درجه‌ی بالایی برخورداره. اگر شما یک آقای کژوال پوش هستین، اغلب تو استایل‌هاتون از تی‌شرت، شلوارهای جین، کفش‌های کتونی و راحت، کت‌های سبک و یا حتی چرم، هودی، سوییشرت استفاده می‌کنید و به طور کلی لباس‌هایی که از پارچه‌های سنگین، پر تزیین، رسمی و خشک دوخته شدن رو انتخاب نمی‌کنید. لازمه بدونین که کژوال پوش‌ها برای انتخاب رنگ و طرح پارچه‌ی لباس، دست بازتری دارن.  

البته که استایل کژوال هم شامل چند دسته می‌شه که با یه اسکرول کوچولو و خوندن بقیه‌ی بلاگ بهتون معرفی می‌کنیم.

بیزینس کژوال

همونطور که از واژه‌ی بیزینس که قبل ازکژوال اومده، پیداست، این سبک از استایل چیزی بین استایل رسمی و کژواله. یعنی استایل شما نه اونقدر شامل آیتم‌های راحت می‌شه و نه اونقدر رسمی و اتو کشیده ست. آیتم‌هایی که توی این استایل استفاده می‌شن شامل: پیراهن‌‌های یقه دار، شلوار جین‌های تیره و کمی آزاد، کت‌های تک و کفش‌های کمی رسمی‌تر می‌شه. بهتره طرفدارهای این دسته، از رنگ‌های خنثی، روشن و تنالیته رنگ آبی استفاده کنن.

کجا می‌شه از این استایل استفاده کرد؟

کسانی که تو شرکت‌های خصوصی و یا محیط‌هایی که به اون شکل اتوریته‌های اداری ندارن، کار می‌کنن، می‌تونن از این سبک که هم دست بازتری در انتخاب  دارن و هم در عین حال باید کمی هم رسمی ظاهر بشن، استفاده کنن.

اسمارت کژوال

اسمارت کژوال به استایلی گفته می‌شه که بیشتر به سمت کژوال بودن میل داره تا رسمی.

خب فرقش با کژوال چیه؟

ما تو استایل کژوال گفتیم که راحتی الویت افرادی ست که این سبک از پوشش رو انتخاب می‌کنن. اما کسانی که اسمارت کژوال رو انتخاب می‌کنن باید دقت خیلی بیشتری داشته باشن.

چرا؟

چون تک به تک آیتم‌های استایل باید تا حد زیادی آراسته و مرتب باشن. توی استایل کژوال، پوشیدن لباس‌های اورسایز مشکلی نداره اما این قضیه تو استایل اسمارت کژوال فرق می‌کنه و باید از آیتم‌های فیت تر و اندامی تر استفاده بشه. همچنین باید به این نکته هم توجه کنید که توی استایل اسمارت کژوال باید از اکسسوری‌های کمتری استفاده کنید. این نکته رو هم یادتون باشه. برای انتخاب پالت رنگی آزاد هستین و می‌تونین از تمامی رنگ‌ها و پترن‌ها استفاده کنین.

استایل خیابونی

اساس یک استایل خیابونی بر پایه‌ی چیزی نیست جز سلیقه و فرهنگ پوششی هر فرد. در واقع توی استایل خیابونی محدودیتی وجود نداره و هر کسی می‌تونه با هر سلیقه و سبکی که داره ظاهر بشه. این سبک از استایل از سمت طراحان و یا کمپانی‌های خاصی هدایت نمی‌شه و این خود مردم هستن که با توجه به مد و یا ترندها در اون تغییراتی ایجاد می‌کنن.

استایل رسمی

استایل رسمی همونطور که از اسمش مشخصه، مناسب محل کار، موقعیت‌ها، قرارها و مجالس رسمی ست. آیتم‌های مورد استفاده توی این استایل، شامل کت و شلوارهای فاستونی و به طور کل کت و شلوارهایی ست که از پارچه‌های رسمی‌تر در رنگ‌های طوسی، مشکی، آبی تیره و طیف قهوه‌ای ست، استفاده می‌شه. آیتم‌های استایل کلاسیک عموما نه گشاد، نه خیلی تنگ بلکه کاملا فیت اندام هستن. کیف و کفش‌های ورنی و چرم هم از جمله آیتم‌هایی هستن که توی این دسته از استایل مورد استفاده قرار می‌گیره.

ارسال نظر به عنوان